Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Gáz ha 19 évesen terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nos a párommal 5 éve együtt vagyunk és nagyon jó a kapcsolatunk.szedtem gyógyszert,de nem jött meg a menstruálcióm.és kiderült hogy 8 hetes terhes vagyok.nos nem tervezett baba.de örülök neki.nem szeretném elvetetni.csak attól félek hogy a társadalom elitél ez miatt.mert nem ugy nézek ki mind egy 19 éves.alacsony vagyok és ez miatt.
febr. 14. 18:14
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz.

Engem ennyi idősen szült az anyukám. Igaz, én se tervezett gyerek voltam, így alakult, és ez jó sok nehézséget hozott, sajnos sok lenézést is.

De nagyon jó anyukám van, jó a kapcsolatunk, és hálás vagyok neki.

febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, gondolom milyen nevelésben részesült ilyen kárörvendő, rosszmájú anyuka mellett.... :D"


Hát, most ha nem hiszed, járj utána, most erre mit írjak neked.😅 Nem tudom alapból honnan veszed, hogy "más kontójára szültem", és a legszebb ebben, hogy a hülyeségedet még tényként is kezeled. 😃 De nincs ezzel semmi baj, legalább a fantáziáddal szerencsére semmi probléma. Elhiheted, hogy ha valami történik, akkor sem leszek kétségbe esve. Megnyugtatlak, azzal, hogy rosszindulatú vagyok már egy jó ideje szembesültem, és pont annyira hatott meg akkor is, mint most. ;)

febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy fiatalon szülsz önmagában nem gáz. Az, hogy azon aggódsz, a társadalom (kik?) elítél emiatt, az nagyobb gáz, és nem is ezen kellene most elsősorban aggódnod. Végzettséged van? Szakmád, érettségid? Dolgoztál bármennyit? Párod hány éves? Nála ugyanezen kérdések hogy állnak? Anyagi helyzet? Együtt is éltek vagy mindketten otthon, szülőknél? Párod mit szól a gyerekhez? Szülők (mármint a ti szüleitek) mit szólnak, hogy nagyszülők lesznek és (feltételezhetően) valamelyik szülőpárhoz költöztök? Hol fogtok lakni? Miből fogtok élni?


Ezeket kellene villámgyorsan átgondolni és dönteni, mert alig maradt időd az abortuszt intézni, ha mégis úgy döntenétek.

febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
72%

Ne a tarsadalmat nezd es azt h mit gondolnak. Hanem magad es a helyzeted.

19 evesen kinek a nyakara gyerek?

Mi lesz az iskolaval?

Nem csak a sajat de a gyerek eletet is tonkreteszed.

Mindennek megvan a maga ideje es ennek most baromira nem most van.

Egy gyereket nevelni es eltartani,felnevelni kell

Hamar elszall a rozsaszin kod,egy ujszulottel nemcsak moka es kacagas az elet.

Lehet a kapcsolatod is majd oda

Aztan tizen x evesen egyedul,munka es iskola nelkul jol fogsz kinezni


Nem elvetetni kell,hanem elotte gondolkodni. Erdekes en sose lettem gyogyszer mellett terhes,csak amikor eljott az ideje es valoban terveztuk,vartuk.

febr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
92%

"Nem tudom alapból honnan veszed, hogy "más kontójára szültem"


Szerintem onnan veszi, hogy te magad írtad:


"Volt saját házunk, férjemnek stabil, jól fizető munkahelye, nem szenvedtünk hiányt semmiben."


Mondjuk 20 évesen nem a te keresetedből vetted a házat, és a férjed fizetésére alapoztál. De gúnyolódsz azokon az anyákon, akik előbb tanultak, dolgoztak, saját erőből lakhatást biztosítottak, és csak utána szültek.

febr. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
51%
Nem unjátok a kamu kérdést?Kicsit unalmas már.
febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Nehogy már a társadalmi elvárások miatt vetesd el!
febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Ferjemnek harom unokahuga van, abbol az egyik 18 evesen elvetelt, a masik 19 es 23 evesen szult (nincs mar egyutt a gyerek apjaval, a gyerekek sincsenek nala, anyosomnal lakik az uj hapsival, hol dolgozik hol nem) a harmadik meg 18 evesen szult, a gyerek apjaval az apa szuleivel elnek. Persze munkahelye neki sincs, hogy is lenne. De valahogy mindenki meg van borulva a csaladban, hogy jaj kisbaba, jaj de aranyos stb. Abba senki nem gondol bele, mibol/hogy/hol elnek, kinek van munkahelye es kinek nincs, meg ugy egyaltalan.
febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg elég bicskanyitogató itt az anyuka, aki szerint nem kéne ítélkezni, de az első kommentjében ő ítéli el a nála idősebbeket. Az meg elég pofátlan, hogy valóban a máséra veri magát, mert ő 20 évesen érettségizett volt legfeljebb, talán ha 1 év munkatapasztalattal. A férjnek volt jó munkája. Gondolom, hacsak nem örökölt, vagy tette alá bárki, a férjnek volt háza is. Az, hogy valaki 19 vagy 39 évesen szül, valóban nem azt mutatja, hogy mennyire tud jó anya lenni és mennyire szereti a gyereket. Lehet a világ legjobb anyukája a 19 és a 39 éves is, de lehet épp a legtürelmetlenebb is. Én nem nézem le azt, aki stabil háttérre szül fiatalon is, tök jó neki, az ő dolga. Csak nem tudom, hogy a fiatal anyuka milyen alapon ítéli el a 40-est, aki mondjuk 26 éves koráig tanult, aztán mondjuk nem csak 1 évet dolgozott, hanem többet kellett neki azért, hogy meg tudják teremteni ugyanazokat a jó, kényelmes körülményeket a gyereknek. Már nem úgy van, hogy 20 évesen szülsz, mert a házat összehordja a rokonság, nektek meg egyből technikum után olyan munka amiből nyugdíjba tudsz menni. Szép is lenne. Nem is lenne annyi "idősebb" első gyerekes anyuka. Csak ugye ezeket fel kéne érni ésszel. Egyeseknek meg nem azért nem sikerül, mert még csak 19 évesek.
febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
83%

Van lakásotok? Saját, nem anyué-apué. Van stabil anyagi hátteretek, megtakarításotok? Tehát ha összeszrja magát hirtelen mondjuk a hűtő vagy a mosógép, tudtok újat venni?

Van érettségid? Van kellő munkaviszonyod a csedhez/gyedhez? Van stabil munkahelyed, ahova vissza fogsz tudni menni dolgozni? Ha apuka egy "szép" napon rájön, hogy ő erre nem készült még fel és lelécel, el tudod tartani magatokat, van hova menned?

Ha erre mindre "igen" a válasz (amit a korodnál fogva őszintén kétlek), akkor nem gáz, jó babavárást!

febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!