Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bemernétek vállalni?

Bemernétek vállalni?

Figyelt kérdés

(remélem jó helyre írok!:))

Az a kérdésem hogy xy a férjével babát vár!Félre értés ne essék,hétvégén bulit csapunk ennek örömére!:)

Az a lényeg hogy nincs valami jó anyagi hátterük,lakásuk van,ami nem hiteles,de más egyéb nem nagyon!Most akarnak kitörni a "szegénységből" de így hogy ott a baba már csak apa tud nagyot alakítani!A kérdésem az hogy szerintetek felelőtlenség volt a részükről egy baba,vagy születtek már gyerekek rosszabb körülmények közt is?

Még mielőtt letámad a nagyközönség a hülyeségekkel,csak azért kérdezem mert mi is szeretnénk lassan csak nem merünk még mert kb úgy állunk mint ők és én így nem hiszem hogy fel tudnék vállalni egy babát...!

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 27. 20:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Ami azt illeti te is fogalmazhattál volna egy kicsit világosabban is. :-)

Az első válaszoló arra célzott, ha minden csak az anyagiakról szólna bizony nagyon kevés gyermek születne.


ELSŐ VAGYOK PONTOSAN ÍGY ÉRTETTEM.

köszi szépen :)

2011. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Az albérletes vagyok.Nekem azért az volt fontos meg most is az, hogy magyarországi viszonylatba nézve páromnak azért elég biztos munkahelye van, ami azért nem utolsó, mert nem kell attól parázni, hogy egyik napról a másikra ki rúgják...
2011. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben lakunk, férjemnek jelen pillanatban nincs fix, bejelentett munkája, és van egy 7 hónapos fiunk, akit nagyon szeretünk.Jaaa és csak gyest meg csp-t kapunk, mert nekem meg nem volt munkám mikor teherbe estem.Mindezek mellett mi vagyunk a legboldogabbak a kisfiunkkal!

Akkor se volt minden rózsás mikor megtudtam, hogy terhes vagyok,de kérdés sem volt, hogy mi legyen a picivel.

2011. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló körülmények közé váratlanul toppantak be a babáink, nem mondom, hogy nem volt álmatlan éjszakánk hogy mi-hogy lesz, de az fel sem merült, hogy ne vállaljuk őket.

Nem könnyű, de mindent meg lehet oldani, az igényeket lejjebb lehet adni... és ha szeretjük őket és minden szükséges megvan, akkor miért kellett volna "ideálisabb" körülményekre várni?


szóval: igen mi bevállalnánk (ugyanúgy mint ahogy meg is tettük). És kívánom, hogy ők is, meg majd ti is ha babáztok, olyan boldog család legyetek, mint mi :-)

2011. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi is albérletben élünk,van egy 2,5 kislányom és úton a kistesó(13hetes pocakos vagyok)Még így sem fordult meg a fejemben,hogy ne tartsam meg hogy nincs lakásunk meg millióink.Szerényen,de mindenünk megvan és imádjuk egymást a párommal,a lányunkat is és a pici pocaklakónkat is és ez minden vagyonnál többet ér.
2011. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg lepontoztok, de:

svájci frank hitelünk van... én nem keresek sokat, inkább úgy mondanám nagyon keveset, a férjem viszonylag jól, de nem egetverően. Azért vállaltuk a másodikat is. Ha a hitel nem lenne, semmi baj nem lenne, így elég nehéz, de küzd az ember.

2011. máj. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű én "dramatizálom" túl,aminek nagyon örülök!

