Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rágyújtottatok a terhesség...

Rágyújtottatok a terhesség alatt? Ha igen, akkor mennyit cigiztetek?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok. Mióta tudom, hogy jön a pici napi 1-2 szálat szívok el,azt is 2 részletben. Mondtam a dokinak is, ő azt mondta, hogy inkább szívjam el azt az 1-2 szálát, mert sokkal jobban árt a babának az, ha idegeskedem amiatt, hogy nem tudok rágyújtani. Volt már valaki ilyen szituba?

Igyekszem még ettől az 1-2 száltól is megszabadulni,de azért nem olyan egyszerű...


2011. jan. 18. 13:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
a harmadik gyerekemet mikor vártam nem volt tervezve.gyogyszert szedtem.meg is jött rendesen addig mig megnem mozdult.20 hetes voltam mikor kiderült.addig cigiztem ugy hogy volt hogy fél doboz elment.nagyon megijedtem hogy mi lesz.akkor azt mondta doki hogy aki leszokik rendesen még utána 3 év kell hogy ki tisztuljon a szervezetből.de én mikor ugy éreztem hogy hiányzik a cigi mindig bekaptam egy rágót vagy egy cukrot.és ennek ellenére egészséges babám lett.4100gr.ha valaki nagyon nem akar rágyujtani megtudja állni.én a fél doboz után mikor megtudtam hogy baba lesz a frjemmel együtt egyik percről a másikra le tudtuk rakni.
2011. jan. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Ne pánikolj! Az egyik percről a másikra nagyon kevés embernek sikerül leszoknia, és a terhes nőknek nem is ajánlják az általa okozott stressz miatt. A nikotinfüggőséget a kemény drogokhoz hasonlítják és nem alaptalanul. Mind fizikai, mind pszichés függőséget okoz. Ennek ellenére fokozatosan abba lehet hagyni, de még így is nagyon nehéz. Én is dohányoztam és nekem is piszkosul nehéz volt. Én drukkolok Neked! Ha igazán szeretnéd, sikerülni fog! Egyébként anyáink jelentős része mélyen hallgat arról, hogy füstölgött, mint egy gyárkémény, mialatt minket várt, ennek ellenére ugyanolyan arányban születtek akkor is beteg babák, mint most, amikor minden utcasarkon megkéselnék a dohányzó kismamát, és olyan betegségekkel riogatják őket (minket), ami 10000 terhességből 1-szer fordul elő...
2011. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
15 év után raktam le amint pozitív lett a teszt. Az én lelki ismeretem nem engedné, meg még az 1-2 szálat se. Ha addig le tudtad csökkenteni akkor nem hiszem el, hogy pont az a keveset nem lehet lerakni.Sokan irogatják, hogy hú de egészséges babát szültek. Csak az a baj ezzel, hogy sokszor már csak oviba menésnél, vagy sulikezdésnél, derül ki, hogy hiperaktív, asztmás, nem tud úgy tanulni mint a többi stb... Ez állítólag mind mind visszavezethető, hogy magzatként szívta az annyával a bagót. Nekem is elment néha 1 doboz is/nap. Nem írom alá, hogy a gyerekemért ezt nem lehet megtenni.
2011. jan. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én nagy bagós voltam.Úgy vagyok vele,hogy 1-2 szálnak semmi értelme.Vagy 1 doboz vagy semmi,bár tudom,hogy ez egy nemdohányosnak undorítóan hangzik.Mi terveztük a babánkat,előtte raktam le 2 héttel,nagyon rossz volt.Azóta is kívánom,pedig lassan fél éve nem szívom,de azthiszem amint megszülök,abbahagyom a szoptatást,újra fogok kezdeni bagózni.Én szeretek-ez van.Egyébként bár nem helyeslem,de ha az orvosod rendesen nyomon követi a terhességed,akkor nem lesz semmi baj,de ha tudod akkor inkább rakd le,mert öregíti a méhlepényt,és ez főleg a terhesség 3.trimeszterében okozhat problémákat.


Amúgy valaki írta (és ez nagy igazság) RENGETEGEN dohányoznak terhesen,csak a többség mélyen titkolja.

2011. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

Tessék, egy bolond százat csinál. Én vagyok a "túlzott" egészségmániás, mert elítélem ha valaki terhesen cigizik. Szerintem felháborító, hogy ennyire véditek magatokat, mint akik nem is ebben a felvilágosult világban éltek. A dohányzás igenis káros, akkor is, ha egy dobozzal szívjátok és akkor is ha csak egy szálat, a passzív dohányzás pedig talán még károsabb.


Meg van rólatok a véleményem, el tudom képzelni, hogy milyen emberek lehettek. A rendesen felvilágosított rétegnek nem kell külön könyörögni, hogy ugyan már gondoljon már a gyermekére is és ne hitegesse magát, hogy úgysem lesz a babának semmi baja. Lehet, hogy éppen nem lesz baja, de ha meg a baba mégis koraszülötten fekszik az inkubátorban és sírtok az életéért, majd akkor lesz bűntudatotok.

Írtam, hogy én is dohányoztam régebben, de akkor sem jutott volna eszembe sohasem terhesen szívni. Felelőtlen embernek tartalak titeket és nem csak én.

Pontozzatok le nyugodtan, engem nem is ez az apróság dühít, hanem az, hogy mennyire

2011. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%
felelőtlenek vagytok és nem törődtök a gyermeketek egészségéért. Ne az én beszólásomon sértődjetek meg, hanem gondolkozzatok el azon, hogy nem butaságot írok nektek.
2011. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Andrea1987 ***** válasza:
Szerintem ha valaki leakarja tenni a cigit,az ne a 20 héten tegye vagy,ne úgy hogy csak 1-2 szál,teljesen az elején le kéne szokni!Nem bántani akarlak,de ha nekem sikerült az elejétöl lerakni,meg másnak is,akkor neked is menni fog!Kitartást!LE A CIGIVEL!
2011. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Még csak két nap telt el,de nagy erőt adtak a hozzászólások,s tegnap már csak egy fél szálat szívtam el, ma pedig csak a pároméból kértem egy slukkot. Most valahogy nem is kívánom,remélem sikerül elhagynom teljesen,legalábbis megfogadtam magamnak, hogy jövőhéttől semmi cigi! :)
2011. jan. 20. 16:29
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerül letenned!
2011. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Andrea1987 ***** válasza:
Menni fog csak akarni kell!
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!