Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kezdtem el egy elég...

Most kezdtem el egy elég drága tanfolyamot, amit nem én állok. Az a helyzet, hogy teherbe estem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok abortuszpárti, sőt, abszolút ellenzem. De azért a hamis pátoszokat hagyjuk már! BŰNRÉSZES? Könyörgöm, az abortusz ma Magyarországon NEM bűncselekmény, így az arra buzdítás sem lehet bűnrészesség.


De mondjátok, vajon melyik jobb egy gyereknek, ha az anyja elveteti embrió korában, vagy ha agyonveri, kínozza, végül megöli 5 hónaposan?

Lehet én leszek az első számú sz@r alak, de az ilyen inkább vetesse el. TERMÉSZETESEN NEM A KÉRDEZŐRE GONDOLOK, ő reméljük jó anyja lesz a kicsinek.

Csak mindig megdöbbenek, hogy mennyire habzószájú abortusz ellenes választ látok, így már nem bírtam ki, hogy meg ne kérdezzem.


Szóval az utolsótól kérdezném: ha ez a két választás lenne, melyiket választanád? Az embriót, akinél másodpercek alatt vége, vagy Baby Brianna Lopezt, aki 5 hónapig szenvedett, nem volt egy ép csontja sem, ennyi ideig kínozták, mielőtt megölték volna. Nincs más lehetőség, ezek közül lehet CSAK választani. Mondd melyik?


Hiába ellenzem az abortuszt, baby Brianna, és Baby P szüleit (ÉS MÉG SZÁMTALAN GYEREK SZÜLEIT) RÁBESZÉLTEM VOLNA AZ ABORTUSZRA!!!

Minden erőmmel azon lettem volna.

Most eltekinthetünk attól, hogy örökbe lehet adni a babát, ez nem alternatíva jelen esetben - ezeknek a gyerekeknek is azt mondta az anyja, hogy nem tudta volna megtenni, hogy örökbe adja!! Sajnos akkor inkább az abortuszt választotta volna.

2011. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
15:23-as majd eltartja őket. Ugyanis a kérdezőt is apja tartja el.
2011. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
65%

1523 vagyok. Nem mondtam, hogy a felelőtlen gyermekvállalás jó. De ha megfogant, senkinek, vagyis senkinek nincs joga megölni. Az abortusz és az agyonverés mellett mindig van jó út is.

Én örökbeadást javasolok, de ezt már írtam.

Szerintem nem írtam semmi olyat, amire így kellett volna reagáni.

Ja még csak annyi, hogy nem bűncselekményről beszéltem, hanem bűnről és lelkiismeretről. Az sincs benne a bűntető törvénykönyvben, hogy hazudni bűn, mégis az.

A kérdező felelőtlensége, és a válaszolók "habzó szája" (idézet) is mutatja, hogy teljesen egy szinten álltok.

De! A gyilkolás semelyik formája SEM lehet alternatíva!

2011. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
De a kérdésemre nem válaszoltál...
2011. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
57%

a kettő közül a harmadikat választanám

Az égvilágon senki nem kényszerül arra, hogy ez a két lehetősége legyen

2011. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:

Márpedig az általam említett két gyereknek pontosan ez a két választása volt.

Irtam is, biztos nem volt egyértelmű.

A szülők azt mondták, nem tudták megtenni, hogy örökbe adják, így ez az alternatíva kilőve.

Újra felteszem a kérdést, szerinted a két kisgyerek melyiket választotta volna? A szenvedésekkel teli hónapokat, a kínt, vagy az abortuszt? Biztos vagyok benne, hogy számukra az élet nem jelentett csak fájdalmat.


És a kérdés az volt, hogy ha e kettő közül kellene választanod, akkor mit tennél. Könnyű azt mondani, hogy mindig van más út - hiszen ez nem igaz, nem mindig van más út, fogadd el.

Csak azt szerettem volna, ha félreteszed az elvakultságod, és elgondolkozol.


És még mindig nem válaszoltál.

2011. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Mindenkinek van véleménye, ez így helyes. Biztos vagyok benne, hogy nagyon boldogok leszünk! Ma voltam UH-n s kaptam képeket a babámról. Holnap délután mutatom meg a képeket az Unokájukról. Ez a legjobb döntés, amit hozhattam, hogy megtartom! Ennél csodálatosabb dolog nincs! :)
2011. febr. 21. 18:17
 68/87 anonim ***** válasza:
64%

1523 vagyok Én is csak azt szerettem volna, ha félreteszed az elvakultságod és elgondolkodsz!

Nem volt kötelező agyonverni a gyereket. Ne volt kötelező megcsinálni sem. Ha viszont megvan, KÖTELEZŐ gondját viselni, vagy ha nem megy, máshogy gondoskodni róla. Ha ezek a "szülők" meggyőzhetők lettek volna az örökbeadásról, akkor arról is meggyőzhetők lettek volna, hogy ne verjék halálra a gyereküket. A hülyeségük olyan kirívó példa, amibe nem akarom, és nem is kell beleélnem magam, vagyis a döntésem az, hogy egyik lehetőséget sem választom.

2011. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az OFFért. De a 15:23mastól kérdeznék.

Te megtartanál egy olyan babát, aki erőszakból fogant és azt sem tudod, hogy ki az apja? Végig tudnál csinálni egy terhességet azzal a tudattal, hogy a 9 hónap arról szól, hogy életed legnagyobb fájdalmára emlékeztet nap mint nap az a baba?

16 évesen este mentem haza gyakorlatról, mikor 3 férfi megerőszakolt. 2 hónapig megjött, igaz kevesebb volt, de hát nem értettem, hogy miért. Aztán jött a hányinger, reggeli rosszullétek, mikor anyukám elvitt újra nőgyógyászhoz és kiderült, hogy 1 hetem van dönteni. Szerinted mit tettem? Nem tudtam volna megtartani, még ha örökbe adtam volna sem, hiszen azt a 9 hónapot végig kellett volna csinálni. Megkönnyebbülést éreztem a műtét után. Lehet érte megkövezni...

Azóta van egy 17 hónapos szerelemből született fiam, de ehhez 10 év kellett, hogy ő lehessen, meg tudjak bízni a férfiakban, párkapcsolatom legyen. Az a baba csak arra az estére emlékeztetett volna, nem lettem volna képes szeretni.

2011. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
49%

1523vagyok

Nagyon sajnálom az esetedet, nincs jogom elítélni téged, amiért így döntöttél.

Csak annyit mondhatok, hogy én valószínűleg ezen esetben sem tudtam volna elvetetni, mert valami oka volt, hogy megfogant. Nagyon kicsi esély van arra, hogy az ember teherbeessen, és az az embrió félig az anyukája, és nem tehet arról, ami történt. Ő nem hibás, semmiben.

Örülnék, ha ti/te meg azért nem ítélnétek el, mert így gondolom

2011. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!