Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nos a párommal 5 éve együtt vagyunk és nagyon jó a kapcsolatunk.szedtem gyógyszert,de nem jött meg a menstruálcióm.és kiderült hogy 8 hetes terhes vagyok.nos nem tervezett baba.de örülök neki.nem szeretném elvetetni.csak attól félek hogy a társadalom elitél ez miatt.mert nem ugy nézek ki mind egy 19 éves.alacsony vagyok és ez miatt.
febr. 14. 18:14
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
7%
#30 Miért kell olyan kérdéseket megfogalmazni, majd ismeretlenül feltenni (enyhén kioktató hangnemben) mintha minimum a lányod lenne a kérdező?
febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

31

Nem nekem címezted ugyan a kérdést, de szerintem a 30 racionális kérdéseket tett fel. Felelős felnőtt ilyenek alapján dönt vagy legalábbis elgondolkodik rajta.

Akiket én ismerek fiatalon szült anyukákat 18-24, azoknak egyike se él már együtt a gyerek apjával.Van több is ahol 2 gyerek is van és ha a szülők nem tudnák anyukát támogatni akkor a fiatal anyukának és a gyerekeknek is nagyon rossz sorsa volna.

És nem, nem azt mondom, hogy senkinek sem jöhet össze, de azért nagyon kis esélye van rá.

Magam is hozzámentem az első páromhoz akivel 16 éves koromtól együtt voltunk. 27 évesen elvált voltam.Gyerek nélkül.

A másik, hogy azért ha van 1-2 gyerek az anyák munkalehetőségei csökkennek. Műszakozni legtöbb esetben nem tud, mert a férfiak fizetése általában magasabb. Ha beteg legtöbbször anyu marad a gyerekkel, bekerül bölcsibe, oviba és 3 tüsszentés után szólna(most már divat) hogy beteg a gyerek fog otthon, ha nincs nagyszülő (aki nyugdíjas és nem keresel eleget bébiszitterre) akkor kb az első fél év után kirúgnak..és ha kevésbé szerencsés az ember ,többet beteg a gyerek akkor esélye sincs állásban maradni..

Ez a valóság.Nagy vonalakban.

febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
90%
#31 Azért, mert azt kérdezte, hogy gáz-e, hogy 19 évesen terhes. Nekem meg az a véleményem, hogy ha ezekre a kérdésekre nem tud igennel válaszolni, akkor gáz. Röviden ennyi. (#30)
febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
0%

ma 10:05


A lakosság 80%-ra ez nem igaz, ráadásul nem életkor függő. Apuka nem lécelhet le

febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
0%

* 40 évesen?

Minek a saját lakás?

Hol van manapság stabil munkahely, amikor a munkavállalói jogokat leépítették a béka feneke alá?


Gáz a válaszod.

febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
76%

34-35: egyedül a saját lakásról gondolom, hogy nem életszerű addig várni a gyerekvállalással, míg lesz, viszont a STABIL anyagi háttér azt jelentené, hogy nyugodtan lehet vállalni gyereket albérletbe is, mert ha menni kell abból, amiben vannak akkor is van annyi jövedelmük, hogy tudjanak találni másikat, nincs a pár DURVÁN bekorlátozva az anyagiak miatt. Munkahely esetén persze ki mit ért stabil alatt, de itt jön be az, hogy ha csak szakmunkás végzettséged van vagy érettségi, de mondjuk Mo. keleti részén élsz egy kisvárosban, akkor igenis várj és gyűjtögess még pár évet, mielőtt gyereket vállalsz, hogy legyen tartalékod arra az esetre, ha kirúgnak, megszűnik a cég, mert nincs olyan tudásod, amivel könnyen-gyorsan elhelyezkednél. A többi olyan feltétel, amiben egyetértek a válaszolóval, hogy igenis figyelembe kellene venni, akár 19 akár 25 éves az ember, mielőtt gyerekvállalásba fog. Nem KELL gyereket vállalni 25 évesen ha nincs meg rá az anyagi keret, akkor igenis várni kell még 3, 5, 8 évet. 19 évesen látatlanban is meg lehet sajnos mondani, hogy NINCS olyan anyagi háttér, amire építeni lehet.


Azt a megjegyzésed meg nem is értem, hogy "Apuka nem lécelhet le". Ezt pontosan hogy érted? :D

febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

34 Gondolom te lennél az apuka?


Lehet mesélni mennyi apuka ,,lécel" le. Nálunk dolgozott most már pár férfi, akire 1-2-3 hónap után rátalált nálunk a nav ,küldték a bérből történő letiltást,mert apu gyerektartást nem fizet.Aztán ahogy kézhez kapta a tiltásról az értesítést már másnaptól nem jött. Több is volt az utóbbi évben és ők előtte is ezt csinálták ebben biztos lehetsz.

febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
86%

"A lakosság 80%-ra ez nem igaz, ráadásul nem életkor függő. Apuka nem lécelhet le"


Ehe, nem lécelhet le. Biztosan ezért nincsenek is egyedülálló anyukák x gyerekkel dögivel. Ja várjunk csak, de, vannak...!

Nyilván senki nem úgy tervezi, hogy egyedül marad a gyerek(ek)kel, de attól még ez igenis egy létező forgatókönyv, amire gondolni kell, mert a gyereknek akkor is kell ennie, meg kell tető a feje fölé. Tehát qrvára nem alapozhat arra a nő, hogy a férfi majd mindig eltartja, legalábbis ha jót akar, mert történhet akármi.

Oké, a saját lakást aláírom, hogy nem feltétlénül muszáj (lásd a 36-os által írtakat, jogosak), a többit viszont fenntartom. Stabil munkahelye meg úgy lesz az embernek, hogy kezdetnek leérettségizik, aztán vagy megy tovább felsőoktatásba, vagy kitanul valamilyen, lehetőleg hiányszakmát. 19 évesen valószínűleg ezek közül még egyik se történt meg a kérdező esetében. (#30,#33)

febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
86%

Illetve a saját lakást se úgy értettem, hogy feltétlenül hitelmentes legyen, a miénken is van még hitel...de a szüleim/anyósomék nyakára akkor se szülnék, szóval átfogalmazom akkor: kiköltöztetek-e a pároddal a szülői házból, és van-e egy olyan hely (akár albérlet), ahol ketten együtt éltek?

(#38)

febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
0%

A válaszom félbeszakadt, reméltem, hogy egyértelmű a folytatás, de látszik meghaladja a szinteteket. Egyben a mondat:

Apuka nem lécelhet le 40 évesen?


Ami a tartalékot illeti, gyerektől függetlenül bajba kerülhetsz anyagilag, annyi tartalékot meg nem tudsz összeszedni, ami elég a gyerek felnőtté válásáig.


Ami a munkát illeti, elitisták vagytok, miközben többször jeleztem, hogy a lakosság nagyon nagy része nem illik az elképzelésetekbe. Gondolom szélsőjobbos Fidesz-szavazók vagytok, ők izgulnak arra, hogy csak a felsőközéposztály vállaljon gyereket.

febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!