Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Főnökötöknek hogy mondtátok...

Főnökötöknek hogy mondtátok el, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

Konkréten kérdezem, milyen szavakkal? :D Leültetek velük, hogy mondani akartok valamit, és?

"Terhes vagyok", "babát várok", "várandós vagyok", vagy mi?

Tudom, hogy hülye kérdés, csak valahogy annyira fura lesz ez a beszélgetés az 55 éves férfi főnökömmel, akivel amúgy nincs túl sok közünk egymáshoz. :D


Ti hogyan mondtátok el?


2018. aug. 28. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Az enyem igen csak csodalkozna ha babat varnak 32 f :-P
2018. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Fönököm kiment cigizni, kimentem én is. Mondom neki az idén kb május-juniusig számits rám (ez januárba volt), néz rám értetlenül, hogy mi van. Aztán csak annyit mondtam, hogy "terhes vagyok". 2p hatás szünet, majd gratulált :) 50es férfi a fönököm.

27N

2018. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tubarózsa ***** válasza:
78%
Mármint nem cigizni mentem, csak ki kisertem.
2018. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Elhívtam kávézni (nálunk így szokás privátban kérdezni, beszélgetni munkabeli-személyes dolgokról) és kb így nézett ki:


"Köszönöm, hogy időt szakítottál rám, csak jelezni szerettem volna neked, hogy a korábban beszélt család alapításos tervünk aktuálissá vált. 1 éven belül babánk lesz."


Ezután gratulált és átvezettem a beszélgetést arra, hogy ha az egészségem nem akadályoz, szeretnék majd végig dolgozni a szülésig, tehát van még időnk. Illetve, hogy ha segítségre lenne szüksége a munkám átadása vagy a feladataim felosztása miatt, szívesen kitalálok rá egy rendszert.


Irodai munkám van amúgy. Szerencsére a főnököm tisztában volt vele, hogy nő vagyok és gyerekem fog születni valamikor.

2018. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Az én főnököm ugyan nő, de mindenképpen hamarabb el akartam neki mondani, mint 12 hét. 7 hetesen műszak után bementem hozzá, és odaadtam a leletet. Ő jól fogadta, bár hozzáteszem, tudta már egy ideje, hogy szetetnénk még egy babát.
2018. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Szívem, apa leszel!
2018. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Felhívtam olyan 10-11 hetesen, hogy mikor lesz bent a telephelyen, mert beszélni szeretnék vele. Közöltem vele, hogy " az a helyzet, hogy babát várunk". Gratulált, és megbeszéltük, hogy meddig szeretnék dolgozni.
2018. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Reggel lefotóztam a tesztet, majd mikor beért az irodába beszélgettünk és mondtam "Jajj, mutatok egy aranyos képet". Nagyon örült, gratulált, hisz együtt izgulta velünk végig, mire 4 év alatt sikerült teherbeesni, inszemek, stb.
2018. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

felhívtam hétfő reggel, hogy ne számítson rám az értekezleten, mert méhen kívüli gyanújával bentfogtak a nőgyógyászaton.

remélem, a következőt nem így kell majd bejelentenem.

2018. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon rettegtem, ugyanis a főnököm enyhén szólva sem gyerekpárti. Engem is folyton kérdezgetett, hogy mikor lesz gyerekem, de én mindig hárítottam, hogy még nem aktuális (pedig rajta voltunk már a témán). Aztán amikor teherbe estem, nem akartam a 12. hét előtt elmondani, mert senki sem így készül, de addig sajnos bármi lehet. Ahogy meglett a genetikai vizsgálat eredménye, bementem az irodájába leültem vele szemben, hogy mondani szeretnék neki valamit, de már ő fejezte be a mondatomat hogy :terhes vagy. Elég jól fogadta(vagy csak úgy csinált) de az addigi "gyerekútálata" átcsapott egy teljesen másik végletbe. Folyton érdeklődött, hogy hogy van a "kisbabánk"? Viszont nem adott könnyebb munkákat(fizikai munkát csináltam), valamint vegyszerekkel is dolgoztam, így a férjem tanácsára nem dologoztam addig ameddig eredetileg is terveztem, de legalább rápihentem, az anyaságra, amit nem bánok, ugyanis most elég kevéske alvás jut egy éjszakára 🙂
2018. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!