Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok,5hónapig...

Suncee:) kérdése:

17 éves vagyok,5hónapig rendszeresen megjött a havim, majd utána derült ki, hogy babám lesz. (? )

Figyelt kérdés
Most a 33. hétben vagyok. A szüleim teljes mértékben mellettem állnak, a párom is bár nagyon fél mások véleményétől és persze, hogy 20évesen apuka legyen. és az örökbeadáson is gondolkozott. Ugyanakkor még is megsimogatja a pocakom, beszél a picihez. Látom rajta, hogy neki sem menne. Mégis ezzel engem is megijeszt. Pedig ha már ittvan nem adom senkinek, a miénk és nem birnám ki, hogy ne lássam. Szerintetek milyen lesz a párom?
2010. okt. 18. 12:40
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
80%

Először is szégyeljétek magatokat "osztók"! Itt egy fiatal lány aki tanácsot kért, és azon vagytok fennakadva, hogy nem vette észre, hogy terhes. Miért gondolt volna rá, rendszeres menzesz mellett? És nem is olvassátok végig, amit ír. Írta, hogy amint megmozdult a baba, már mentek is a dokihoz. De ez az első jellegzetes mozdolat volt. Kb. a 20 héten. Én 18 hetes voltam, amikor úgy éreztem, hogy ez most már nem a szokásos mortyogása a gyomromnak/hasamnak, hanem valószínűleg a babámat érzem. És én kerestem és vártam ezt az érzést, hisz tudtam, hogy terhes vagyok. De akinek rendszeresen megjön a vérzése, az miért gondoljon bélmozgás helyett terhességre! És az aki azt írta, hogy nem vette észre, hogy egy több kilós baba mozog benne, Te mit vársz? Elefántborjút? a 20 hét körül a babák kb. 20-30 dkg-ak!


Kedves KisMama!

Fel a fejjel. Egy nagyon jó könyvben olvastam, hogy "Egy újszülött érkezése még a legtalpraesettekben is félelmet kelt." Szerintem a párodnál is mondhatni "pánikrohamok" vannak, amikor az örökbeadásról beszél, de te is látod, hogy egyébként meg beszé a picihez. Ő sem tudná oda adni senkinek. De a legfontosabb, hogy ha te akarod ezt a babát, akkor nem is vehetik el tőled! Szeintem csak megijed néha a rátok váró feladatoktól, felelősségtől. És lássuk be, hogy nem ok nélkül. De ott vannak a szüleid, és az ő szülei. Segíteni fognak titeket. Nincs arra biztosítés, sajnos, egy korban sem, hogy a gyerekek szülei egy pár maradnak. De ha akarjátok sikerülhet.

Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánok!


23 hetes km

2010. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ neked is:) gondoltam, hogy lesz hideg meleg... de elhiheti aki rosszat ír, hogy nem próbálkoztunk gyereknemzéssel... így alakult, igy kellett lennie... akkor pedig már szeretnék jó anyuka lenni... a párom pedig remélem megnyugszik, és odaadó apuka lesz:)
2010. okt. 18. 13:25
 23/44 A kérdező kommentje:

kedves 23 hetes kismama:)

elöször is jó egészséget:)és igazán aranyos vagy, köszönöm a választ és a gondolatokat is... :) a páromnak pedig tervei voltak... értem én a félelmét, csak... jó lett volna ha várjuk tervezzük és együtt izguljuk végig a bizonyos 9hónapot... de igy alakult:/ ...megijeszt néha ezzel az örökbeadással... de ugyanakkor, mikor elöször érezte a pici mozgásait még a szeme is könnybe lábadt... láttam rajta, hogy tudja majd szeretni, csak ahogy itt engem támadnak... fél, hogy ö is ezt kapja majd... pedig mindenki mellettünk áll teljes mértékben..:)

2010. okt. 18. 13:32
 24/44 anonim ***** válasza:
63%

Ne foglalkozzatok semmivel és senkivel! Csak egymással és a babátokkal! :) A "por" majd elül. :)


23 hetes km

2010. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
:) édesanyám most volt bennt a sulimban... magántanuló leszek azt beszélte meg... de már rebesgetik az osztályban is... :S
2010. okt. 18. 13:50
 26/44 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


A kommentjeidből ítélve egy értelmes és intelligens lánynak tűnsz, (ellentétben az oltogató válaszolókkal) aki ráadásul igen felelősségteljesen gondolkozik.

Hát a sors most nehéz helyzet elé állított, de szerintem az iskolát is befejezheted magántanulóként és a párod is idővel megszokja az új helyzetet. Úgy meg, hogy a szüleid is melletted állnak sokkal könnyebb lesz venni az akadályokat. Az iskolát és továbbtanulást mindenesetre ne add fel. Sokkal nehezebb, de gyerek mellett is meg lehet csinálni!


38 hetes km

2010. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

nem adom fel az iskolát semmiképp... :)

jo egészséget neked és a picinek:):)

2010. okt. 18. 14:37
 28/44 anonim ***** válasza:
66%

Hidd el, amint a karjába foghatja a gyermekét, mindenféle kósza ötlete el fog szállni és nem akarja egy pillanatra sem odaadni másnak!!!Nemhogy örökbeadni!Ti meg gonoszkodó válaszadók, szerintetek erre van szüksége egy kismamának, hogy lehurrogjátok?!Mert ti aztán biztosan tudtátok, mikor mit éreztek, mi után mi fog következni?Jujj, ne hülyéskedjetek már!Inkább szégyelljétek magatokat.Te meg kedves kismami, ne foglalkozz semmi mással,csak a babavárással,hiszen a szüleid teljes mértékben melletted állnak és ŐK tuti nem fognak magadra hagyni soha sem!!!

15 hetes kismama

2010. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én 19hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok, menstruáltam, a hasam sem és a mellem sem nőtt eggyáltalán.

Nem volt SEMMI tünete, aztán feküdtem az ágyon egyik reggel, és éreztem hogy valami megmozdul, behívtam páromat, és rögtön szaladtunk a dokihoz....

Létezik ilyen, hogy valaki eggyáltalán semmi tünetet nem produkál.

Örülj neki hogy ilyen családod van kedves kérdező! Sok egészséget és örömet a babához!

2010. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
66%
És még valami, a párod majd idővel rájön hogy e mellett a pici baba mellett is meglehet valósítani minden tervet, valamivel nehezebb lesz, de ezt majd feledteti a babátok! 28hetes km
2010. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!