Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematóma 7 hetes terhesen?

Hematóma 7 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Kétszer volt kisebb barnazasom, tényleg kevés. A 7 hetes ultrahangon a petezsák mellett a doki látott egy kisebb hematómát, amire annyit mondott hogy ne aggódjak, mert fel fog szivodni. Én viszont azóta nagyon aggódok mert nagyon sok rosszat olvastam. Kisebb hematómával kinek mi a tapasztalata? Köszönöm előre a válaszokat!

jan. 4. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Barnázással kezdődött, éjjel kimentem mosdóba és akkor már vérzés volt. Görcsöt, fájdalmat nem tapasztaltam. A vérzés 2-3 napig tartott, nem volt csomós. Utána még 1-2 nap barna akármi volt, majd megszűnt.

jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
9# nekem az egész terhesség úgy derült ki, hogy nagyon vérezni kezdtem, kb a semmiből. Görcs nem volt, csak fájdogálás. Teljesen másra gondoltam, a nőgyógyász is először azt hitte, hogy megborult a ciklusom, nagyon erős vérzés volt. Az uh meg már mutatta a terhességet meg a hematomát. Progeszteront kaptam, attól kb három nap alatt mérséklődött erős vérzésből rózsaszín folyássá, aztán minimális barnázássá, aztán el is múlt.
jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mintha én írtam volna. Pont most vagyok így, szóval nem tudok segíteni, de az összes hematómás kérdést elolvastam a héten és arra jutottam, hogy többségében jó vége lesz.😁

Múlt héten nézett meg az orvosom 6hetesen. Még csak sejthető volt a szívcső pulzálás, korának nagyjából megfelelt. 1 hét múlva kontroll. Még aznap visszakerültem hozzá ügyeletbe erős vérzéssel. Akkor találta meg a hematómat, ami épp ürült. Nekem a petezsák alatt volt, ami jó helyzet. Kicsit kisebb a petezsáknál, az embriónal jóval nagyobb.☹️

Kímélő életmód és szextilalom volt az utasítás. Progit már addig is szedtem, az maradt, szedtem már Velfemet is, azt is ajánlják, illetve én Rutascorbint nem szedhetek, de hematómánál az is javasolt. (Recept nélküli.)

Aznap éjszaka véreztem, másnap bordós-sötétbarna vér, utána halványbarna folyás, eleinte nagyon pici, tűhegynyi alvadt vér darabokkal. Ma meg nem volt semmi. Azt mondta, számíthatok erősebb vérzése, barnázásra, darabosra is, de a vetélést felismerem, ha lesz, az nagyon másmilyen. Erős vérzés és erős görcs. Ilyen szerencsére nem volt. Holnap kell visszamennem, akkor kiderül, hogy fejlődik-e a babám, vagy vége. Nagyon izgulok.🙏Meg persze megtudom, mi lett a hematómával. Ha érdekel, megírom. Én is 7 hetes vagyok.

jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Várjuk a válaszod utolsó :) biztosan minden rendben lesz!!!
jan. 5. 09:27
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14! Hát, nem nyugodtam meg.😕 Még mindig annyi idősnek mondja a terhességet méret alapján, amennyi biztosan nem lehetek☹️ Nagyobbak kéne lenni. Na, de láttam a kis cukit és hallottam végre a szívét 😁

A hematómám félig ürült, félig szervült. Szerinte az már sok vizet nem fog zavarni, befejezi szépen a szervülést. Viszont kicsit a petezsák mellett is látott egy "echomentes területet." Kérdeztem, az is hematóma -e? Azt mondta, nem tudja, lehet, hogy az eredetiből kifolyt vér alvadt állapotban. Onnan esetleg még előfordulhat barnázás, de valószínűleg az is szervülni fog, vagy már el is kezdte, az nem megállapítható.

Persze, nem most indítok csúcstámadast a Mount Everest-re, pihengetek, amikor tudok, de azért ez a része kezd megnyugtatni.

Te is pihenj sokat és várj türelmesen! Minden rendben lesz!😁

#13

jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hogy erted hogy nem annyi idős mint gondolod?
jan. 5. 21:44
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez az, hogy én tudom, mennyi idős lehet minimum, és a doki szerint napokkal kevesebb. Egyetlen spermium se él meg 9! napot, több alkalom meg nem volt. Szóval vagy én vagyok Szűz Mária, vagy a doki téved, vagy nem fejlődik rendesen ☹️

#15

jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De nőtt azóta 17? Doki erre mit mond?
jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18! Ő azzal nem foglalkozik, hogy én tudom, mennyi idős lehet és mennyi nem. A dokik ezeket lesz.rják. Náluk van a menstruáció szerinti kor, meg a mért. Ha nem egyezik, "biztos később fogant."

Először 7+2 mondott. Szerintem nagyon minimum 7+3, de inkább több. Akkor láttam a monitoron a CRL méretét és az táblázatok szerint kb.ennyinek is felelne meg. Az előző mérethez képest pedig így 8 nap alatt 6,53mm-t nőtt. Ami nem 8, de kis mérés hibával szerintem még elfogadható lenne. A papírra viszont már csak 7+0-t írt és 1,7mm-rel kevesebbet, mint amit a monitoron láttam. Szóval ez alapján meg, a korának se felel meg és nem is nőtt annyit, mint kellett volna☹️

De nem fogom kiidegelni magam teljesen. Már ezt csinálom hetek óta. Ha gáz van, ügyelet újra, ha nem, 2 hét múlva uh.,ott kiderül.

#17

jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Annika2 ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor először voltam dokinál, 5+1 naposnak mondta a kort, de az utolsó menstruáció szerint (és rendszeresen végzett ovulációs teszt szerint is) már 6+3-nak kellett volna lennie. Egy közepesen nagy hematómát is látott, nem túl jó helyen. Szívhang még nem volt, ezért 1 hét múlva hívott vissza. Kaptam napi 3×2 rutascorbin, napi 2×1 velfemet, inofolicot és napi 2×1 progeszteront. Emellett nagyon sokat kellett pihennem. Utána egy héttel a kontrollon már volt szívhang és a hematóma a felére csökkent. A legutóbbi, tegnapi ultrahangon már nyoma sem volt a hematómának, nőtt is a Picúr, ma vagyunk 10+4 naposak. Tudom, hogy nem egyszerű ilyenkor, de próbálj megnyugodni, rengeteget pihenni és bízni Magatokban. Nagyon drukkolok és boldog babavárást kívánok! :)

jan. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!