Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy manapság túl van lihegve ez Down-kór, és egyéb genetikai rendellenességek körüli dolog?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak érdekel, hogy más is így látja-e, hogy mindent belebeszélnek már a kismamákba, hogy mindenki fizessen drága pénzeket egy vérvételért, ami kimutatja, hogy párezrelék esélye van rá,hogy beteg babát szüljön? Én nem látok pl Down-kóros embereket a környezetemben egyáltalán, tv-ben is csak néha párat, akkor mire ez a nagy hisztéria?
2011. júl. 5. 21:50
1 2 3 4
 31/33 sumergo ***** válasza:
100%

Nos, hosszú évekbe, és közel 2 millióba került, mire lett egy baba a pocimban. A világ minden kincséért sem szerettem volna, ha az ingyenes amnio-tól elvetélek, ezért a kockázat elkerülése miatt, kifizettem a 24 ezer Ft-ot az integrált tesztre. Tökéletes eredményt adott, az UH-k is teljesen jók lettek. Ezek után már felesleges lett volna a baba életét kockáztatni. Ám ha bármi apró dolog utalt volna arra, hogy egy életre beteg lesz a pici, biztosan nem tartottuk volna meg, mert az a legrosszabb, ami történhet valakivel, ha élete végéig betegen kell élnie!!!

Nem, nincs túllihegve! Szerintem ez a minimum elvárható a várandóssal foglalkozó szakemberektől, h tájékoztassanak a szűrés minden lehetséges módjáról! A leendő szülő pedig eldönti mit választ. Ha nem adnák meg a tájékoztatást, akkor később joggal kérhetnéd számon tőle, miért nem tette! A szakember elmondja, te pedig választasz. Ez így van jól. Valamint még azt is gondolom, ha vkinek 1 alkalommal nehéz kifizetnie egy ilyen fontos vizsgálatra a pénzt, az egyrészt nem tudom miből fogja a születés után finanszírozni a picit, másrészt elmehet az ingyenes amnio-ra is. És adjon hálát az égnek, h nem kellett lombikra menni, mert ott pár napnyi injekció is a többszörösébe kerülhet. Ráadásul ott nincs más megoldás, vagy a lombik, vagy nem lesz gyermeked!

2011. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nem tartom túl szép dolognak, hogy azért, mert neked nem telik rá, ellenkampányt folytatsz.

Másrészről meg úgy gondolom, ha mégis csak a pénz az oka , amiért ellene beszélsz(és nem az, hogy feleslegesnek tartod), akkor annyit megérne a dolog, hogy rákérdezz azokra, akik itt írták, hogy hol ingyenes.

2011. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hisztéria.

Én a gyerek kardiológián dolgoztam és hát ott nagyon sok a Down kóros gyerek. Az egy napostól a 18 éves koú fiatal felnőttig...

:(

Sok szülő mondta már nekem, hogy baromira bánja, hogy nem csináltatott meg ilyen-olyan vizsgálatot.


Ennek tudatában én mindent ami kizárhatja a betegséget megcsináltatok (persze tudom, hogy semmi sem ad 100%-os biztonságot)


Szóval én örülök, hogy ilyen nagy hangsúlyt kapott a magzati szűrés!

Csak azt sajnálom, hogy a TB nem támogatja pl. az afp helyett :(

2011. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!