Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten és hogyan...

Hanyadik héten és hogyan mondtátok el a főnökötöknek, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

2 és fél éve járok 6 hetente fogászatra, és tavaly november óta vagyok fogszabályzós, és egy nagyon kedves, nyugodt, jófej doktornőhöz kerültem, aki még nagyon fiatal, és szoktunk váltani egy pár szót, a múltkor még azt is megkérdezte, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni, elég jól ismer már engem.


Múlt hónapban, amikor voltam nála ívcserén, és adta volna az időpontot mára, mondta, hogy ő aznap nem lesz, hanem egy másik, szintén nagyon fiatal doktornő cseréli majd ki amit kell.


Hát ma elmondta a doktornő, akihez kellett mennem, hogy az eredeti doktornőm kisbabát vár. 🥺❤️


Már látszik a pocija egyébként, de legutóbb még nem is vettem észre..😅😄


Tudom, hogy ez nem igazán függ össze a kérdésemmel, de hanyadik héten szokták bejelenteni a munkahelyen, hogy baba lesz?


nov. 29. 21:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

10 szívből gratulálok, sajnos nem minden vérzéses eset lesz sikersztori. :( Mi volt a vérzés oka?


(Most próbálkozunk, kiderült méhsövényem van és hisztereszkópia kell).

nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A közvetlen főnökömnek a 12. hét után mondtam el, négyszemközt és kértem, hogy kezelje bizalmasan a hírt. Tisztában volt vele, hogy gyereket szeretnénk a férjemmel, ő volt az egyetlen, akinek korábban elmondtam a vetélésemet is. A munkaszervezés miatt neki tudnia kell, kivel, hogy számolhat, ő osztja ki a feladatokat és ő is keresi a munkaerőt. A nagyfőnöknek viszont csak azután mondtam el, hogy megkaptam az új munkaszerződésemet (lejárt az előző, határozott idejű). Ekkor már bőven az 5. hónapban voltam, bár szerencsére nem látszott rajtam. Két közvetlen munkatársam ment el előttem szülni, az egyikük szintén a 12. hét után mondta el, a másikuk viszont vérezni kezdett valamikor a 8. hét végén, pár hétig feküdnie kellett, így hamarabb el kellett mondania. A baba szerencsére megmaradt, a vérzés is elmúlt (hematóma), így a 12. héttől visszajött. A távolabbi munkatársaknak ekkor mondta el a terhességet.
nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt a pozitív teszt után kb, mert bejelentési kötelezettségem van a munkaköröm miatt. Csak odamentem a főnökömhöz és a munkavédelmi felelőshöz, és elmondtam.
nov. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
12 elszomorító, hogy még mindig attól kell rettegnie egy nőnek hogy kirúgják, mert családot akar. Mármint ha meg voltak veled elégedve, akkor miért ne hosszabbította volna meg a szerződést?
nov. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

11, köszi, nagyon szerencsések vagyunk. Akar minket ez a kisfiú!


Először nem találta a paraszt ügyeletes orvos az okát, meg nyilván annyival elintézte, hogy "ez" úgysem marad meg, nem is kell selejtet szülni, van elég.

Aztán érdekes, fél nappal később a saját dokim megtalálta a hematómát. Csinált egy hormonpanelt is, volt egy kisebb progeszteronhiányom is. Szóval feküdtem, szedtem a progeszteront és vártam... Elmúlt. A 12. héten már csak a hematóma helye látszott az uh-n. Valamennyi progit majdnem a végéig kell szednem, de ez a legkevesebb.

nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a 14. hétig vártam, mert nagyon kiszámíthatatlan nő a főnököm, nem tudtam, hogy fog reagálni, nem akartam feleslegesen idegesíteni magam. De a 14 héten veszélyeztett terhes lettem, úgyhogy muszáj volt szólni és táppénzre menni.
nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
10. hétig bírtam, nagyon durva hányingerem volt, aztán egyszer úgy jött be a konyharészre, hogy ott bőgtem, mert úgy éreztem, hogy nem bírom tovább a hányást. Megijedt, megkérdezte, hogy mi a baj és elmondtam. De eredetileg meg akartam várni a 12 hetet.
nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyarban dolgozok fizikai munkaskent, szoval nekem a pozitiv teszt utan azonnal szolnom kell.
nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

14: Hivatalosan a nagyfőnök a munkáltatóm, ő a munkámból nem sokat lát, leginkább csak a pénzügyi oldalát. A közvetlen főnököm szervezi a munkát, keres munkaerőt, plusz pénzügyi forrásokat és hasonlók, szóval gyakorlatban a főnök, kivéve a munkaügyi részét. Itt javaslatot tehet aztán vagy hallgatnak rá, vagy nem. Nálam az is bonyolította a képletet, hogy már 5+ éve ott dolgoztam, úgyhogy már erősen érett egy határozatlan idejű szerződés, ami gyerekvállalásnál jó a munkavállalónak, viszont a munkaadónak kötöttség és plusz kiadás. A fent említett két munkatársam határozott idejűből ment el szülni, a 2. gyerek után már csak a GYES járt (volna) nekik, gyakorlatban "megoldották". Na, emiatt lapítottam. A csoportvezetőm tisztában volt ezzel, de titokban tartotta a terhességemet. A közvetlen főnököm egyébként egy tudatosan gyermektelen, hajadon nő, akit rendszeresen ekéznek emiatt, a nagyfőnök meg egy többgyermekes férfi.

12-es voltam.

nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
19: épp ezen esetek miatt tartom szomorúnak, hogy egy nőt nem értékelnek csak mert elmegy szülni és még keresztbe is tesznek neki ahol lehet... :(
nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!