Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek kell jeleznem, hogy...

Kinek kell jeleznem, hogy szülés után nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem kérek bántásokat, régóta taszít a gondolat, most pedig hogy terhes vagyok egyenesen szorongok ettől.
márc. 10. 17:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
54%

Én vagyok aki a kórházban apasztót kapott.

Simán dm-ben megvettem a tápszert, mivel nem volt baja tőle a babámnak a gyerekorvos is azt írta fel.

márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
68%

Kórházban érdeklődj utána, nálunk pl nagyon szoptatás pártiak, tápszert se lehet bevinni, ha valaki nagyon nem áll a sarkára, hogy márpedig ő nem akar szoptatni, akkor kvázi "muszáj" neki.

Egyébként én is így voltam a szoptatás dologgal mint te, rosszul voltam tőle ha rágondoltam, hogy egy baba fog szopizni az èn melleimből. Aztán úgy voltam vele, lesz ami lesz, megpróbáljuk és majd kiderül, ha nem megy vagy ugyanúgy érzek továbbra is, nem erőltetem. Bennem végül az anyai ösztön győzött. Ne feszülj rá, èrdeklődd le az adott kórházban hogy működik náluk és kész.

márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
36%

"Viszont úgy gondolom, hogy egy kiegyensúlyozott anyával többre megy, mint egy folyamatosan szorongó idegronccsal."


Akkor menjél el pszichológushoz a gyereked kedvéért. Nincs baj a tápszerrel, de aki idegroncs lesz a szoptatás gondolatàtól, annak van valami pszichés defektje.

márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
75%
6 hónapig szoptattam és fejtem felváltva. Kisfiamnak torticollis-a volt, ami miatt az egyik oldalon nem tudott hatékonyan enni. Kiropraktőr kezelte, de így is sok idő volt, mire helyrejött. A végére mát a mellszívó pumpával álmodtam. A végére már üvöltött, ha mellre tettem. Őszintén utáltam minden percét a szoptatásnak. 6 hónapos korában feladtam és onnantól mindketten boldogok vagyunk. Most 17 hónapos, egyszer volt beteg 1 napot kb. Jóevő, egészséges. Ma már nem kínlódnék 6 hónapot. Úgy csináld, ahogy nektek a legjobb ❤️.
márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
89%

Én szoptatni akartam. Az első gyerekemnél állandóan szidtak a kórházban ( rettentő szoptatás párti kórház) hogy miért nem etetem. állandóan mellén volt. Egyszer aztán kifakadtam és azonnal követeltem a gyerek orvost aki írt fel neki pótlást. Persze az nem volt neki elég, az egyik anyuka már megsajnalt és megszoptatta. Tudom, hogy ilyet nem lehet de egyszerűen nem tudtam mit tegyek. Itthon már tápszert kapott. Utána orvosilag megállapították hogy a büdös életbe nem lesz tejem.

Amikor a második született vittem a papírokat ugyan abba a kórházba. Semmit se kapott. Cukros vizet ajánlottak fel mert ők nem adnak tápszert. Szoptassam szoptassam szoptassam, majd lesz ott tej. Vettem milumilt vittem babavizet és nem érdekelt hogy ki mit mond megetettem a gyereket. Egyiknek sem volt Nathan kívül semmi baja.

márc. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
22%
24es, ja a gyereknek nyilván az a legjobb ha nem kapja meg az anyatejet az anyja önzősége miatt. Valószínű. Jobban jártak volna egy kismacskával az tud menekülni.
márc. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
77%

5 és 12 vagyok. Általában mély vitákba nem megyek bele, mert nem látom sok értelmét a sok kirekesztő leszaranyazó, mert nem szoptatsz emberekkel, de most nagyon kinyílt a bicska a zsebemben. 8,10, 26 és még pár amik törölve lettek hozzászólások mögött lévő valakiktől. Azért mondok valakit, mert aki ennyire fröcsögő, szűk látókörű azt nem tudom anyatársamnak nevezni. A kérdés nem arról szólt, uogy elitéled-e vagy mit szólsz ahhoz, hogy nem akarok szoptatni. Magyarul mind csak azért jötettek, hogy belerúgjatok egy másik emberbe.

Szoptattatok támogatjátok a szoptatást és akkor mi van? Az anyaság a szülővé válás nem csak a szoptatásból áll. A ti nézetetek szerint az alkesz, bántalmazó anya a jó anya mert szoptat, de a tápszerező anya aki nem tud vagy nem akar szoptatni a szar anya. Ilyen értekrendet kell átadni a következő generációnak? És, ha a te gyereked, unokádnak nem menne a szoptatás vagy nem szeretné? Őt is letámadnad, hogy de egy önző se* vagy? Belőletek azt is kinézem.

