Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik baba lenne, kis...

Harmadik baba lenne, kis korkülönbség, nem is állunk jól, elvetetnéd, megtartanád? Mit gondolnál?

Figyelt kérdés

Bővebben. 30 évesek vagyunk a férjemmel. A nagyobb gyerek 3,5 a kicsi 1 éves, én vagyok itthon velük, a férjem rengeteget melózik. Hitelek, tartozások vannak a nyakunkon.Nem éhezünk tőle, de nem állunk jól, nincs megtakarításunk, így ha pl.tönkremegy az autó (mint most is) akkor nincs mihez nyúlnunk. A lakáshitelünk az egekben, autóhitelünk is van. Eddig tudtuk fizetni de én baromi bizonytalannak érzem a helyzetünket.

Jövőév szeptemberében mennék vissza dolgozni, sokkal nem járunk jobban mivel a fizetésem nem sokkal több, mint a gyedem, de azért valamivel előrébb lennénk.

A lényeg, rutin orvosi vizsgálaton voltam, amikor is kiderült hogy babát várok. 10+1 vagyok ma. Hozzátenném,hogy spirálom van de el van csúszva állítólag az orvos szerint. Szülés után tetettem fel, a hibarátája kb.1%-os a doki szerint.

Nem volt semmi tünetem, álmosabb voltam, de a lányom ezerrel fogzik, így alig alszok, ezért annak tudtam be.Nem émelygek, nem hányok, mellem se érzékeny. Szóval fogalmam sem volt róla.

Tehát a lényeg most még el lehetne vetetni, de már olyan nagy, borzasztóan fáj a szívem érte, minden porcikámban azt érzem,hogy nem szabad így dönteni.

Az eszem mégis azt diktálja. Segítségünk, rokonságunk nincsen.

Most őszintén egy kívülálló mit gondolna ha mi ebben a helyzetben harmadik gyereket vállalnánk? Azt hogy felelőtlen idióták vagyunk.


2010. nov. 6. 15:24
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
34%
Te már döntöttél. Támogatást vársz tőlünk a döntésedhez?
2010. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem és nem várok támogatást, csak véleményekre lettem volna kíváncsi, olyanoktól akik kivüállók, nem ismernek minket, és esetleg hasonló cipőben járnak-jártak.

Ennyi.

Ez szerintem nem baj:(

2010. nov. 6. 16:42
 23/38 anonim ***** válasza:
65%
Azért gondoltam, gondolom most is, hogy döntöttél (lehet magad sem tudod) mert szinte kizárólag arra vannak érveid, hogy ne tartsd meg a babát. A szinte csak egyoldalú érvek döntést sugallnak. S a másik oldal érveit nem igazán vetted figyelembe. Pedig vagyunk páran akik írtunk, hasonló cipőből a baba mellett.
2010. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Nem, nem én csak azért írom ezeket mert ezek a félelmek kavarognak a fejemben...és ezek miatt töprengek egyáltalán ha ezek nem lennének akkor nyilván a válaszom és a döntésünk egyértelmű igen lenne, mert nem vagyunk szörnyetegek és ő is a mi gyerekünk.

Csak azért írtam le ezeket hogy nem ok nélkül filózok...:((

Sajnálom ha úgy jött le..

Köszönöm még egyszer a válaszokat minden egyes hozzászólást pozitivnak értékeltem.

2010. nov. 6. 16:51
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolj,hogy 2-3 év az ami fizikailag megterhelő,a picik miatt.Tudom ez nem kevés,de elég hamar felnőnek a gyerkőcök.

Az anyagiakról annyit tudok írni,hogy ha nem adtátok oda,vagy el a babaruhákat,és ha a gyerekbútorok is megvannak,akkor ha minden jól megy (szoptatás) az újszülöttre a pelenkán kívül (tudom azért ez sem kevés) másra nem kell költenetek egy darabig.


Lehet,hogy most hülyeségeket írtam,de én ezek miatt sem tudnám elvetetni a babát.


Szorítok,hogy olyan döntést hozz,amit nem fogsz később megbánni!


