Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig normális a vizesedés?...

Meddig normális a vizesedés? Kell tartanom toxémiától?

Figyelt kérdés

27hetes vagyok,már jópár hete vizesedik a bokám,mostanában a lábfejem is.Vérnyomásom 110-120,vizeletem rendben.DE a bokám mostanában főleg estére eléggé bedagad.,valamikor a lábfejem is..és feszít.Védőnő szerint normális míg az arcom nem kezd dagadni.Én mégis tartok a toxémiától!!Kell tartanom tőle??mikor kell megijednem??

Este felpolcolom a lábam és amikor tehetem,akkor le is megy és reggelre is mindig,de egy kis munka után megint kezd dagadni.Ja ,és túlsúlyos is vagyok.


2011. jún. 12. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mennyit iszol? Ha keveset, bizony segítheti a vízvisszatartást!

Különben, amíg nincs fehérje a vizeletben és a vérnyomásod is rendben van, addig nincs okod a toxémiára gyanakodni. Rh- vagy?

2011. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálok sokat inni..amennyit lehet.Igen,Rh- vagyok.Miért?ez számít valamit?
2011. jún. 12. 22:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, hisz csak negatívos anyáknál alakulhat ki :)

Napi 3-4 liter mindenképp legyen meg (ebbe minden folyadék, de még a leves is beleszámít). A sóbevitelt mindenképp érdemes ilyenkor csökkenteni, mert megköti a vizet (vigyázz, mert rengeteg a rejtett só a készételekben, gyors ételekben!).

2011. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ és köszi,hogy mondod hogy csak negatívosoknál alakul ki!Nem is tudtam!!!Na most már tényleg beijedtem!!Nem tudom mikor kell egyáltalán megijednem...mikortól "kóros" a dagadás??Nagyon parázok...:-(
2011. jún. 12. 23:22
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akartalak :)) Én negatívos vagyok, de emiatt soha nem volt problémám. Az első szülés után kaptam egy szurit (anti_D), aztán a többinél sűrűbben kellet menni laborba, esetleg több vért vettek, mint másnak. Magában a vízvisszatartás nem jelent toxémiát! Ahhoz a 3-nak együtt kell jelentkeznie. De: a sóval tényleg bánj óvatosan!

Itt találhatsz ötleteket a dagadás ellen: [link]

[link]

[link]

Minden jót!

2011. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0 rh + vagyok, és nálam is kialakult. Figyeld a vérnyomásod, gyakran menj pisi vizsgálatra. A vizesedés a terhes nők nagy részét érinti egyébként.
2011. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket,meg is nézem az oldalakat!!megpróbálom nem túlparázni,de azért jobb félni..:-)
2011. jún. 12. 23:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaj! Bocsi, az mááás!Hülyeséget írtam :S Nem csak negatívosoknál... Látszik, hogy éjszaka van, jobb , ha elmegyek aludni :S
2011. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na majd én megnyugtatlak! :) Amíg nem ugrik fel a vérnyomásod 140-150-re, addig nem kell aggódnod. Vigyél rendszeresen pisit a védőnénihez, és akkor azt is lehet ellenőrizni.

Én nem is tudom mikortól vizesedek. Most a 38. héten már annyira, hogy zsibbad mindenem. Vizelet rendben, vérnyomás 100. Ez genetika is. A mamám vizesedett ha terhes volt, ha nem. Remélem nem ezt öröklöm, de valószínű... Anyum a kórházból 20 kilóval jött ki kevesebbel... Testvéreim is... Nekem kellett egy hét még. Szóval rengeteg volt a víz, de a probléma csak a cipőknél jelentkezett :)

2011. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akire77 ***** válasza:
Szia én is 27hetes terhes vagyok,és én is tulsúlyos.kb 2 hónappal ezelött még nekem is iszonyatosan dagadt a bokám,és fájt az egész lábam szára sőt volt hogy a kézfejem is bedagadt.elmentem a dokihoz a vérnyomásom 140 volt rögtön nátrium szegény diétára fogott pontosan a toxémia miatt.probálok még sétálni kicsit vagy tornázni minden nap.azóta annyit javult a helyzetem hogy csak minimálisan vagy eggyáltalán nem dagad a bokám,és a vérnyomásom is az alsó határon van.reméllem késöbbiekben sem lessz rosszab.ez az én saját tapasztalatom.további szép napot.
2011. jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!