Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nos a párommal 5 éve együtt vagyunk és nagyon jó a kapcsolatunk.szedtem gyógyszert,de nem jött meg a menstruálcióm.és kiderült hogy 8 hetes terhes vagyok.nos nem tervezett baba.de örülök neki.nem szeretném elvetetni.csak attól félek hogy a társadalom elitél ez miatt.mert nem ugy nézek ki mind egy 19 éves.alacsony vagyok és ez miatt.
febr. 14. 18:14
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy csak a felső középosztály vállaljon gyereket, de az átlag azért 26-30 éves korára jó esetben meg tud teremteni valamiféle hátteret, de legalábbus jóval többet, mint amennyije 19 évesen van, mind anyagilag, mind szakmailag meg mindenhogy.


Az átlag 19 évesnek a nagy büdös semmije nincs a gyerekvállaláshoz. Persze, az is kerülhet rossz helyzetbe, aki 30 évesen szül normális munkahellyel, lakással, megtakarítással, csak ugye a kettőnek baromira nem ugyanakkora az esélye.

febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 41-es írja, nem tudok hozzátenni semmit. És nem, véletlenül se vagyok Fidesz-szavazó, isten őrizz.

(#38)

febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Gal Gábor! Hogy ne lenne lemaradva? :D 19 évesen terhes, majd 24 évesen megy dolgozni a munkaerő piacra (jó esetbe egy sz.ros érettségivel), nulla munkatapasztalattal és végzettséggel. De lesz egy kisgyereke, aki a bölcsi/ovi miatt folyamatosan beteg lesz. Mivel nélkülözhető a munkahelyén, mert nem ért semmihez, így kb a harmadik hiányzás alkalmával kirúgják.


Oké, bolti eladóként majd alkalmazzák valahol, de ott sem tud elszaladni 3-kor, mert Pistikéért menni kell az oviba.


Normál ember először a biztos hátteret teremti meg, utána vállal gyereket, hogy gondoskodni is tudjon róla. Ha apuka lelép, akkor vagy mehet élősködni a szülei nyakára vagy kuncsoroghat segélyért, mert egyedül egy albérletet nem fog tudni fenntartani.

febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

“szélsőjobbos Fidesz-szavazók vagytok”

😀😀😀😀😀 Ki nem allhatom a fideszt. Ellenben nehogymar ne idegesitsen, mikor az utolso zsakfalu sokadik putrijaba potyogtatnak az EN kontomra, ugyanis en fizetek adot.

febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

40-es :D


36-os vagyok: az én politikai nézeteim olyan messze vannak a Fidesz agyament ötleteitől, amit családtámogatás címen ámokfutnak (egyebekről ne is beszéljünk), mint Makó Jeruzsálemtől.


Nem elitista vagyok, hanem realista. Az előttem válaszolók leírták már, hogy senkinek nem jó, sem az érintett anyának, apának, gyereknek, nagyszülőknek és a társadalomnak sem, ha 19-20 évesen a semmire gyereket vállalnak szakmunkásvégzettséggel (sem) rendelkező gyerekek (én is az voltam ennyi idősen párkapcsolat szempontjából, hiába dolgoztam, tanultam mellette főiskolán stb.).


Nem csak a felső középosztálynak kellene gyereket vállalni, sőt, de a fent említett rétegnek még várnia kellene 5-10 évet (30 évesen még a világon semmiről nincs lemaradva), addig hátteret építeni, tanulni, tanfolyamot végezni, szakképesítést, munkatapasztalatot, párkapcsolati tapasztalatot szerezni, adott esetben új életet felépíteni más településen ha mondjuk egy borsodi faluban lakik stb., mert egyedül fiatalon az ember nagyon rugalmas tud lenni, költözni, "nélkülözni" stb. - és UTÁNA családosdid játszani.


Ég és föld 19 és 28 évesen az anyagi, tapasztalati háttere egy párnak. Ritka kivétel az, akinek anyagi és emberi oldalról is sikertörténet a 19-20 évesen történő családalapítás. Nem, nem lehetetlen, hogy váratlan anyagi probléma, munkahely megszűnés vagy akár apa lelépése történik későbbi gyerekvállalás esetén. De mondjuk az utóbbinak mikor nagoybb az esélye? Egy olyan pár esetén, akik 14-19 éves korukig jártak együtt és egy napot nem laktak együtt vagy egy olyan pár esetén, akiknek volt már korábban néhány párkapcsolatuk, együtt jártak, együtt éltek stb. Anyagi problémák esetén szintén. 19 évesen otthon laktam és kb. hónapról hónapra éltem, 30 évesen már saját lakásom volt (igen, hitellel terhelt) és nagyságrendekkel többet kerestem. Plusz volt 11 évnyi munkatapasztalatom - ha hirtelen ki is rúgtak volna jó eséllyel hónapokon belül találtam volna munkát míg 19 évesen kb. nulla tapasztalattal nem kapkodtak utána, kénytelen voltam elvállalni mindent, csak legyen már _bármi_ munkám.

febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ne eroltessetek meg magatokat nagyon,regenyt pedig vegkepp felesleges irni.

Anyuka mar dontott,igazabol a kerdes csak azert irodott mert szeretne olyan valaszokat kapni hogy..

*Ez igy teljesen rendbe van,legjobb idobe vallaltad

*igyvan ilyenkor kell szulni nem 30 eves vén ma*om kent



Valami ilyesmiket eleg ha irtok neki,hisz erre var.

febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
50%
Nem olvastam a kommenteket csak a saját "sztorikat" Írom le, 19évesen szultem. Az akkor 2 eves kapcsolatokban, nekünk sem volt tervezett. Azóta elmultam 30 és 13 éve vagyunk együtt és összesen 3 gyermekünk van :) nálunk minden adott volt saját ház autó stb
febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Itt nem azzal van baj, hogy 19 éves. Anyum is 20 volt, amikor a bátyám született, apu meg 22. De ők felépítettek egy házat saját pénzből, úgy, hogy anyunak full átlagos fizuja volt, apunak meg talán kicsit jobb az átlagnál. Akkor ilyen idők voltak, most meg sajnos pont azt nyögjük, hogy akkor mindenkinek megvolt mindene. És 3 gyereket felneveltek szeretetben, és 47 évig voltak boldog házasok - csak azért nem többig, mert apukám sajnos már nincs köztünk.

Szóval itt nem a korával van baj. Lehet valaki 19 évesen is érett az anyaságra, csak most jelenleg az a realitás, hogy egy 19 éves még messze nem tud a saját lábán megállni, mert a körülmények nem adottak hozzá. Márpedig anélkül gyereket vállalni felelőtlenség.

febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!