Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy nem ide való...

Tudom hogy nem ide való kérdés de egy kicsit mégis. Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
Jogi etika órára beadandót kell írnom, aminek a témája magzat védelem, abortusz. Megkérlek titeket írnátok nekem pár sor véleményt ezekről, mert akkor itt meg is tudnám csinálni az interjúkat. Segítetek?
2011. márc. 24. 12:20
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors válaszokat! Szívesen olvasok még róla, írjatok bátran.
2011. márc. 24. 12:49
 12/35 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon évente kb 40 000 abortusz van.

A megfelelő védekezést nagyon fontosnak tartom.

A mai világunk gyerekellenes.Saját tapasztalatom mikor a 4. babával terhes lettem kaptam elég sok hideget a rokonoktól.És miután megszültem ilyen kérdéseket hogy :elköttettem magam?.Minek ennyi gyerek?Elég lett volna csak kettő...stb.

Felelősnek tartom nagyban a terhes nő környezetét is.Mert sokszor az amugy is nehéz helyzetbe került anyuka,könnyebben befolyásolhatö az abortusz felé.Aztán a lelki gyötrelmeit a dolognak viselje a nő.

Ha beteg gyermekről van szó az más.

2011. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

12:43-nak üzenem:

Az amit leírtál, szörnyű és embertelen.

3 évvel ezelőtt a húgomat meghívták egy összejövetelre. Drogot kevertek az italába, és amikor elkábult, visszaéltek a helyzetével. Terhes lett. Belebetegedett, kis híján beleőrült. Nem volt más választása, mint az abortusz, annyira undorodott a benne növekvő élettől. A mai napig kezelésekre jár, hogy túltegye magát a történteken. Szerinted jó lenne, ha egy gyerek élete végéig emlékeztetné erre?

Másik eset: azt írtad max. a baba állapota indokolhatja. Hát nem is olyan régen olvastam itt egy kismamáról, akinek olyan mentális betegsége van, ami akár azt is okozhatja, hogy kárt tesz a babájában. Mindannyian megpróbáltuk rábeszélni az abortuszra.

Vagy vedd a 15 éves felelőtlen csitrit? Tényleg az a legjobb, ha megszüli a gyereket és tönkreteszi az életét?

Gondolkodj el egy kicsit ezeken, és vegyél vissza a vérszomjadból. Az abortusz nem jó dolog, senki sem énekelve vállalja, hanem szükséges rossz.

2011. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

12.43-as válaszoló, te már VALAMENNYI élethelyzetben voltál, amelyben egy egy nő úgy dönt, hogy az abortuszt választja?

Majd akkor írjál ilyet, ha valóban minden helyzetben úgy döntesz, hogy a baba, és nem az abortusz. A partvonalról könnyű okoskodni, de nagyfokú ostobaságra vall, ha addig amíg minden szituációban tudtál az elveidnek megfelelően dönteni (nem csak úgy gondolod, hogy nem vetetnéd el, hanem ÉLES helyzetben kell döntést hoznod) addig ilyen igazságtalan sorokat leírsz.

2011. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az abortusszal de nem is ítélem el azokat a nőket akik ezt válasszák. Hiszek a szabad döntés jogában hogy egy nőnek joga van eldönteni mit szeretne és mi az amit nem. Még akkor is ha ezt én soha nem tenném. Sajnos van olyan szituáció mikor nincs más lehetőség és ez nagyon fájdalmas lehet főleg lelkileg. De az életben adódnak ilyen helyzetek amiket valahogy meg kell oldani. Senkit nem lehet nem szabad gyermek nevelésre szülésre kötelezni. Ki jár minden nőnek a döntés szabadsága és nincs senkinek joga ítélkezni mások felett. Én se értek vele egyet de sokszor sajnos nincs más megoldás.
2011. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Van olyan élethelyzet, vannak olyan sorsban élő emberek amikor az abortusz az egyetlen megoldás, segítség a nőnek, családnak.És bizony olyan is van amikor a gyereknek lesz jobb ha meg sem születik. A mi családunkban úgy született meg egy halmozottan sérült kisfiú, hogy az anyának felajánlották az abortusz lehetőségét, de ő hallani sem akart róla. Volt már két egészséges gyermeke és megszülte a harmadikat aki ma már 16 éves, magatehetetlen gyerek, ráment az egész család:( Én pártolom az abortuszt!
2011. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami:

hihetetlenül álszent vagy!

Ha beteg a baba, mondjuk down kóros, akkor már nem gond, ha az általad leírt brutális gyilkosságot elköveti rajta az anyja?

Vagyis az élet csak azt illeti meg, aki egészséges? Vagy ha tuti hogy egy éves koráig meghalna, akkor már egy évet se adnál neki? Az nem minősül gyilkosságnak a szemedben?

Gondolkozzál már mielőtt ilyen stílusban megnyilvánulsz!

2011. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Nem az abortuszt pártolom hanem a nők döntéshez való jogát.
2011. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nálam is kettős a dolog. Úgy gondolom, gyilkosság és soha nem tennék ilyet, de az élet kiszámíthatatlan. Mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, amiben ez a legjobb megoldás a gyerek és az anya számára is. Szerintem egy gyereknek joga van boldog családba születni, (egyedülálló anyuka is), ahol várják.
2011. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
45%
Ha beteg a magzat és indokolt az abortusz akkor megértem.A "becsúszott,véletlen"eseteket nem értem én nem fogadom el.Hogy csúszhat be véletlen egy baba,hogy nem lehet odafigyelni???Akarok vagy nem terhességet védekezek vagy nem???Ők igenis neveljék fel vagy adják örökbe mert előbb kellet volna gondolkodni én nem utólag.
2011. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!