Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten és hogyan...

Hanyadik héten és hogyan mondtátok el a főnökötöknek, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járok 6 hetente fogászatra, és tavaly november óta vagyok fogszabályzós, és egy nagyon kedves, nyugodt, jófej doktornőhöz kerültem, aki még nagyon fiatal, és szoktunk váltani egy pár szót, a múltkor még azt is megkérdezte, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni, elég jól ismer már engem.


Múlt hónapban, amikor voltam nála ívcserén, és adta volna az időpontot mára, mondta, hogy ő aznap nem lesz, hanem egy másik, szintén nagyon fiatal doktornő cseréli majd ki amit kell.


Hát ma elmondta a doktornő, akihez kellett mennem, hogy az eredeti doktornőm kisbabát vár. 🥺❤️


Már látszik a pocija egyébként, de legutóbb még nem is vettem észre..😅😄


Tudom, hogy ez nem igazán függ össze a kérdésemmel, de hanyadik héten szokták bejelenteni a munkahelyen, hogy baba lesz?


nov. 29. 21:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egyébként még annyi, hogy kicsit szomorú vagyok, mert nagyon fog hiányozni a doktornőm, de attól függetlenül nagyon örülök, hogy babája lesz.
nov. 29. 21:14
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Szebb úgy a kérdés, hogy hányadik, illetve ez egyénfüggő. ha valaki veszélyeztetett terhes, akkor azonnal kikérheti magát TP-re úgy, hogy el sem mondja a főnöknek a 12. hétig, onnantól a hivatalos a várandósság életképessége. De sajnos azt kell mondjam, hogy sok anyuka képes az egész várandósságát végigizgulni, ugyanis teljes garancia sosem lesz a makkegészséges kisbabára.
nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, most vagyok a 7. hétben, de én Home officeban dolgozok. Attól függetlenül úgy gondolom azért a 12. hét után illene szólnom. Nem azért, mert nem akarnék utána dolgozni, csak úgy mégis...
nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Munkakörtől is függ. Ha valakinek mondjuk nehezet kell emelni vagy veszélyes anyagokkal dolgozik, akkor azonnal szólni kell. Amúgy a 12. hét után szokták.
nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Én előzmények miatt megvártam a 12. genetikai uh eredményt, utána mondtam el, pedig már gombolyodott a hasam, próbáltam bővebb felsőkben menni. Alig vártam, hogy elmondjam, már rosszul éreztem magam a titkolózás miatt.

És írásban is közöld majd.

nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Irodában dolgoztam, a betöltött 12. hét után terveztem volna elmondani, de mivel a főnököm a munkavállalóira erőszakolta a COVID elleni oltást, el kellett mondanom már az elején, kb. az 5. vagy 6. héten, amikor éppen hogy csak megtudtam, hogy terhes vagyok, hogy emiatt nem oltathatom be még magamat.
nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Kb a 7. héten még egy messzi ismerősöm is levágta, nemhogy a munkatársaim annyira rosszul voltam mindentől
nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A 12. hét után terveztem szólni, mert volt már egy vetélésem, nem akartam túl hamar bejelenteni (igaz, hogy először is csak azért szóltam hamar, mert fenyegető vetélés miatt táppénzre küldtek.)

Ennek ellenére a 8. hét körül megint szólnom kellett, mert olyan munkát bíztak volna rám, amit terhesen nem vállaltam be.

Kértem a főnök diszkrécióját, mert a kollégáknak nem akartam még mondani, de nagyon nehéz volt titkolni, sokan le is vágták hamar, mert nagyon látszott a hasamon már korán.

nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
10. hét környékén muszáj volt, mert a nap felében hánytam. És igaz home office volt, de azért ez már mégis feltűnő.
nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sajnos a 6. héten véreztem, egyből veszélyeztetett terhesség lett. Ez július közepén volt, augusztus közepén muszáj voltam szólni a főnökömnek, mert tanító vagyok és a következő héten munkába kellett volna állnom, amit így ugye nem lehetett. Tehát azt hiszem az a 9. hét volt talán?

Más esetben megvártam volna a 12. hetet. A gyerekeknek és a szülőknek is akkor mondtam el, hogy idén már nem tanítok.

Az eredeti terv az volt, hogy a téli szünetig maradok, annak a végén leszek 31 hetes, addig szerettem volna dolgozni, de az élet közbeszólt. Így utólag már nem bánom.

nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!