Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bemernétek vállalni?

Bemernétek vállalni?

Figyelt kérdés

(remélem jó helyre írok!:))

Az a kérdésem hogy xy a férjével babát vár!Félre értés ne essék,hétvégén bulit csapunk ennek örömére!:)

Az a lényeg hogy nincs valami jó anyagi hátterük,lakásuk van,ami nem hiteles,de más egyéb nem nagyon!Most akarnak kitörni a "szegénységből" de így hogy ott a baba már csak apa tud nagyot alakítani!A kérdésem az hogy szerintetek felelőtlenség volt a részükről egy baba,vagy születtek már gyerekek rosszabb körülmények közt is?

Még mielőtt letámad a nagyközönség a hülyeségekkel,csak azért kérdezem mert mi is szeretnénk lassan csak nem merünk még mert kb úgy állunk mint ők és én így nem hiszem hogy fel tudnék vállalni egy babát...!

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 27. 20:46
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy kicsit megnyugodtam én is, hogy végigolvastam a hozzászólásokat!

Én 27 nap múlva szülöm a kislányunkat, jelenleg 5. éves jogász vagyok, már "csak" a záróvizsgáim vannak hátra, amiket halasztottam a pici érkezése utánra, ergó nem dolgozom, csp és gyes lesz az én részemről! A férjem augusztusig még PHD hallgató, havi 120.000 forintból élünk, van egy 3 szobás kis lakásunk, némi megtakarított pénzünk, de autót szeretnénk, mert a nagyszülők elég messze laknak...

Mi alig vettünk új dolgot a bébinek, talán a bútora az, de ruhákból szinte semmi, a babakocsit is használtan vettük..gyönyörű darabokat lehet ma már találni, és tényleg nem mindegy, hogy egy rugdalózó 4000 vagy 400....Hajrá-hajrá!

2011. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Irigyellek kedves Utolsó!:)

Nagyon nagyon boldog babázást neked!:)

2011. máj. 30. 15:59
 33/39 anonim ***** válasza:

Mi sem állunk jól anyagilag, de ha arra az ideális időpontra várnánk, mikor mindenünk megvan, sosem lenne gyerekünk.

37 hetes Kismama

2011. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
így igaz nem kell flancolni mindenből drágát és újjat venni, mi se állunk jól, és nem vagyunk karrieristák a párommal úgyhogy nem is fogunk feltörni, de háborúba is születtek gyerekek :) a mi kis bébink is jön lassan 2-3 hét múlva , nem gazdagságba de szeretetben fog felnőni csak ez a fontos !
2011. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha van pénz az jó, de ha nincs akkor is meg lehet élni. Albérletben lakunk, és van 1 13 hónapos fiunk. Mondjuk én dolgoztam, így gyedet kapok, nem is panaszkodhatom, h keveset, de megélünk. Mire kifizetjük az albit, megveszünk mindent alig marad. És igen, a fiam használt cuccokba jár. Havonta van bababörze nálunk, majdnem minden hónapban lemgyek, szinte újakat kapok potom pénzekért. És ráadásul még márkásak is. Van itt egy anyuka, ő viszont nem ad rá a gyerekére használtat, csak újat, nem vesz a gyerekének 3000 alatt játékot. És kimerem jelenteni, hogy nem öltöztetem csúnyábban a fiamat mint ő a lányát. Csak az ára különbözik. Pont vmeik nap volt ugyanolyan márkájú body a gyerekeken, csak a minták különböztek. Megkérdeztem menyiért vette. 2 db 3000 én egyet vettem 200-ért. Én sztem még annak se mindegy akinek van pénze de hajlandó használtat ráadni a gyyerekre. Én megveszem a fiamnak a 1000 ft-os autót is, mert arra, h szétszedje, mert csak azt csinálja már most is tökéletes. Vettem mér neki drágábbat is, de annak is az lett a sorsa. Akkor kérdem én, minek vegyem meg mondjuk az 5000-t?!

