Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig normális a vizesedés?...

Meddig normális a vizesedés? Kell tartanom toxémiától?

Figyelt kérdés

27hetes vagyok,már jópár hete vizesedik a bokám,mostanában a lábfejem is.Vérnyomásom 110-120,vizeletem rendben.DE a bokám mostanában főleg estére eléggé bedagad.,valamikor a lábfejem is..és feszít.Védőnő szerint normális míg az arcom nem kezd dagadni.Én mégis tartok a toxémiától!!Kell tartanom tőle??mikor kell megijednem??

Este felpolcolom a lábam és amikor tehetem,akkor le is megy és reggelre is mindig,de egy kis munka után megint kezd dagadni.Ja ,és túlsúlyos is vagyok.


2011. jún. 12. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A terhességi toxémiának nincs köze ahhoz, hogy az anya Rh pozitív vagy negatív!

Rh negatív anyákban ellenanyag termelődik az Rh pozitív magzat ellen. Ez a többedik terhességben igazán veszélyes, mert a szüléskor vagy vetéléskor kerül jelentősebb mennyiségű magzati vér az anya szervezetébe, és erre jön létre az immunválasz. De ettől nem az anya lesz beteg, hanem a baba.

Megfelelő kezeléssel ez az állapot megelőzhető.

2011. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
szia!nem szeretnélek megijeszteni,de én is toxémiás lettem és a dagadástól már lila volt a lában amikor a vizeletemben is találtak fehérjét!én is mindig kérdeztem hogy ez normális e?és azt mondták persze!igazából szerintem ők se nagyon tudnak vele mit csinálni amíg a vérnyomásod lehet kezelni gyógyszerrel.nekem a végén már 3 óránként kellett szednem a gyógyszert és így sem ment 150 alá,ja és nagyon szomjas voltam!napi 10 litert simán megittam és azt hittem szomjan veszek!a kezed nem szokott bedagadni és zsibbadni a párás időben?ja és a nagyon hírtelen súlynövekedés is aggasztó tünet!a végén én 10 nap alatt híztam 16 kg-t úgy hogy alig ettem!a végén 1 hétig voltam bent a kórházba mielőtt megcsászároztak a 37.héten de szerencsére mind a 2-en jól vagyunk és semmi baj nem lett!a babám3400gr és 51 cm-el született!ha esetleg ki is alakul akkor sem biztos hogy baj lesz és a szülés után magától helyre áll minden!és próbálj meg nem sokat idegeskedni mert az sokat árthat!
2011. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Remélem nem lesz gond...

Ha sokat pihentetem a lábam szinte be sem dagad,de ha sokat talpalok vagy lógatom akkor bedagad a lábfejem és a bokám.De az is lemegy reggelre.Mondjuk meleg időben tényleg jobban bedagad...de pihi után az is lejjebb megy.

Nem tudok igazából mit tenni azon kívül amit eddig is megtettem...,a héten töltöm a 28hetet úgyhogy igazából még bármi lehet!!!Félek is rendesen...

2011. jún. 15. 11:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt mondják a 3 tünet együtt jár. Én a végén minden nap napi 0,5-1kg pluszban voltam, volt fehérje is a vizeletemben, de baromi alacsony maradt a vérnyomásom. (100 alatti) így toxémiát kizárták. Ilyen géneket örököltem.

A barátnőmnek hasonlóak voltak a tünetei, csak nem volt ennyire vizes, de a vérnyomása 196 volt, és mindenhol viszketett a bőre, mikor megcsászározták toxémiával a 37.héten.

Figyeltesd mindig a vizeleted és otthon minden nap a vérnyomásod,ha tudod.

2011. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!