Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek kell jeleznem, hogy...

Kinek kell jeleznem, hogy szülés után nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem kérek bántásokat, régóta taszít a gondolat, most pedig hogy terhes vagyok egyenesen szorongok ettől.
márc. 10. 17:26
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

30-as, de ebben a megoldásban benne lennék, és ha ezzel kapcsolatban valaki el tudja mondani, hogy érdemes-e nekilátni, tehát hogy a kereslet-kínálat így be fog-e állni azt megköszönöm.

márc. 12. 16:26
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Nekem fejéssel elapadt a tejem nagyon gyorsan. Van, akinek működik ez a verzió.
márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is elapadt plusz baromi fájdalmas volt.
márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem fájdalmas a fejes egyáltalán! És sokáig elég is volt kizárólagos fejessel a tej, de én előtte kb másfél hónapig szoptattam. 3,5 hónapos koráig volt utána fejessel csak anyatejes, most hamarosan 5 hónapos lesz, még mindig van napi kb 6 deci tejem, néha több is, már potolok mellé természetesen. :) szóval én amúgy szeretek fejni, a kezdetektől lejon rövid idő alatt nagy mennyiség (már azért lassabban, de még mindig nem vészes), és ez jó köztes megoldás. Igenis fontos szerintem legalább az első hetekben, hónapokban az anyatej. Nem azt mondom, hogy tragédia, ha nincs, de érdemes megpróbálni, az én kisfiamat szinte biztos vagyok benne, hogy több komolyabb megbetegedéstől védték már meg a benne lévő immunanyagok. Én is ismerek több felnőttet, aki tapszeres volt, és kutya baja, de az anyatej mégiscsak anyatej, legalábbis én így érzem. :) én nem fogok kopkodni rád, ha nem, de azt javaslom, legalább a fejest próbáld meg, ha a szoptatastol viszolyogsz is. Én akartam szoptatni, de nekünk valahogy nem úgy ment a babankkal, viszont ez a módszer szuper szerintem. :) hajrá!
márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy próbát megér a fejés, ha nem megy, még mindig ott a tápszer.

Az én kisfiam koraszülött volt, így majdnem 2hétig intenzíven volt, a kezembe se foghattam, de vettem mellszívót és mindig vittem Neki az anyatejet. Ha csak az első hónapokban kap anyatejet, már az is sokat számít hidd el.

Nem ítéllek el, amiért nem akarsz szoptatni, de ezt a köztes megoldást kipróbálhatnád.

márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
59%

De mitől jobb a fejés?

Nehezebb, fájdalmasabb, több idő, mint szoptatni, jobban igénybe veszi a mellet, főleg ha csak kézzel jön, a "fejős tehén" érzés is erősebb azzal hogy egy hideg műanyag tapad rád, nem egy szuszogó meleg baba... Nem meghitt, nem lehet közben aludni.

márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
68%
Attól jobb, hogy a szoptatástól szorong a kérdező, viszont a babának nem kell lemondani az anyatejről.
márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
18%

37, nem egyszerűbb lenne pszichológussal feltárni a viszolygás okát és megoldást keresni?

Ha arra hajlandó hogy egy géppel rángassa a mellét, akkor...

márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
78%

36# nekem


1. A szoptatás nehezebb volt

2. A szoptatás fájdalmasabb volt

3. Semmi meghitt nem volt abban, hogy a baba már a végén üvöltött, ha csak meglátta a mellemet, mert neki se volt rózsaszín kodfelho a szoptatás, jobban szereti az üveget

4. Csak ülve tudtam szoptatni, fekve nem, eszembe nem jutott aludni közben

5. Nem érzem magam attól "Fejős tehennek", köszönöm, hogy ilyen módon taplalom a gyerekem

6. NEM VAGYUNK EGYFORMAK.

márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
70%

Ja és


7. Ha valakinek hatékony módszer a fejes is, mert nem mindenkinek órák kérdése, mire lejon 10 ml, hanem nekem mondjuk 10 perc alatt 100-200, akkor nem több idő fejni.

márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!