Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogadták a munkahelyede...

Hogyan fogadták a munkahelyeden, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

az én főnököm ott tett keresztbe ahol csak tudott.

írjatok rossz tapasztalatokat


2011. febr. 3. 18:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hajnalkának? Én úgy tudom, nem rúghatnak ki, ha egyszer terhes vagy. Pont ezért kell elvileg minél előbb bejelenteni. Ha mégis megteszik, akkor munkaügyi bírósághoz lehet fordulni, mert az ilyesmi törvénytelen.

Azért nézz utána, mert én nem otthon élek, nem akarok hülyeséget mondani...

2011. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezték, hogy mikor fogom elvetetni... Aztán persze majd leesett az álluk, hogy eszem ágában sincs, tervezett baba. Finoman jelezték, hogy az életemnek vége a cégnél.
2011. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Off:

Amíg terhes vagy nem rúghatnak ki rendes felmondással. Sőt, visszamenőleg él a fogantatás vélelmezett időpontjától ez a védelem, akkor is ha nem szóltál.

2011. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
A legújabb munkajog szerint sajna a terhesség nem véd a kirúgástól. (Most vizsgázott belőle az unokatesóm, tehát 100%) A táppénz viszont igen.
2011. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Csoda, hogy nem bukott meg:)


A jelenleg hatályos munkajogi törvény így szól:


90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,


b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,


c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, A TERHESSÉG, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés].


Lehet ebből vizsgázott, de attól még ez nagy tévedés:)

2011. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az első babámat jól fogadták, igaz, terhesség elején táppénzre kényszerültem, mert veszélyeztetett lettem. Kb. 16 hetesen visszamentem dolgozni, nem volt velem senki bunkó, pedig nem felhőtlen a légkör. Egyedül azt bánom már, hogy szinte végig dolgoztam, nem kellett volna, de előre megbeszéltük, meddig maradok, és tartani szerettem volna magam hozzá. Most várom a második babánkat, még itthon vagyok gyeden, kíváncsi leszek a fogadtatásra...:)
2011. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hú, hát jóba botlottam :)


....megmondtam hogy babát várok és hogy mondhatni végig szeretnék dolgozni. pár hétre rá új kolleganőt vet fel a főnököm. a főnököm elakart küldeni táppénzre,mivel nem tetszett neki hogy rendszeresen kell járnom terhesgondozásra. volt olyan hogy szabadságot akartam kivenni mert 9-re a fogdoki várt, 10-kor meg genetikai Uh, s hogy ne legyen gond a melóhelyen. na ekkor közölte az én drága jó főnököm hogy menjek táppénzre. (és elesek több prémimumól, azaz cirka 50ezerrel lett volna kevesebb a fizum. pont a fele let volna. ő azt mondta tudja ezt nagyon jól, de én "sosem" vagyok bent). nos, nem mentem táppénzre, s onnantól kezdve levegőnek nézett, még csak nem is köszönt. az új kolleganő lett a MINDEN, aki úgy tett alám ahogy csak tudott. mivel magasabb végzettségű volt ezért ugráltatott, s mikor bekerültem a kórházba, azt hazudta hogy én nem csináltam semmit, mindent rá hagytam. Érdekes én építettem fel a cég irodai hátterét, vadi új cég volt, és ha nem cisnáltam semmit, mégis minden flottul ment...ezt azért a kis kolleganőnek emailben "megmagyaráztam". nos végülis 2 hónappal hamarabb született a lányom és SOHA, SENKI fel nem hívot a cégtől hogy hogy vagyunk. iszonyat csalódtam a főnökömben, kollegákban egy kis pénzes hájpacni a főnököm, ...de azt mondják magas lóról lehet nagyot esni, s ki tudja 2 év múlva hová sikerül elhelyezkednem...talán egyszer valamelyik ügyben még egymásba boltunk.

2011. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Amikor megtudta, hogy babát szeretnénk, megemelte a fizumat, hogy több gyedet kapjak. Kolléganőim, meg anyatigrisként védelmeztek a stresszhatás ellen. Azt mondta, amikor valakit a helyemre ajánlottam, nem fog helyettem mást felvenni, visszavárnak. Nem sok ilyen van.
2011. febr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
amikor én elmondtama fönökömnek,gratulált.Látom rajta hogy örül neki./pasi 3 gyereke van,szintén 36 éves mint én/.MIndenki nagyon kedves velem ,az igazgató is.Azt se tudják hogy kíméljenek.ÁLlandóan érdeklődnek ,hogy vagyok ,mekkora a baba,hogy viselem...stb.szóval csak jót tudok mondani.szinte semmit nem engednek megemelni,ne hajolgassak,ne kapkodjak....mint egy család..talán még egy kicsit túlzás is
2011. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Amikor én elmondtam,látszólag örültek neki,aztán kértem,hogy ne 12 órába és a hidegbe keljen dolgoznom(mert tavaly felfáztam és sajnos elveszítettük a babánkat),ja és karácsony előtt szeretnék pár nap szabira menni.erre megkaptam a beosztásomat 5napból 3 12óra a többi délután persze kinti meló+hajnali fél5-re leltár(kint),a többi napon dolgozhattam bent de egyedül fél műszakba ami annyit jelent,hogy 8-tól délig se pisi se kaja,ez az első hónapokba amikor ugye azért jó lenne néha használni a wc-t stb.és a szabit az kapta meg akinek nincs gyereke(nekem van 3 kiskorú)!hát én fogtam magam és elmentem táppénzre,azóta kiegyensúlyozott vagyok,boldogan várjuk a kisfiunk érkezését,igaz kicsit kevesebb pénz folyik be,de nekünk ennyit megér!
2011. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!