Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy nem ide való...

Tudom hogy nem ide való kérdés de egy kicsit mégis. Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
Jogi etika órára beadandót kell írnom, aminek a témája magzat védelem, abortusz. Megkérlek titeket írnátok nekem pár sor véleményt ezekről, mert akkor itt meg is tudnám csinálni az interjúkat. Segítetek?
2011. márc. 24. 12:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én imádom a gyerekeket és terhes is vagyok, nekem még soha nem volt abortuszom, most várom az első babámat, pedagógus is vagyok. De én meg tudom érteni azokat a nőket akik az abortusz mellett döntenek. Ha túl fiatal vagy, ha nincs párod, ha nincs megfelelő anyagi háttered... Millió oka lehet és még mindig felelősségteljesebb ez a döntés, mint esztelenül szülni és tönkretenni egy gyerek életét. Nincs szívfájdítóbb, mint szegény, szenvedő gyereket látni, aki veszekedések közepette, szegényen, szenvedve nő fel. És az árvaházak, gyerekotthonok is dugig vannak. Át kell ezt alaposan gondolni, de ne ítéljünk el senkit!
2011. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Nincs 100%-os védekezési mód, még az elkötés sem az.

Nálunk a családban többféle "nem tervezett" baba van. Jómagam spirál mellett estem teherbe, a tesóm is spirál mellett lett, a rokon csaj esemény utáni tabletta bevételét követően ikreknek adott életet, és még sorolhatnám.

Rendben, aláírom, hogy sokan fogamzásgátlásnak használják az abortuszt, de azért azt is meg kéne nézni, hogy egy-egy fogamzásgátló mennyibe kerül. Spirál 5-50eFt, gyógyszer 3-9eFt, gumi...


Pártolom azt, hogy nem helyettem akarnak dönteni, nem akarnak (még?) rám kényszeríteni semmilyen felelősséget. Én azt gondolom, hogy soha nem mond, hogy soha. Sajnos bárki, bármikor kerülhet olyan élethelyzetbe, amikor azt mondja, hogy nem tudja megtartani a babáját, ahhoz, meg gyenge, hogy megszülje és örökbe adja.

Én pl. megszültem a spirálos babámat, de biztos vagyok benne, hogy a két gyerekem mellé nem vállalnék be egy beteg gyereket. Vérezne érte a szívem, de nem áldozhatom be a gyerekeimet senkiért. Márpediglen egy beteg gyermek nem kevés áldozatot kíván.


Régebben a ksh honlapjáról letöltöttem egy abortusz-tanulmányt, (sajnos már nincsen meg) érdemes mindenkinek elolvasnia, mert (számomra) megdöbbentő adatok voltak benne (pl. nem a felelőtlen tinikből van a legtöbb, hanem az egy-két gyerekes 30-asokból).

2011. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
49%
a 40 hetes kismama vagyok.az más ha beteg a baba és azért kell elvetetni,az egy kulön téma szerintem.ahogy az erőszakbol megmaradt terhesség is.de az esztelen sexelés védekezés nélkul és vigyorogva mesélés arrol hogy hopp én már a 4. abortuszon voltam és tutira megyek is még azt nem tolerálom.emberéletekről van szo!
2011. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
67%
35 hetes kismama vagyok,abortusz ellenes vagyok, egy embernek sincsen joga dönteni egy másik emberi lény életéről,és egy néhány hetes embrió is élőlény,sohasem tudnám elvetetni, az teljesen más dolog,ha nincs más választás, mert vagy az anya vagy a bab életébe kerül a terhesség,az nem indok,hogy nincs megfelelő háttér,vagy még túl fiatal,igen nincs 100%os védekezés,ezért sem kell már 13 évesen szexelni,mert aki szexelni már elég érett és felelősségteljes az vállalja be a következményeket is,persze ilyenkor is vannak kivételes esetek,én most általánosságban beszélek, ez a saját véleményem,persze,most támadni fognak,hogy de ha ekkor meg ekkor,én sosem tenném meg,számomra egy néhány hetes embrió is élőlény,szubjektív álláspontom,mindenki a saját tetteiért és életéért felelős,senkit sem ítélek el,Ő életük,azt csinálnak amit akarnak..
2011. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és hogy ilyen hamar irtatok és ilyen sokan!! Sokat segítettetek...
2011. márc. 25. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!