Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes...

20 éves vagyok és terhes lettem. Hogyan tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sosem fordultam még ilyesfajta segítséghez, de most ezt az oldalt választottam.

20 éves vagyok, a barátom 21.

5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja élünk egy albérletben. Mindig óvszerrel védekeztünk, sosem volt vele probléma. Májusban sem, mégis pozitív lett a terhességi tesztem tegnap reggel. Senkinek nem mondtam még el, a barátomnak sem. Jövőhét keddre van időpontom a nőgyógyászomhoz, de még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. Mindketten tanulunk még, a barátom dolgozik mellette, de így is pont annyi keres, hogy tudjuk fizetni a lakbért és tudjunk enni normálisan.

Sosem gondolkodtam ilyenen, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy abortálhatnám a gyerekem, de sajnos nincs más választásom. Szüleim fejére nem akarok szülni. Gondolkoztam azon, hogy senkinek nem is szólok, még a barátomnak sem, és úgy vetetem el.

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és hozzáfűzöl egy kedves szót, nekem már az is jól esne.



2023. jún. 5. 01:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
83%

"Szóval szerintem abszolút nem gáz pár évig kérni egy kis kiegészítést, gondolom 1-2, amíg végeztek."


Ja, és ha nem adnak?


(Egyébként egy baba nem kerül sokba, egyre többe kerül, ahogy nő fel)


Persze. Most vették le a támogatást a tápszerekről, 1 doboz már 4-5 ezer forint, ha a kérdező nem tud szoptatni, csak a tápszerekről havi 20-25 ezer és még semmi mást nem vettek.

2023. jún. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
95%
Ott a pont azoknál, akik szerint egy gyerek a szeretettől nem lakik jól, plusz szépen leírták már előttem, hogy az ennivalón kívül még mibe kerül egy kis gyermek. Azt szokták mondani, hogy nem minden a pénz és ez így is van, ha az ember saját magán szeretne spórolni. Az, hogy a jelenlegi helyzetetek úgy áll, hogy napról napra éltek egy albiba, az még számotokra is hozhat ijesztő fordulatot. Egy babával még nehezebb megoldani egy váratlan problémát. Azt is szépen leírtad, hogy nem szeretnél a szüleid nyakára szülni. A párod előtt semmiképp ne titkolj el egy ilyen fontos dolgot. Legalább még jobban kiismered a hozzá állása alapján. Mérlegeljetek mindent és aszerint döntsetek közösen. Ha jó a viszony, a szüleid tanácsát is kérd ki. Biztos jól fogtok dönteni 😊
2023. jún. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyerekem nem tervezetten terhes lenne, örülnék, ha elmondaná, hogy elmondhassam, mire számíthat tőlünk, és az alapján még tisztábban tudjon dönteni. Anyósomnak végtelenül hálás vagyok, hogy annó megtartotta a férjemet.
2023. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, mit döntenék, sok mindentől függhet, de a párodnak mondd el.
2023. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
36%
11-nek: "Ja, és ha nem adnak?" - akkor az egy újabb döntési pozíció. Meg sem kérdezni, arra hivatkozva, hogy úgyse adnak, az épp úgy felelőtlenség. Leglábbis én szülőként, nagyszülőként rendesen kiakadnék, ha a lányom nem merne tőlem segítséget kérni egy ilyen helyzetben. Akármennyi a tápszer, ha CSAK azon a havi pár 10.000 forinton múlna, én nagyszülőként a vesémet eladnám, már ha egyébként mindenki pozitívan áll a babához. Ezért nem lehet szerintem megbeszélés nélkül dönteni, mert nagyon nem mindegy a szereplők hozzáállása. Én is kértem a szüleimtől a 20-as éveimben, mert nehezen indult be az élet, később meg ők kértek tőlünk.
2023. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
84%

“Egy baba nem kerül sokba.” Mondd már meg az enyémnek is, akinek a havi tápszer adagja 56.000 Ft. 🤣 Kérdező, ne tartsd meg. Így csak szenvedni fogtok. Bőven lesz még időtök babázni. Nem igaz, hogy nem kerül sokba egy baba, igenis sokba kerül, ha már az első perctől normálisan akarod nevelni. Ha bármiféle gyógytornára szükség van, már a dévény 10.000/alkalom nálunk, persze lehet menni TB alapon is, aztán majd bejutsz mire

már járnia kellene. Havi szinten elmegy a gyerekre legalább 70.000 Ft, és akkor semmit nem vettem neki, csak kaját és pelenkát. Úgyhogy ne, ne tarts meg egy gyereket létbizonytalanságba, van belőlük így is elég.

2023. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
84%

10

Milyen kiegészítést kitől? Írta,hogy olyan gazdagok a szülők? Vagy hogy gond nélkül adnának kiegészítést?

Ilyet még nem hallottam bocs, hogy a szülők adjanak pénzt egy gyerekes családnak a megélhetésre.


Egy baba nem kerül sokba?

Ahaa..

Ha nem tud szoptatni csak a tápszer kb 25000, a pelenka 15000, popsitörlő 3000, fürdető akármi 4-5000, aztán hozzátáplálásnál gyümölcs zöldség bébiétel egy vagyon, hasfájásra a cseppek havi 15-20000. Szóval csak 70000nél járunk, és még nem vett ruhát neki,nem vett egy gyógyszert ha beteg, nem vett egy játékot, egy lepedőt, egy plédet, egy bútort, egy cumit, egy naptejet, egy cumisüveget, semmit. Maradjunk annyiban hogy egy gyerek 100 ezres tétep havonta.

2023. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
68%
21 voltam. Már dolgoztam egy jó fél éve, ami bele is számított a gyedbe csedbe. Előtte csak diákmunkák voltak. Illetve volt spórolt pénzem is elég jól. Aztán kihúztam és pont meglett egy év így tudjuk kapni jól a támogatásokat. De rizikós volt az biztos. Illetve azt tudom, hogy amikor visszaállok dolgozni az baromi nehéz lesz, mert egy év tapasztalattal és egy gyerekkel? Tisztában vagyok azzal hogy ha nem lesz szerencsém, akkor baromi nehéz lesz egy jó állást találni. Viszont még így is úgy gondolom megérte. A párom is biztosan keres. Úgyszintén 5 év után történt a baki, csak mi akkor is költöztünk össze. A baba előtt volt 3 honapunk. Ez a része is nehéz volt, mert távkapcsolatban voltunk. Tehát vannak dolgok amiket nehezen de meglehet oldani. De úgy gondolom hogy nektek ennél jóval nehezebb lenne. Főleg hogy csak az egyikőtök dolgozik és még sokat sem keres. Ez nagyon instabil. Kegyetlen lehet átélni egy abortuszt, bele se merek gondolni. De a gyerek és a ti érdeketekben is jobb lenne. :(
2023. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
77%
Azt hozzáteszem, hogy nekünk azért szülői segítségünk is volt kezdésnek egyrészről.
2023. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

Sziasztok, jó reggelt.

Köszönöm mindenkinek a válaszát! A páromnak elfogom mondani, de másnak nem. Borzasztó bűntudatom van emiatt, de én elszeretném vetetni. Nem így képzeltem az életem, még túl fiatal vagyok, úgy érzem.

Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy megöletem a saját gyerekem. Mi lesz, ha utána ezen nem fogom tudni túltenni magam?

2023. jún. 5. 09:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!