Igen tudom hogy szépen ki lehet futni az időből a pénz miatt,de én(mi) a terhességet nem pokolként akarjuk megélni és ahhoz több kell!Az álmatlan éjszakáink ne a pénz miatt legyenek!Hiába nincs milliós hitelünk,de arra se alapozhatok hogy "majd lesz valahogy"!Persze gondolom az ember nem bánja meg ha nem épp olyan körülmények közt szüli meg a babáját amilyenbe szeretné(saját lakás,kocsi,munkahely)de én tudni akarom hogy ha hisztizik egy zacskó gumimaciért akkor nem kell azt mondjam neki hogy nincs rá pénzünk mert másra van elrakva!És később valószínű eszembe jutna hogy ha csak egy kicsit még vártam volna akkor több mindent tudtam volna megadni neki!Én is felnőttem a meki meg a napi nasi nélkül de azért hallottam anyuéktól hogy még mindig fáj a szívük hogy nem telt annyi mindenre!Nekem is volt használt ruhám meg mi egyéb,de ha nem muszáj akkor biztos nem a használtat fogom megvenni!

Köszönöm mindenkinek aki írt,kívánom hogy nagyon boldogok legyetek a babátokkal és azért még várom a válaszokat!:)

2011. máj. 28. 05:06
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vártam volna hogy pénzem legyen,még mindig nem lenne gyerekem,persze szegények nem vagyunk,de lakáshitel mellett vállaltunk babát,és hát a pénzből sosem elég. :)
2011. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Mi most várjuk a 3. babát. Van saját házunk,nincs rajta hitel- más hiteleink vannak (kocsi,otp,provi,hitelkártya). Párom vállalkozó,a csőd szélén,így a közösbe tenni alig tud,napi 500 ft-ot. Főzni nem tudok minden nap,mert a fizetnivalókra megy el a gyed-em. Folyamatosan keresi a vállalkozáshoz is a melót,meg rendes melót is,de sajnos nincs egyik sem.

Mielőtt lepontoznátok,had írjam le,hogy miután a 3. megfogant,lett ennyire kaki a helyzet. Előtte sem volt fényes,de nem volt gond az étkezéssel.

Nagy valószínűséggel nálunk a 3. is kislány lesz,így a ruha gond megoldva. Ha mégis kisfiú,akkor van fiús ismerős,akitől át tudjuk venni a ruhákat. Nem aggódom. +ha megint a t.gyás jár majd,akkor jobban élünk majd,mint eddig bármikor,ha csak a gyes,akkor sem aggódom.


Mi amikor a 2. lányunkat váruk,akkor venni kellett babakocsit. 26000 volt,a Corába, hordozós, egyszerű, pohártartós.

Ha van kisbabás ismerősük XY-éknak,akkor onnan biztos olcsón,vagy ingyen át tudják venni a ruhákat,meg egy két dolgot.

Ha a munkahely is megszűnne,akkor még midig ott van az önkormányzat,ahonnan különféle segélyeket lehet igényelni. Egyik-másikhoz hazudni kell (ovodáztatási támogatás),de az is pénz,nem is kevés (először 20,majd fél év múlva 10.ezer).Igényelni lehet gyermekvédelmit is,ingyen étkezés a gyermeknek ovis kortól,illetve pénzbeni juttatás,évente 2x,mint az ovodástatási. Lehet igényelni lakásfenntasrtási támogatást is,ez havonta 5000 ft.

Ezt csak azért írtam le,hogy megnyugodj, ha beüt a krach,akkor sincs gond.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát,gond nélküli anyagi létet kívánok az ismerősödéknek!!


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sincs a mai világban tökéletes anyagi biztonságban (legalábbis legálisan). Ha már van saját lakás, az már fél siker! Nálunk is csak párom keres, és a 2. babánkat várjuk! Szűkösen de megvagyunk! Amíg pici a baba, addig nem is olyan nagy a kiadás (persze van azért de tényleg nem vészes: ruhákat lehet venni turiban, meg biztos vannak ismerősök akik tudnak adni,pelus, tisztálkodási cuccok ha már nem szopizik akkor ennivaló, ha beteg akkor gyógyszer). Aztán mikor kezdi az ovit akkor jönnek a kiadások, de addigra már anyuka is tud menni dolgozni (remélhetőleg). Ha valaki arra vár hogy jobb anyagi helyzet legyen akkor sohasem lesz gyereke!
2011. máj. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!