Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen valoban nem celszeru...

Terhesen valoban nem celszeru atmenni a repteri femvizsgalo kapun?

Figyelt kérdés
mert hallottam, hogy ez nem ajanlott es ha ez tenyleg igy van ezt hol kell jelezni??Kinek kell szolni? Koszi :)
2011. máj. 17. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem is engednek át. nekem még tök kis pocakom volt de nem tudtam, de már majdnem átmentem mikor rámkiabált a securitis hogy tehres vagyok-e és egyböl kivettek és mellette átvizsgált egy nö kézzel.

egszerüen úgy kell menned mintha szívbeültetésed lenne (az ki is van írva hogy nem szabad átmenniük) és áttaperol egy nö.


ha átmentél sincs nagy baj, csak elöfordulhat (nem biztos) hogy a gyermeked késöbb rákos elváltozások lesznek. vagy pl elösegít egy felnöttkori rák kialakulását.

2011. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ertem, es koszonom! ezt jo tudni :)esetleg van meg ilyen furcsasag repulessel kapcsolatban?
2011. máj. 17. 11:26
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
En 26 hetes voltam es Budapest Ferihegy 2-n es London Gatwick Airporton is azt mondtak, menjek csak at....
2011. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én jól látható pocakkal repültem, orvosi igazolás volt nálam magyarul és angolul is, senkit nem érdekelt. A dokimat kérdeztem, hogy átmehetek-e a kapun, azt mondta, hogy nyugodtan, semmi bajunk nem lesz. Itthon is és kint a becsekkolás előtt is át kellett mennem, aztán még leszálltunk útközben, ott is csak úgy lehetett felszállni ismét a gépre, hogy átmentünk. Szerintem ha tényleg rákot okozna, akkor nem engednének át. mellesleg akkor nem csak a picinek lenne káros, hanem az üzletemberek nagy része is rákos lenne.
2011. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
27 hetesen, tudták, hogy terhes vagyok, nekem sem mondta senki, én átmentem. Nem tudom, hogy ez mennyire van így, ahogy mondják, lehet, hogy annyira, minthogy a mobilozástól agydaganatot kapsz.
2011. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én többször átmentem ilyen kapun, semmi baja nem lett a babámnak....amúgy meg az első 12-15 hétben nem is látszik a pocak, akkor elhiszik, hogy terhes vagy és nem engednek át?
2011. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen butaságot, már bocs...! A fémdetektor nem röntgen! Azért állították félre a pocakos kismamát, mert sajnos egy ál-pocakban fel lehetne vinni a gépre tilos dolgokat. Gondolj bele, sok nő pár hónapig nem is tudja, hogy terhes! Mennyi rákos kisbaba születne! A reptársaságok pedig üles betűkkel figyelmeztetnének a veszélyre.

Jól néznénk ki, ha minden nőnek terhességi tesztet kéne csinálnia, mielőtt becsekkel a reptéren!

Az más, hogy különböző reptársaságok különböző terhességi korokhoz kötik, hogy repülhet-e az anyuka. De az már a harmadik trimeszter. Nem kockáztathanak egy kényszerleszállást egy esetlegesen beinduló szülés miatt, mivel az igen költséges dolog, nem sok anyuka tudná utólag megfizetni. A "szívbeültetés", amiről a válaszoló beszél, valójában a pacemaker, ami egy beültetett FÉMtárgy, ezzel valóban nem szabad átmenni a detektoron.

De szerintem már úgyis úgy megijesztettek Téged, hogy szólj nyugodtan a kapunál, legfeljebb megmotoznak, ha nem akarsz átmenni.

Jaj...!

2011. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem se jelezd az őröknek, hogy te nem szeretnél átmenni rajta a baba miatt, még bevisznek a sötét szobába és kívül-belül megvizsgálnak, hová rejtetted az anyagot. :)
2011. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kedves utolso, lehet, hogy butasagot kerdeztem, hiszen nem tudom ha tudnam a valaszt nem kerdeznem, viszont ez az oldal azert van :) koszonom azert a valaszodat megfogadom es azert repules elott megkerdezem, majd ok megmondjak mit is kell tennem.Koszi mindenkinek
2011. máj. 17. 11:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Hm. Én 25 hetesen repültem, Ferihegyen és Rómában sem engedtek át a kapun, hanem ők szóltak, hogy menjek el mellett. Aztán elvileg megmotoztak, de az mindkétszer kimerült kis váll meg hátsimogatásban. Beszéltük utána a párommal, hogy jelentkezek az AL Kaidánál, jó pénzért bármit felviszek a gépre.


Különben előtte kérdeztem az orvosomat, ő azt mondta, nyugodtan át lehet menni.

2011. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!