Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik baba lenne, kis...

Harmadik baba lenne, kis korkülönbség, nem is állunk jól, elvetetnéd, megtartanád? Mit gondolnál?

Figyelt kérdés

Bővebben. 30 évesek vagyunk a férjemmel. A nagyobb gyerek 3,5 a kicsi 1 éves, én vagyok itthon velük, a férjem rengeteget melózik. Hitelek, tartozások vannak a nyakunkon.Nem éhezünk tőle, de nem állunk jól, nincs megtakarításunk, így ha pl.tönkremegy az autó (mint most is) akkor nincs mihez nyúlnunk. A lakáshitelünk az egekben, autóhitelünk is van. Eddig tudtuk fizetni de én baromi bizonytalannak érzem a helyzetünket.

Jövőév szeptemberében mennék vissza dolgozni, sokkal nem járunk jobban mivel a fizetésem nem sokkal több, mint a gyedem, de azért valamivel előrébb lennénk.

A lényeg, rutin orvosi vizsgálaton voltam, amikor is kiderült hogy babát várok. 10+1 vagyok ma. Hozzátenném,hogy spirálom van de el van csúszva állítólag az orvos szerint. Szülés után tetettem fel, a hibarátája kb.1%-os a doki szerint.

Nem volt semmi tünetem, álmosabb voltam, de a lányom ezerrel fogzik, így alig alszok, ezért annak tudtam be.Nem émelygek, nem hányok, mellem se érzékeny. Szóval fogalmam sem volt róla.

Tehát a lényeg most még el lehetne vetetni, de már olyan nagy, borzasztóan fáj a szívem érte, minden porcikámban azt érzem,hogy nem szabad így dönteni.

Az eszem mégis azt diktálja. Segítségünk, rokonságunk nincsen.

Most őszintén egy kívülálló mit gondolna ha mi ebben a helyzetben harmadik gyereket vállalnánk? Azt hogy felelőtlen idióták vagyunk.


2010. nov. 6. 15:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
92%
Az örökbeadás is egy alternatíva.
2010. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ti döntésetek kell, hogy legyen. Bármilyen döntést hoztok, a kívülállóknak semmi közük hozzá. Ha már most fáj a szíved érte, akkor nem tudom mennyire jó ötlet ab.ra menned. Tudod, most én a negyedik gyermekemet várom, én sem terveztem. Éppen nem állunk a legfényesebben,néhány munkanélküli hónap után férjem nemrég kapott újra munkát. Nehéz úgy mondani bármit is, hogy az ne legyen befolyásoló szándékú, ebbe vagy abba az irányba.Én csak magamról tudok beszélni. Először halálra rémültem, amikor rájöttem, hogy babát várok. Viszont én nagyon kötődöm a magzataimhoz is. Bizony ilyenkor félő, hogy ab. után depresszió alakul ki. Sokszor azoknál is kialakul, akik nem kötődnek annyira a babához. Tehát mi vállaljuk, kihordom, szeretni fogjuk és mindent megteszünk, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt. Ám ennek a te döntésednek kell lenni. Mérlegeld, minden téren, hogy neked, mi lenne jobb. Mi rakna rád, nagyobb terhet. Nincs annál rosszabb, ha az anyagi lét dönt a szív ellenében. Nekem annyiból könnyebb, hogy férjem ugyanolyan magzatpárti mint én. Így a szájhúzogatós anyagi oldallal nem egyedül kell megküzdenem és a döntést sem egyedül kellett meghoznom. Nekünk nincs autónk. Busszal járunk, busszal visszük a három lurkót zenesuliba, ide-oda. Nincs segítségünk, magunk vagyunk, sőt a beteg apukám is velünk lakik. Ha neked már kettő is sok, akkor úgy mérlegelj. A nagycsalád vállalása, hozzá állás kérdése. Nem könnyű,de manapság semmi nem az. S ha két gyerek kimerít akkor három még inkább. Voltak álmatlan éjszakáink, fogzásnál, betegségeknél, de ettől még nem ért senkit baleset. Az idegesség,a feszültség gyerekeken való levezetése pedig részben hozzá állás kérdése. Ez a döntés a tiéd. Bár ahogyan én látom döntöttél már, csak az indokokat gyűjtögeted. Sajnálom.
2010. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy Vele kapcsolatban nincsenek negatív érzéseid...de most amiket írsz...az viszont nagyon negatív ám! :(

Én a ,,majd lesz valahogy,, párti vagyok. Még eddig nem csalódtam ebben az életfelfogásomban. Így én ez alapján döntök sokszor. Az életedet pedig miért nem élvezhetnéd? Olyan gyorsan felnőnek!!!!Előtted az élet!! Utána majd alig várod,hogy a lányod megajándékozzon egy kis unokával.