Mindene meg van, nem szenved semmiben hiányt. Szerényen élünk,de megélünk.

2011. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Ki ettől érzi magát boldognak és biztonságban,ki attól. Van aki parázik ha nincs x összeg a számláján félretéve,más nem görcsöl ezen. Nekik így jó. A mi gyerekünk albérletben született,most az új építésű lakásunkban lakunk,igaz hitellel a nyakunkon. De aki nem örököl,nem tesznek alá mindent,nem fut be szép karriert vagy nyeri meg a VV5-öt,annak a 20-as éveiben nincs egy vasa sem,csak a havi fizetése! De szerelmes lehet,és örül a babának,mert pozitívan áll a dolgokhoz. Szerintem ismerősödék még egész jól is állnak. És az sem igaz,hogy már csak apuka tud pénzt keresni,mert legkésőbb 2 év múlva anyuka is dolgozik majd.
2011. máj. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Arra értettem hogy jelen pillanatban csak apuka tud melózni!Persze nyilván 2 év után anya is elmegy majd,de addig ugyan úgy kell pénzt költeni!

Egyébként örülök annak hogy feltettem ezt a kérdést és ilyen válaszok jöttek rá!Kezdem tényleg elhinni hogy lényegtelen hogy a 3000 forintos vagy a 200 forintos ruhát nyúzza szét a játszótéren a gyerek,főleg ha nincs is közte különbség!

Csak bennem az a kép van hogy van 2 ismerősöm,nem közeliek,így mindig csak képen látom őket és egyből szembe tűnt hogy az egyik családban egy gyerek van és látszik hogy ha nem is új de szép újszerű cuccai vannak a kicsinek és igényes helyen élnek(nem rózsadombi villa,de nem egy vályogház).A másiknál látszik hogy 3 gyerek van,anya egy percet nem melózott és a következő 6 évben nem is fog,és látszik hogy "romos" ház,a gyerekeken is azok az igazi elnyűtt ruhák a képeken és nekem ez "gáz"!Ne értsetek félre nem leszólom,mert ha nekik így jó...de én nem lennék azzal megelégedve hogy ütött kopott minden!Legyen egy gyerekem(bár kettőt szeretnék),de annak annyi mindent adjak meg amennyit csak tudok,nem?

Amúgy mindenben igazatok van amit leírtatok,és szerintem jövőre neki is állunk a babaprojektnek lesz ami lesz!:)

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat és még várom a többit!:)Ja,és Xy is ugyan így van vele mint ti,úgy hogy nagy az öröm!:)

Jó babázást nektek!:)

2011. máj. 31. 07:27
 38/39 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak apa keres ,a körülményekhez képest jól.

Hitel a nyakunkon,de még akkor is marad pénzünk.Én nem kapok semmit sem,majd csak szülés után gyest meg családit.

A gyerek kiságyára meg babakocsijára összespóroltuk a pénzt.

Úgy választottuk minél tovább bírja használni.

Új ruhát annyit vettünk neki,amiben elvisszük orvoshoz.Havi szinten elég is ennyi ruha mert ugye minden hónapban másik méret kell rá mert kinövi.Minek vegyek 3-4 hétre 3000-ért rugdalózót otthonra,mikor tudok turkálni 100-200 ft-ért is? A használt ruhákat nem sajnálom annyira elrakni zsákba mint a az alig használt 3000 forintosat.

Ez a gumicukros dolog pedig olyan,hogy meg lehet azért venni neki mert szerintem 200 ft nem vág padlóra akármennyire is szarul álltok anyagilag.A környezetemből pedig kiindulva az sem helyes megoldás ha a gyereknek megveszel mindent amit csak ő akar...De te tudod.Én a helyedben már most elkezdeném a gyerekcsinálást mert a felfogásodból ítélve felelősségteljes vagy és egy gyereket biztos feltudnál nevelni nélkülözés nélkül...

2011. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Felelőtlenség,Alap szabály hogy csak akkor vállalj gyereket ha el is tudod tartani...
2011. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!