Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy nem ide való...

Tudom hogy nem ide való kérdés de egy kicsit mégis. Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
Jogi etika órára beadandót kell írnom, aminek a témája magzat védelem, abortusz. Megkérlek titeket írnátok nekem pár sor véleményt ezekről, mert akkor itt meg is tudnám csinálni az interjúkat. Segítetek?
2011. márc. 24. 12:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Az elkötésen kívül ismersz 100%-os fogamzásgátló módszert? Nekem a 3. gyerek gyógyszer mellett sikerült, úgy, hogy minden szemet bevettem, nem hánytam, nem szedtem mást, nem volt hasmenésem. Beleestem a hibaszázalékba.

Sajnos akkoriban gondjaink voltak minden téren. Megtartottam a babát, de ráment a házasságunk, egyedül maradtam 3 gyerekkel. Nem bántam meg, azt sem állítom, hogy ha Ő nem születik meg, együtt maratunk volna. De az esély megvolt rá, hogy a gyerekeimnek nem kellett volna csonka családban felnőniük.

Hidd el, sokszor előfordul, hogy az ember védekezés mellett is teherbe esik, és olyankor ugyanolyan súlyos döntés előtt áll, mintha más miatt került volna ebbe a helyzetbe.

2011. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
31%

Azokban az esetekben tudom elfogadni, hogyha

- erőszakból fogant a baba

- életképtelen lenne születése után

- az anya életveszélyben van


Ha nincs pénze, adja örökbe. Elhiszem, hogy nehéz, de egy terhes nő felel a gyermekéért, akárhogyan is fogant meg. Lehet, hogy védekeztek a szülők, lehet, hogy nem, ez lényegtelen. Minden embernek megvan a joga az élethez, ebbe a magzat és az embrió is beletartozik!


Ma már bárki elvetetheti a gyerekét, nem csoda, hogy rengeteg kamasz védekezésként használja az abortuszt.

2011. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony velem is előfordult, a kisfiam spirál mellett jött össze. Pedig azt nem lehet elfelejteni, vagy kihányni se...


Sajnos az emberek a nagy ítélkezés közepette nem veszik figyelembe azt a nyilvánvaló tényt, hogy a fogamzásgátló tabletta hatékonysága kb. 99%. Vagyis 100 tablettát pontosan szedő nőből (aki az előttem válaszolóhoz hasonlóan nem felejtik el bevenni, vagy nem hányják ki, szednek mellette antibiotikumot) 1 esetében nem véd. Ha pont te vagy az az egy, akkor ez a hibahatár neked 100%...

2011. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdezhetek?


Mennyivel másabb egy erőszakból fogant baba egy olyan tini babájánál, akinek lövése nem volt, hogy milyen hülyeséget csinál? Vagy ha erőszakból születik élet, akkor az nem r annyit, mint ha nem?

Vagy mi a helyzet azokkal a buta tini libákkal, akik rábólintanak a szexre, mert azt hiszik, így megtarthatják a pasit aki olyan erősen gyakorol rájuk nyomást?


Miért jobb, ha egy befolyásolható, érzelmileg éretlen és labilis tini lányt az eszén keresztül vesznek "erőszakkal" rá a szexre?


Az abortusszal kapcsolatos valamennyi kérdés nagyon árnyalt, nem értem, hogy jelentheti ki valaki, hogy van olyan kategória, amikor nem bűn egy gyereket elvetetni, és van amikor igen?

Mik vagyunk mi, istenek? Ki az, aki veszi a bátorságot, és egy adott élethelyzetre ráhúzza a kaptafát?


Én ismertem lányt, akinek a szülei szerint bűn az abortusz, és a lány buta volt, terhes lett. Nem engedték neki elvetetni, így öngyilkos lett. Ebben az esetben az anya nem volt életveszélyben?


Látjátok, a partvonalról okosnak lenni marha könnyű, de arra egyikőtök sem vette a fáradtságot, hogy a döntés KÖVETKEZMÉNYEIVEL is számoljon.

Csak megy a gyilkosozás, az elítélés, és az "én megmondom a frankót, 3 esetben ölheted meg a gyereked, majd én megmondom melyik az a 3 eset" duma.

2011. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
én ilyenkor azt mondom: anyukámnak 3 lánya van: én-gumi, húgom-spirál, kishúgom-gyógyszer mellett jött össze!!!! és úgy h utánnam 3 hónappal anyunak volt 1 abortusza, mert én még nagyon pici voltam. nemrég nekem is volt egy, mert itthon vagyok kicsi babámmal, és túl korainak tartottunk mégegy gyereket. DE! mikor a védőnőhöz kellett menni ott rákérdeztem a statisztikai adatokra: gyógyszer mellett az elmúlt évben az ő körzetében 15 terhesség jött össze, majd abortusz, spirállal 5 terhesség, majd abortusz, elköttetéssel 1 terhesség, majd abortusz, úgyhogy ezek után tényleg tök mind1, ha én olyan peches vagyok és pont benne vagyok abba 15be, v 5be... akkor kössz!!!!!
2011. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Abortusz ellenes házaspár vagyunk.Viszont!!!egészen más hozzáállást várnék el az egészségugytől is pl és a kormánytol is,amennyiben pl arrol van szo hogy egy 3 gyermekes édesanya szeretné elköttetni magát mert mondjuk nincs meg az a megfelelő védekezési modszer ami számára kielégitő és maximálisan biztonságos lehet,és ne kérjenek el érte horror összeget.

mi pl 3 gyermeket terveztunk,mindegyiuk akkor fogant amikor szerettuk volna,aztán VÉDEKEZÉS mellett fogant a 4.és itt voltunk nagy dilemmában hogy akkor mi is legyen.....megtartottuk ,mert mint mondtam abortusz ellnenesek vagyunk.sosem tudnánk bántani még egy embriot sem!megtartottuk,pedig védekeztunk is,de mégis felelősségteljesen így döntöttunk.

