Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy mértékű alkohol, dohányzá...

Nagy mértékű alkohol, dohányzás, kávézás, stressz a terhesség első 5 hetében okozhat-e fejlődési rendellenességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A terhességem első 5-6 hetében rendszeresen - majdnem minden nap - ittam (2-4 pohár bort naponta) kb. 5-6 kávét és elszívtam egy doboz cigarettát átlagosan. Emellett napi 10-15 órákat dolgoztam, gyakran hétvégén is, napi 4-5 óra alvás mellett. (majd 1 éve tartó lelki válság közepén voltam, akkor, ötvözve egy borzasztó stresszes munkahellyel)


Okozhat-e ez fejlődési rendellenességet a babánál?


Ahogy megtudtam, hogy kisbabát várok pont a 6. héten, 2 napig nem tértem magamhoz, de aztán rögtön letettem a cigit, azóta nem ittam alkoholt és a kávét pedig nem is bírom meginni. Minden megváltozott bennem, a lelki válságom átment baba várásba és anyai örömbe, felelsősségérzetbe, szeretetbe. Viszont nagyon lelkiismeret furdalásom van és nagyon félek, hogy ártottam a babámnak :-( 13. hetes ultrahang nem mutatott ki semmi rendellenességet, vértesztjeim is jók.


Kérem, hogy ne ítéljetek el, ma már nagyon odafigyelek a picire és magamra is.


2011. jún. 27. 12:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

SZia. Most olvastam ezt a kérdést. Én pont így jártam ahogy TE, a 6. héten vettem észre a terhességet, addig napi szinten ittam kb 2 sört, rövidet mondjuk nem.

Mi lett veletek? Megvan a babád? Én nagyon izgulok!!

2012. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Nálam 9 hetesen derült ki, hogy terhes vagyok (nem tűnt fel, hogy nem jött meg, vizsgaidőszak volt és nagyon sokat stresszeltem)és bizony azt a 9 hetet végig füveztem és ittam is néha egy kis vörösbort (mértékkel). A kislányom ma 4 éves, gyönyörűszép és okosabb/értelmesebb/empatikusabb az átlagnál :) Ezt nem elfogultság, mindenki megerősít ebben. Én is aggódtam amúgy, de Hál Istennek nem történt baj (sőt)..
2014. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es :-) Mint ahogy a 12-es válaszoló is írta,minden rendben lett. Hál Istennek az első terhességi hetekben még független a dolog az életmódtól (ugyanúgy egy-vagy több sejted a gyermek, mint bármelyik másik, ahogy az orvosom annak idején mondta) :-) Az ég világon semmi baj nem lett, sőt, szép nagy 4,55 kg-s fiam született. Gyönyörű, okos és értelmes. Most lesz decemberben 3 éves és szépen fejlődik, jól mozog - talán elfogultság,de talán kicsit fejlettebb is, mint a többiek a bölcsiben.

Szóval ne aggódj és ami a legfontosabb, hogy soha ne legyen lelkifurdalásod, mert a babád gyönyörű és egészséges lesz. :-))

2014. nov. 6. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!