Nem minden a szoptatás. Én akartam szoptatni, és 2,5 hónap után feladtam. A fiamnak olyan problémái vannak ami miatt nem tudott rendesen szopni. Borzalmasan fájt sírva szoptattam. Tornára hordtam, mert azt mondták akkor van esély jobban megy neki. Mikor azt mondták 6 hónapos korára talán kinövi és a melleim véresek voltak akkor mondtam hogy elég nem megy tovább. A szoptatasi tanácsadók és a hason szőrüek a kórházba mind eröltették és egyre szarrabbul éreztem magam. A hozzád hasonlók mikor segítséget kértem mind önzőnek nevezett ezért sem járok már baba mama klubba, pedig szerettem.

Sosem értem meg, hogy van képetek így viselkedni mással. Mindenkinek a saját dolga, hogy eldöntse akar-e vagy sem szoptatni és ha nem az a kérdés segíts hogy szoptassak jól vagy jobban mit tegyek akkor ne válszoljatok, mert nyilván nem vagytok kompetensek benne. Haladjatok tovább és a lenézéseteket tartsátok meg magatoknak.

márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
89%

Két gyerekem van. 21 és 18 évesek. Mind a kettőt szoptattam.

Hidd el, semmi, de tényleg semmi jelentősége nincs. Nem ettől függ a kapcsolatotok, az egészségük, a tanulmányi eredményük, és hogy milyen ember lesz belőlük. Nem csodaszer, bár tény és való, hogy kifejezetten pénztarcabarát.

márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
90%

Én csak azt tudom leírni, nálunk a kórházban hogyan működik ez, ahol a gyermekágyas osztályon dolgozom.

Már a terhesség alatt ki kell választani azt a kórházat, ahol szülni akarsz, és be kell jelentkezni. Kiküldenek egy információs csomagot, ebben van egy kérdőív is, amit a 3. trimeszterben kell visszaküldeni a kórházba postán vagy emailben. Vannak kérdések a jelenlegi terhességgel kapcsolatban, illetve ha volt előző szülés, milyen volt, milyen szülést tervezel most, milyen elvárásaid/kívánságaid vannak a kórházi tartózkodás alatt, szeretnél-e szoptatni, ha van-e korábbi szoptatós tapasztalatod és milyen, illetve volt e bármi beavatkozás a melleden. (+személyes adatok, allergia, gyógyszerek stb...)

Na már itt be lehet jelölni, ha nem akarsz szoptatni, meg is indokolhatod, de nem muszáj.

A kórházaknak vannak információs előadásai leendő szülőknek, ott is lehet ezzel kapcslatban kérdezni.

Sokan járnak szülésfelkészítőre, ott is téma ez.

A szülészeten így már előre tudják, ha egy páciens nem kíván szoptatni.

És ha megszületik a baba, az anya kap 2 tablettát, amitől nem indul be a tejtermelés. És a gyerekágyas osztályon minden nap a kontrollnál megkérdezik, tapasztal-e valami változást (nagyon ritkán előfordul, hogy valakinek ennek ellenére is lesz némi teje, ilyenkor kiegészítő módszereket alkalmazunk).

Nálunk ezt a döntést mindenki maximálisan tiszteletben tartja. Biztosítunk tápszert és cumisüveget a babáknak, de aki saját tápszert szeretbe hozni, arra is van lehetőség.

Van olyan is, aki úgy tervezi, hogy szeretne szoptatni, de aztán még a bent tartózkodás alatt rájön, hogy ez nem neki való, és szeretné elapasztatni a tejét. Erre is van lehetőség.

Azt hozzá tenném, hogy ez külföldön van (de nem messze Magyarországtól) Szerintem ennek mindenhol így kellene működnie.


A korábbi magyar kórház, ahol dolgoztam (az egyik egyetemi klinika), nagyon szoptatáspárti volt, annak idején még rövid ideig a bababarát cím is megvolt nekik. Na ott az újszülöttek csak orvosi előírásra kaphattak tápszert, ha a 10% súlyvesztést elérték. Akkor nem lehetett adni, ha a gyerek 2 napja üvöltött az éhségtől, mert az anyának kb. 3 csepp előteje volt, a baba csak a mellen volt nyugodt, közben a mellbimbók sebesek lettek, véreztek... (Persze mindig volt pár szerencsés kivétel, akinek hamar lett teje). De a lényeg, hogy a jól felkészült anyák már otthonról hoztak cumisüveget és tápszert, amit titokban adtak a babának.

Az nem volt opció, ha valaki nem akart szoptatni. Sok évig dolgoztam ott a szülőszobán, senki nem mondta ez idő alatt, hogy nem szeretne.

Szerintem sokan nem is tudják, hogy van választási lehetőség, és hogy a saját testéről mindenki maga dönthet.

márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
46%

Köztes megoldás nem opció?

Lefejed a tejet és üvegből eteted?

márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!