De pl ismerek olyan nőt akinek van 3 gyereke,és már volt 4 abortusza,a legutobbi kb 4 hete,és mindezt vigyorogva meséli el,és nem védekeznek és továbbra sem fognak elmondása szerint.Na az ilyennel nem is irom le hogy mit tennék!!!! mert biztosan van az az élethelyzet amikor nincs más megoldás és kiut mint az abortusz de Én mégis azt mondom hogy inkább egy örökbe adás mint egy gyilkosság.feldolgozni egyiket sem lehet egyszerű,Én személy szerint boldog vagyok hogy egyiket sem kellett átélnem és nemsokára életet adhatok a 4. gyermekemnek!

dv 3 gyermekes 4 hetes kismami

2011. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
utolso vagyok.nem 4 hetes hanem 40 hetes,elnézést.:)
2011. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kolléganőm 19 évesen lett terhes. Az apukát bíróságnak kellett kényszerítenie, hogy legalább a nevét adja a gyereknek. Szerencsére a nagyszülők támogatták Őket, és imádták az unokájukat.

3 évvel később jött egy másik pasas, aki nagyon normálisnak tűnt, de amikor meghallotta, hogy a lány ikreket vár tőle, azonnal lelépett. A nagyszülők pedig a sarkukra álltak. Azt mondták, vagy elveteti a babákat, vagy fel is út-le is út, de a kislányt elperelik tőle. Sikerült volna nekik, hiszen a lánynak nem volt saját lakása, semmije. Vállalta az abortuszt, pedig nagyon akarta a a babákat.

Rosszul tette? Jó lett volna neki anyaotthonban, vagy albérletben 2 picivel, miközben a nagyobbat elszakították tőle? Nem hiszem. Meghozta ezt az áldozatot a lányáért, és megtanult együtt élni a döntésével.

2011. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

No igen. A méhmagzat életjoga. Egyrészről etikai kérdés, masrészről vallasi kérdés, harmadrészről jogi kérdés, negyed részről egészségügyi kérdés, ötöd részről tarsadalmi kérdés, és sorolhatnam. Jo szabalyozast soha nem lehet ebben a kérdésben meghozni, hiszen ennyiféle lehetőségnek nem lehet teljes mértékben megfelelni. Minden embernek mas és mas fér bele a normarendszerébe.


1. Szükséges rossz, védekezés melletti teherbeesés:

Bajba került nő megmentése a gyerek élete aran. Nő kiheveri a lelki fajdalmat, fogamzoképes marad, és egy egészséges lelkületű életbe képes lesz gyereket szülni. Előnye? Hogy az anya teljes odaadassal tud a varva vart gyermekre koncentralni, és nem kell a nem kívant gyermekkel szembesülnie, és egy életen at akar gyűlöletet is érezni iranta. Hatranya? Hogy a felelősségvallalas teljes mértékben elenyésztődik.


2. Beteg gyermek:

Ki hogyan képes felvallani. Ez fajdalmasabb, mint a nem kívant terhesség esetén. Előnye? Hogy a nő batratbban fog újabb gyermeket szülni, hiszen energiajat nem emészti fel a beteg gyerekkel valo foglalkza.


3. Bűncselekmény útjan:

Egyértelmű, hogy csak az abortusz jöhet szoba - szamomra! Nem kívannam annak a férfinek a gyerekét vilagra hozni, aki megbecstelenített!!!


Összegezve az az allaspontom, hogy az adott egyén erkölcsi, vallasi és tarsadalmi normarendszere szerinti cselekvést el kell fogadnia mindenkinek. A jogi lehetőséget meg kell adni mindenki szamara, és mindenki sajat értékrendje szerint döntse el, hogy az adott helyzetben szamara mi a tökéletes döntés. Annak, aki ellenzi, nem kell atesnie rajta, mert úgysem kerül ilyen helyzetbe. Akinek pedig at kell esnie ilyen beavatkzason, az hadd dönthesse el maga, hogy melyik út az, ami a szamara a jarhato! A JoIsten előtt úgyis el kell szamolnia mindenkinek! Ne mi emberek ítéljük meg, hogy a masik miben tett rosszat. Volt egy arab vadlott, aki kabítoszer kereskedés miatt éveket kapott. Az utolso szo jogan csak annyi volt a mondanivaloja, hogy "Engem maga nem tud megbüntetni! A földi büntetés az nem lényeges. Nekem Allah felé kell elszamolnom, és csak nenki van joga felettem ítéletet mondani" A gyilkost valoban megbüntetjük, mert az senkinek a normavilagaba nem fér bele!!! Viszont az abortusz megosszto kérdésként mar sokkal több ember értékrendszerébe belefér. Így a két cselekményt ezért nem kellene összemosni.

2011. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem miért van az,hogy a kórházban abortuszra váró nők egymásnak adják a kilincset és miért van az hogy a terhesgondozáson meg alig vagyunk???Miért van az hogy ha régen közölted,hogy terhes vagy mindenki gratulált és veled örült és ha most mondod valakinek akkor az a válasz jön,hogy ő ebbe a világba nem szülne gyereket?Én nem ítélek el senkit,mert soha ne mondd hogy soha.De engem például sosem vetett fel a pénz,se most,se gyermekkoromban,édesanyám mégis erős volt harcolt és küzdött hogy nekünk mindenünk meglegyen,és én is ugyanezt fogom tenni,hiszen ez a baba nemmás mint az ÉLETEM ÉRTELME!!!!!!!!!!!

14 hetes kismami

2011. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!