Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha nem vagyok hajlandó...

Niktoon kérdése:

Mi van, ha nem vagyok hajlandó megcsináltatni a cukorterheléses vérvételt?

Figyelt kérdés
Az előző terhességemnél is amikor megittam a cukros vizet, a hazautat végig hánytam. Tudtommal nem kötelezhetnek rá, mi van, ha egyszerűen nem megyek el? (Normális a cukrom, és mindig is az volt)
2011. júl. 5. 12:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2011. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nekem is volt terhességi cukrom, pedig előtte és azóta is jók az értékek. Teljesen kiakadtam, hogy diétáznom kell, hogy számolgathatom a szénhidrátokat, és hogy különben is, minek, stb. (pedig van, akinek inzulinoznia is kell magát) és megérte! Kb. 10 kilót híztam, ami le is ment egyből, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egy egészséges, nem óriásbébinek adtam életet nem császárral. (3360 g lett a fiam) Mert az a leggyakoribb mellékhatása, hogy ha nem kezeli valaki a cukrát, hogy óriásbébit szül (nem a terhesvitaminoktól vannak óriásbébik, és tisztelet a kivételenek, ahol apa anya is nagydarab), de ennél súlyosabb, akár halálos következménye is lehet a kezletlen cukorbetegségnek.

Most megint terhes vagyok, majd az lesz az első, hogy megkérdezzem a dokit, hogy mikor csinálhatjuk meg leghamarabb a terheléses vizsgálatot!

Más: egy ismerősöm meséltem, hogy a babája meghalt a hasában, mert elöregedett a lepény és megfulladt konkrétan, meg kellett szülnie. A második terhességnél már rendes cukorterhelést csináltak, ahol kiderült, hogy cukros (terhességi), kezelte, és van egy egészséges kisfia. Így utólag az orvosok is azt mondják, hogy az első baba a kezeletlen diabétesztől volt.

Szerintem se finnyáskodj. Ennyit ki lehet bírni. Én is émelyegtem, elöntött a meleg, azt hittem elájulok, de elmúlt. Vigyél citromot, olyan nincs, hogy nem rakhatsz bele, az eredményt nem rontja el. Menj kísérővel, és tereld el a figyelmedet abban a két órában. Megéri!

2011. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
41%

Csajok, azért a stílusotok nem semmi!!!! Gratulálok. Az egyik elkezdi és ezen felbuzdulva a többiek még kontráznak.....


Na, ez a kérdés pont ma bennem is megfogalmazódott. (nekem 4 hét múlva, a következő alkalommal lesz esedékes) Egyszerűen annyira bunkók voltak ma az orvosok, majdnem sírva jöttem ki a kórházból, pedig ezt már végigcsináltam az első gyermekemmel, túl sok meglepetés már nem érhet, de a mai nap.....azt mondtam, legközelebb csak akkor jövök be ide, ha már szülök!!!!!! Na jó, valószínű nem így lesz, de lehet, hogy mégis :)

Beszélj a védőnővel, ő mit mond? Mit tanácsol?

2011. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, mit kell picsogni egy ilyen kis vizsgáálat miatt??

Aki nem tudja ép ésszel felmérni, hogy mennyire veszéyles egy ki nem derített, kezeletlen terhességi cukorbetegség,annak a fejébe van a baj.

2011. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%

Óriási felelőtlenség pusztán azért kihagyni egy fontos vizsgálatot, mert kellemetlen. Nekem nem kell bemutatni, hogy milyen végig hányni egy napot, én az első 3 hónapot rókáztam végig, reggeltől estig.

Viszont, ami nagyon fontos! Az első terhességemnél semmi probléma nem volt a cukorral. Gondoltam most sem lesz, 30 alatt vagyok, vékony vagyok, nem volt cukorbeteg a családban... Tehát egyik rizikófaktor sem illik rám. 51 kg-al kezdtem a terhességet, most vagyok 35 hetes, és 56 kg vagyok. A terhelési cukrom ehhez képest 13-as lett. Az orvosom azt hittem szívrohamot kap! Már korán reggel hívott, hogy találkoznunk kéne, mert van némi probléma. Az orvosomtól kezdve a dietetikusig mindenki elmondta, hogy nálam a stressz váltotta ki, másra nem tudják fogni. Szüleim válnak, és bizony az állandó feszültség hatással van rám, hiába nem vagyok már gyerek. Tökéletesen szinten tudom tartani diétával a cukrot, viszont ha felidegesítem magam, rögtön 8 fölé ugrik. (aláírom, hogy egy kis hörcsög vagyok, de ez akkor sem normális)

A lényeg, hogy sohasem tudhatod mi zajlik a szervezetedben, ezért fontosak ezek a vizsgálatok. És itt már nem azt kell nézni neked mi a kellemetlen, hanem azt, hogy mi a fontos a babának.

Az meg, hogy milyenek a kórházban, hogy bánnak veled egyszerűen megoldható, menj magánrendelőbe. Én sem véletlenül választottam ezt az utat, ott nem fognak kiabálni, hanem ahol tudnak segítenek.

A lötty meg megiható, ha hideg vízbe teszed, és egy citromot belecsavarsz.

2011. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Citromot csavarj bele, úgy már iható! Meg mi az, hogy kiabálnak veled? Kik ők? Én biztos, hogy a cukros vizet a fejére öntöttem volna, ha nem engedik meg hogy legalább citromot rakjak bele. Nem is értem az ilyeneket, hogy engedik dolgozni emberek közt.
2011. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de mi az, hogy elkezdtek kiabálni meg ilyenek? Miért nem szóltál vissza nekik?


Menj más kórházba, kérd a dokid segítségét. Citrommal tényleg nem olyan gáz.

2011. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok "kedves" választ! Tényleg erre volt szükségem, köszönöm! ........

Már van egy gyerekem, sőt, szültem is, sőt, nehezen szültem, szóval...

Másodszor, szinte mindenki írta a citromos verziót, pedig megírtam, hogy nálunk olyan NINCS, mert a cukros vizet a doki készíti el, aki leveszi a vért, és úgy nyomja az ember kezébe! És nem tűrik, hogy akár egy fél csepp citromot is belerakjak, előző terhességemnél próbáltam, nem engedték.

És harmadszor: a cukormérőt előző terhességem alatt javasolta a kórház diabetológusa, és több, mint 30.000 Ft-ba került, szóval elég komoly készülék, sohasem hibázik, a nővéreknek rosszabb van a kórházban.

Egyébként nem tudom, miért mert minden hónapban kell járni itt a kismamáknak terhelésre, egyik hónapban tej+zsemle, a másikban cukor.

És azt még ki is hagytam, hogy ugye éhgyomorra kell menni először, én 5kor kelek minden nap a kisfiam miatt, és mire sorra kerülök a vérvételen az kb. 10 óra, mert a kismamákat nem hogy előre engedik, még hátrébb lökik a sorban, amire tegnap is rá kellett jönnöm... Szóval laza 5 óra reggeli nélkül, a legutóbbi vérvizsgálaton 3szor ájultam el, mire sor került rám, de akkor sem engedtek előrébb.

A védőnőmet meg hiába kérdem meg, egy fiatal kiscsaj, aki mindenen vihorászik...

2011. júl. 6. 07:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!