Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nos a párommal 5 éve együtt vagyunk és nagyon jó a kapcsolatunk.szedtem gyógyszert,de nem jött meg a menstruálcióm.és kiderült hogy 8 hetes terhes vagyok.nos nem tervezett baba.de örülök neki.nem szeretném elvetetni.csak attól félek hogy a társadalom elitél ez miatt.mert nem ugy nézek ki mind egy 19 éves.alacsony vagyok és ez miatt.
febr. 14. 18:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
29%

20 évesen 2 gyerekünk volt, 45 vagyok, most van egy 5 éves gyerekünk is.

Annó szakmunkásban végeztem, dolgoztam 1 évet, kocsi, lakás volt(sajnos örököltem) így nem gondoltam, hogy várnom kéne bármire.

febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
47%
Gáznak nem gáz. A kérdés, hogy szeretnél-e gyereket vagy sem. Ne hallgass a károgókra, fiatalon sokkal egészségesebb szülni, mit később. 22-23 évesen már túl leszel a "nehezén", nem leszel lemaradva érdemben semmivel a többiektől.
febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
84%

"Én jól éreztem magamat lányom szülői értekezletén 28 évesen a be savanyodott 40-50 éves anyukák között.:D"


Úgy könnyű jól érezni magad, hogy a férjed tett a s*gged alá mindent a gyerekvállaláshoz, és lenézni azokat, akik feltehetően maguk megdolgoztak a háttér megteremtéséért sok év alatt, ezért nem 20 évesen vállaltak gyereket.


És akkor csodálkozik a sok újgazdag, pasija pénzén élő fiatal anyuka, miért nézik le őket. Hát pont ezért a flegma, lekezelő stílus miatt, a lányodnak is ugyanezt adod tovább példaként?

febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
90%

"22-23 évesen már túl leszel a "nehezén", nem leszel lemaradva érdemben semmivel a többiektől".


Áh, nem, csak nem lesz semmi normális végzettsége, munkatapasztalata, és hát kapkodnak a munkáltatók az ilyen anyukákért, akik nem tudnak 23 évesen felmutatni, csak 2 gyereket, akikkel táppénzre kell menni.

febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
84%
Ha neked megfelel, hogy 0 munkatapasztalattal szülsz és ha x év múlva elhagynak, akkor semmit nem tudsz kezdeni magaddal...
febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
35%

"Úgy könnyű jól érezni magad, hogy a férjed tett a s*gged alá mindent a gyerekvállaláshoz,"


Az a legnagyobb probléma, hogy egy kérdés alatt az én kommentemmel vagy elfoglalva.. Persze azzal gondolom számodra nincs semmi probléma, amikor egy idősebb anyuka nézi le a másikat csupán a kora miatt. Az hogy valaki fiatal nem jelenti azt, hogy alkalmatlan. Lehet valaki 19 évesen jó anyuka és ugyan úgy,lehet valaki rossz 39 évesen. És hogy a kérdésedre is válaszoljak a lányom rendes nevelésben részesült, ami folytán megtanulta, hogy ne ítélkezzen ismeretlenül mások felett. Ajánlom figyelmedbe neked is.

febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
A főnököm például nagyon fiatalon szült, mégis menedzser, illetve ügyvezető lett belőle.
febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
95%

"a lányom rendes nevelésben részesült, ami folytán megtanulta, hogy ne ítélkezzen ismeretlenül mások felett"


Ja, gondolom milyen nevelésben részesült ilyen kárörvendő, rosszmájú anyuka mellett.... :D


Egyébként senki nem mondta, hogy aki 19 éves, az alkalmatlan, bár tény, elég fura, ha valakinek nincs annyi felelősségérzete, hogy maga is hozzá tudjon tenni valamit a gyerekvállaláshoz, csak apukára alapoz. Aztán jönnek a kérdések, hogy a férjem elhagyott/meghalt/bármi, nem tudom eltartani a gyerekem, mit csináljak.


Amúgy felesleges itt előadni most a nagy önérzetes anyukát, miközben te magad szóltál le más anyukákat, csak mert nem 20 évesen szültek más kontójára, tudom, kellemetlen azzal szembesülni, hogy rosszmájú és rosszindulatú vagy, de nagyon gáz volt ez a megjegyzés tőled. Inkább néznél magadba, mert ezt a példát bizony adod tovább, és ezt látják majd mások is a gyerekedben.

febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
77%
Mire iskolába megy a gyerek már nem lesztek együtt. Ha egyedülálló anya szeretnél lenni, akkor jó ötlet.
febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
17%

ma 19:56


Ez akkora süket duma, herótom van tőle. Nézzük a tanulmányi lehetőségeket:


1) A kérdező már befejezte a tanulmányait, ott tart, ahol az ország 70-80%-a, tehát a végzettség nem játszik.

2) A kérdező felsőfokú tanulmányokat folytat, amiből kiesik rövidebb esetben egy-két félév, hosszabb esetben 3 év. Neked nem volt olyan csoporttársad, aki már elmúlt 22? Nem ismersz tényleg senkit, aki nem 22, hanem 26 évesen diplomázott, mert közben bulizott, utazott, szakot váltott, dolgozott? Hagyjuk már.


Karrier:


1) Az ország nagy része nem multinál törtető, akinek az álma, hogy 5-10 év alatt egy tízfős csoport vezetője legyen, ami ráadásul amúgy is csak egy kis százalékuknak fog sikerülni. Komolyan annyira fontos az a 3 év munkatapasztalat 19-22 éves kor között, ami az egész életed meghatározza? Én folyamatosan csak 24 éves korom óta dolgozom, ilyen téren semmi hátrányát nem láttam, nem változtatott volna rajta, ha 19 évesen lesz egy gyerekem.


2) Ma már alap, hogy az ember 2-4 szakmát is vált élete során, mégis mi alapján merészeled kijelenteni, hogy behozhatatlan hátránya lesz valakinek, aki 22 évesen kezd dolgozni 19 helyett, amikor életük során többen többször a nulláról kezdik újra?


Semmivel nem lesz lemaradva a többiektől.

febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!