Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás káros a terhesség...

A dohányzás káros a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 08:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen káros,még rád is nézve,ha nem vagy terhes,nem még a picire,akire rákényszeríted a cigit!

Szerintem itt a remek alkalom,h letedd!

Én terhességem előtt kb.1,5évvel hagytam abba és élek nélküle is. Nehéz volt,de túl lehet élni. Neked így könnyebb lenne,ha a picit néznéd.

Sok sikert és kitartást kívánok,szívből kívánom,h sikerüljön!

2009. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel nem derült ki, hogy már babát vársz-e, vagy csak nagy előrelátással fontolgatod a doglot, elmondom neked, hogy bizony én is nagy dohányos voltam. Imádtam cigizni. Megnyugtatott, ellazított, kikapcsolt. Mivel könyvelő vagyok szépen megvoltak a ciklusok napközben is, amikor kimentem elszívni egy-egy szálat. Szóval amikoe elkezdtem foglalkozni a baba gondolatával rájöttem, hogy elég macera lenne egyszerre barátkozni a babavárás nehézségeivel és a lesz okás kínjával, szóval én előbb hagytam abba a füstölgést, mint ahogy teherbe estem volna. Tudom, hogy 2-3 szál cicit sokan nem tartanak még egészségkárosítónak a babára nézve, na de ha valami mégis lesz a pocaklakómmal, hogy nézek majd tükörbe, hogy magyarázom meg magamnak, hogy ez akkor is biztos megtörtént volna, ha nam dohányzom.

Szóval én fél évvel korábban leszoktam, mint ahogy megjött a baba.

Nem mondom, hogy nem hiányzik, de jó érzés "tisztának lenni.

Arról nem is beszélve, hogy ez nem 9 hónap, hiszen szoptatás alatt sem jó, ha a mama dohányzik!


Minden jót!

2009. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányoztam,nem is keveset, mikor megtudtam, hogy jön a baba azonnal abbahagytam.Az első 2-3 nap nehéz volt, nem a nikotin miatt, hanem maga a szokás miatt.Én nem akarok senkit bántani, de az tuti hogy amikor tudom, hogy egy élet növekszik bennem, főleg ha már nagy a hasam, mozog a baba stb. akkor, nem tudnék rágyújtani.Nem értem valaki,hogy tud dohányozni terhesen?Én tuti nem gyújtanék rá és már bocsi de nagyon nem szép ha egy terhes nő cigizik.De mindenki döntsön maga.
2009. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

még jó,hogy az!!!!

én is dohányoztam már évek óta mikor kiderült,hogy babát várok.gondolkodás nélkül azonnal letettem a cigit és még nehezemre sem esett (pedig előtte már 15 évet szívtam!!)meg nem is hiányzott.aztán mikor már nem szoptattam újból szívtam igaz pár hónapig amikor újból jött a baba.és vele is letettem még eszembe sem jutott hogy rágyújtsak!!!!!tehát tedd le a cigit kilehet bírni nélküle.ha meg annyira nehéz gondolj a gyerekedre,és akkor biztos sikerülni fog!

2009. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
Ezt most remélem, hogy nem komolyan kérdezed....
2009. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
50%

Sajnos a biológiai kutatások (nem volt nehéz) kimutatták, hogy a nikotin igenis eljut a magzati vérkeringésbe. Ugyanis: az alveolusok (a tüdőben - ahol a gázcsere voltaképpen történik) nem képesek megszűrni!!!

Sok kismamát, nagymamát látok dohányozni - minden egyes eset felháborít. 15 hetesen csak messziről elkerülni tudom őket. De egy tyúknak is több az esze, mint nekik...

2009. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem értettem meg h miért is nézik le a dohányos kismamákat,anyukákat,vagy esteleg nagymamákat!Én kapásból 6 példát tudnék írni,amiről tudok,h dohányzott az anyuka terhesség alatt és makk egészséges babát szült,rendesen 40.hétre!Ezek között van olyan,ahol a gyeremek már 30éves(és saját családja van)és ahol még csak 9hónapos a pici!Bár gondolom mind azok akik lenézik a dohányos kismamákat életükbe nem szívtak el egy szál cigit sem!!Volt olyan kutatás is már,amely bebizonyította,h a dohányzás nem káros annyira,mint ha letenné a nő és idegeskedne,h hadd gyújtson rá végre!!!Sőt tudok 3 olyan példát mondani,ahol az anyuka letette a cigit,ebből az egyik gyermek már 11éves és asztmás,a másik kettő még csak 1 év körüli,de abból az egyik koraszülött lett...az anyukának többször megindult a szülése,és még a mai napig is jóval lemaradaottab a korához képest,a másiknak meg légcsőszükülete van és az ez ételek zömét nem eheti meg,mert az összetevőkre allergiás!Erről ennyit!!!Szal most mki döntse el h akkor mi is a jobb!!!
2009. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
anyukám a 9 hónapot végigdohányozta velem(napi 1-1,5 dobozzal),és kicsi súllyal születtem,1800 gr-mal,de behoztam a súlyomat azóta(87 kiló,lány),és az iskolában mindenféle figyelemmel kapcsolatos gondjaim voltak,talán összefügg a dohányzásával is anyámnak...de nem baj,megkapta anyám tőlem amit érdemelt ezért....hogy veszélyeztetett engem...megbüntettem....már bánhatja...
2010. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Velem is sdohányzott anya mikor terhes vtam,és nem egy matekversenyt megnyertem iskolás koromba,és jó tanuló is vtam,az meg más dolog ha vki lusta tanulni,az nem a szülő hibája!A törit meg a humántantárgyakat én sem csíptem,ezért vtam azokból csak 3as tanuló!Mden másból 5ös!Akkor mégsem anyud hibája kedves utolsó válaszoló?!
2010. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja és 3650grammal születtem!24.ére volt kiírva 11.én lettem meg!Én ugyanígy voltam a fiammal,ő is 11.én lett meg 24.e helyett 3230grammal!És nem dohányoztam...csak se az apa se én nem vunk "debellák"!
2010. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!