Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik baba lenne, kis...

Harmadik baba lenne, kis korkülönbség, nem is állunk jól, elvetetnéd, megtartanád? Mit gondolnál?

Figyelt kérdés

Bővebben. 30 évesek vagyunk a férjemmel. A nagyobb gyerek 3,5 a kicsi 1 éves, én vagyok itthon velük, a férjem rengeteget melózik. Hitelek, tartozások vannak a nyakunkon.Nem éhezünk tőle, de nem állunk jól, nincs megtakarításunk, így ha pl.tönkremegy az autó (mint most is) akkor nincs mihez nyúlnunk. A lakáshitelünk az egekben, autóhitelünk is van. Eddig tudtuk fizetni de én baromi bizonytalannak érzem a helyzetünket.

Jövőév szeptemberében mennék vissza dolgozni, sokkal nem járunk jobban mivel a fizetésem nem sokkal több, mint a gyedem, de azért valamivel előrébb lennénk.

A lényeg, rutin orvosi vizsgálaton voltam, amikor is kiderült hogy babát várok. 10+1 vagyok ma. Hozzátenném,hogy spirálom van de el van csúszva állítólag az orvos szerint. Szülés után tetettem fel, a hibarátája kb.1%-os a doki szerint.

Nem volt semmi tünetem, álmosabb voltam, de a lányom ezerrel fogzik, így alig alszok, ezért annak tudtam be.Nem émelygek, nem hányok, mellem se érzékeny. Szóval fogalmam sem volt róla.

Tehát a lényeg most még el lehetne vetetni, de már olyan nagy, borzasztóan fáj a szívem érte, minden porcikámban azt érzem,hogy nem szabad így dönteni.

Az eszem mégis azt diktálja. Segítségünk, rokonságunk nincsen.

Most őszintén egy kívülálló mit gondolna ha mi ebben a helyzetben harmadik gyereket vállalnánk? Azt hogy felelőtlen idióták vagyunk.


2010. nov. 6. 15:24
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Hugomék garzonban laknak most "már" 5-en. Csak a férj dolgozik.

Gyerekek: 4,5éves - 2éves - 3 hónapos

Autójuk egy Punto. A helyet úgy oldották meg, hogy a legnagyobb ül elöl az ülésben a hugom meg hátul, így elfér a 3 ülés.

Adósságuk az egekben. A 3. gyerek váratlanul érte őket, mert olyankor lett terhes amikor elvileg nem lehetett volna, de magtartották. ja és hozzátartozik, hogy a hugom még csak 26 éves...szinte még nem is dolgozott.

Én azt mondom, hogy a férjeddel beszéld meg, hogy szerintetek birjátok-e vállalni vagy sem?!

Amit viszont eddig lekövetkeztettem az az, hogy fájó szívvel ugyan de elvetetnéd.

2010. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

ismerem ezt az érzést... de nálam az abortusz nem alternatíva. mi akartunk 3.at, de nem olyan hamar, ahogy sorban jöttek a gyerekek. a nagy most 4,5 éves, a középső 3, a kicsi 13 hós.


nagyon nehéz volt a terhesség vele, mert nem akartam. nem tudtam az érzés ellen tenni, egyszerűen nem akartam. szülés után beleszerettem, férjem féltékeny is lett. az első 2 lány, a 3. fiú. nagyon jó baba, tényleg mintagyerek.


a 3. gyerekkel 20.000 ft-tal több pénzem van, mintha csak kettő lenne. Nem a pénz volt a lényeg, h azért szüljem meg, hanem csak leírom, ha ilyen anyagi helyzetben vagytok, h több is lenne.


anyagilag egyébként mi sem vagyunk eleresztve, gyesen vagyok + csp, férjem mikor mennyit kap, most 87.000-et kapott, de ebből törlesztjük a jogsi árát ismerősnek. (nekem nincs jogsim) Mondjuk olyan 140.000 bejön minden hónapban.

kocsink nekünk nincs, kölcsön szoktunk kérni egy suzuki swift-et, és BEFÉR a 3 gyerekülés. bevásárolni 3 gyerekkel járok, 2 oldalt fogják a babakocsit, ki sem lehet rángatni a kezükből. de van testvérkocsi is, ha a középsőd nem akar gyalogolni. a nagy oviba jár már?


jól gondold át, ha van mit meggondolnod... nem áll meg az élet 3 gyerekkel. sem.

én 7 hós terhesen államvizsgáztam vele summa cum laude. plusz jelenleg 2 iskolába vagyok beiratkozva és még mellette tanítok is heti 1 napot. nem sok, de kikapcsolódom.

írhatsz privit, ha akarsz

2010. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

ez a baba a spirál mellett is beköltözött a pocakodba, 1%eséllyel!!!! Nagyon meg akar születni! Igazi csoda! ŐT nagyon kell várni erre a világra!!

:-)

persze az anyagiak...

de hidd el, hogy meg fogjátok oldani!

a 3gyereket és az anyagiakat is.

2010. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

(Bocsi amúgy csak átfutottam amiket írtál és a válaszokat is.)Én azt szoktam mondani, hogy nem kell egy nőnek minden terhességét megtartani. De valahogy a te esetedben azt érzem tartsd meg. Ha a gyeded nem sokkal jobb, mint a fizud lenne... Szerintem ne rágd magad rajta. Hidd el ki fog alakulni minden. Majd írd meg hogy döntöttél.

Minden jót neked!

"egy 2 gyerekes anyuka"

2010. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Hogyan döntöttél?
2010. nov. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
szia na hogyan döntöttél? 19km
2010. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Helyzet?

2010. nov. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Na?
2011. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!