Sok sikert!

2010. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám...38 éves vagyok 2 gyerekkel(igaz,a kicsi már 2.5 éves),és akarunk 3.babát.Ha most összejönne se lenne gond(igaz,jövő tavasszal szeretnénk,ha megfoganna).Ami különbség,hogy nekünk nincsenek anyagi gondjaink,saját házban lakunk,van 2 autónk.De ha nem lenne ennyire ideális a helyzet(nem is volt mindig így,mégis lett 2 gyerekünk),akkor is vállalnánk(mert a férjem nem hagyná,hogy csak úgy elvetessem,minimum pár éjszakát átbeszélgetnénk).Nekem a férjed hozzáállása érdekes(az enyém is dolgozik,magán vállalkozó,emberei is vannak,tehát látástól-mikulásig melózik),mégsem hagyná,hogy én magam döntsek(pedig én vagyok a srácokkal egész nap,vagy akár hétvégén is,ha Neki valami sos dolga akad)
2010. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

A helyzetem hasonló volt, mint a tiéd. Meg akartunk állni a második baba után, de a sors közbeszólt. Igaz, az én lánykám 6 éves volt, a kisfiam pedig 3, és rengeteget küszködtünk, mert alvászavaros volt, alig aludt az első 2 évben (éjszaka 8-12 ébredés, nappal semmi alvás). Nem akartam többet szülni, aztán - szintén védekezés mellett - teherbe estem. Az első reakcióm a kétségbeesésé volt. Aztán rájöttem, hogy nem bírnám végigcsinálni az abortuszt. Hogy elvetessek egy olyan csodálatos kis lényt, mint amilyenből már kettő itt nyüzsög körülöttem. Átbeszéltük a férjemmel, és úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Tudom, az anyagiak aggasztanak, hát egy-két sort írnék:

1. 3 gyerek esetén a terhesség 90. napjától jár a családi adókedvezmény (gyerekenként 4.000 Ft)

2. A családi pótlék 3 gyerek után csaknem 50.000 Ft

3. Az étkezés (bölcsi, óvoda, iskola) féláron van, a tankönyv ingyen

4. Kevés fizu esetén jogosult vagy gyermekvédelmi támogatásra is. (Az alapfokú művészetoktatási intézményekben - ahol táncot, zenét, rajzot tanulhatnak az iskolások különórában - a GYET-es szülők nem fizetnek, így nyugodtan járhatnak majd különórára.)

5. Vehetsz babakocsi fellépőt, így két picivel is el tudsz indulni, a nagyobb gyermek pedig már tud egy kicsit gyalogolni.

6. Ruhák, babaholmik még biztosan megvannak, de ha mégsem, a teszveszen vehetsz fillérekért.

Szerintem hallgass a szívedre. A legszebb dolog egy kisbaba, ha érzelmileg fel tudod vállalni, ne habozz. Ha nem, akkor viszont ne tartsd meg, soha nem jó, ha egy baba már a születése előtt teher... Bárhogy döntessz, kitartást és erőt kívánok neked. Majd írd meg, hogy döntöttél.

2010. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak:az előtted válaszoló vagyok.MAXIMÁLISAN EGYET ÉRTEK VELED!Szívemből szóltál!
2010. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
77%
Én is ugyanúgy vagyok mint te csak annyi különbséggel hogy én márciusban megyek vissza dolgozni nálunk is 2 gyerek (3,5 éves és 1,5 éves).Férjem is sokat dolgozik én meg itthon a gyerekekkel hát nem könnyű megértem a helyzeted.Nem vagyok állapotos de szeretnék lenni viszont a férjem hallani sem akar 3. gyerekről.De ha terhes lennék nem vetetném el(igaz hogy nekünk nincsenek hitelek és tartozások.)
2010. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Mrgtartanám!

3 gyereknél már van egy csomó kedvezmény, oviban suliban kevesebb az étkezési díj, tankönyvek, emelt családi, ruhái babakocsi gondolom meglenne, kaja is jutna neki!

2010. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!