2010. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
,,Nincs annál rosszabb, ha az anyagi lét dönt a szív ellenében.,, ----> GYÖNYÖRŰ!! :) Mi is ennek fényében élünk,és döntöttük el,hogy nagycsaládosok leszünk!
2010. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem hangzik jól de ha egyszer azt érzem...:( (márhogy ezt a részét hogy megterhelő de szerintem ez mindenkinek az aki egyedül kénytelen mindent megoldani szinte).

A férjem nem igazán foglal állást ő nem akarja az abortuszt de megérti ha úgy döntök (hiszen ő kb. semmit sincs itthon.) amiért nem hibáztatom, mert értünk dolgozik tudom, látom.

Amúgy se egy lelkizős típus szóval az hogy "mit érezne ekkor vagy akkor" az nem jó kérdés felé.

2010. nov. 6. 16:05
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át a pozitív és negatív oldalát is.

Nem csak most lehet nehéz,de majd az iskolaévek alatt is több a költség. Kisbabáknak,kisgyerekeknek meg van a nagyobb gyerkőctől szinte minden,de nézz előre is.

Ha úgy érzitek,hogy előreláthatóan a későbbiekben nem fog a két meglévő gyereketek nem fog hiányt szenvedni semmiben,ha megszülöd a harmadikat akkor hajrá.

A férjem három gyereket szeretne(egynél járunk),de majd a jövő eldönti mennyi a bevállalható.

Ha megtartjátok jó babavárást!

2010. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm! :(( Kemény ,,dió,, ez nagyon! Nem lennék a helyedben! :(
2010. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Hát igen ez meg a másik, hogy majd mikor mindhármat el kell indítani az életbe (és mivel kicsi a korkülönbség nagyjából egyszerre fognak suliba járni, majd középsuliba, magántanár, különóra majd utána ha szeretnének továbbtanulni stb.), hogy ne járjanak úgy mint mi hogy a csupasz....arra kezdtük az életünket a férjemmel és soha senki nem segített semmiben (amiért nem nyavajogni akarok csak tudom hogy nem egyszerű), akkor mi lesz.:(( Majd kisakkozom melyiknek tudok többet adni? Jó tudom ez nem ilyen végletes, csak félek hogy elszúrom és majd jól a fejemhez vágják kamaszkorukban hogy mégis minek kellett "ennyi " gyerek...

Amúgy tudom milyen a nagy család, mi 3 an voltunk testvérek, a férjemék 5-en. Végülis itt vagyunk, értelmes emberek lettünk, nem kallódtunk el, de azért sok sok anyagi probléma volt mindkét családban és a testvéreinkkel se olyan jó a viszony, sőt a férjemék 2 tesójáról azt se tudni mi van velük...úgy eltüntek :(

na de ez nem tartozik ide nyilván :(

Köszönöm hogy együtt gondolkoztatok velem.

2010. nov. 6. 16:14
 19/38 A kérdező kommentje:
Ja és hát előrelátni....hát nem nagyon tudok. Mikor lejár a lakás és kocsi hitel nyilván jobb lesz de a kocsi hitel még 6 év, a lakás pedig még 10..egyébként mindketten egészségügyben dolgozunk a férjemmel, és hogy itt mikor lesz változás...hát azt 12 éve igérgeti mindig mindenki hogy lesz, mégis bruttó 150 ezer és bruttó 124 ezer a fizetésünk....:(((
2010. nov. 6. 16:17
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tartsd meg. Ahol kettőnek van hely, akkor jut a harmadiknak is. Három gyerekkel már nagycsaládosok lesztek, sokkal több kedvezmény jár,mint kettőre. Meg már olyan nagy a magzat, gondolj bele, már kész emberke,dobog a kis szíve,stb. De mindenképp a férjeddel beszéljétek meg, ne te dönts egyedül.
2010. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!