Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy manapság túl van lihegve ez Down-kór, és egyéb genetikai rendellenességek körüli dolog?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak érdekel, hogy más is így látja-e, hogy mindent belebeszélnek már a kismamákba, hogy mindenki fizessen drága pénzeket egy vérvételért, ami kimutatja, hogy párezrelék esélye van rá,hogy beteg babát szüljön? Én nem látok pl Down-kóros embereket a környezetemben egyáltalán, tv-ben is csak néha párat, akkor mire ez a nagy hisztéria?
2011. júl. 5. 21:50
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
a első terhességemnél ugynaz az UH-s nő azt mondta a 12. heti vizsgálatnál, hogy tarkóredő, orrcsont rendben, Down-kockázat valószínűsége igen kicsi, most pedig azt mondta, hogy ezek nem jelentenek semmit, mert UH-al nem lehet Down-kórt szűrni... na ez az ami igazán kiakasztott...
2011. júl. 5. 22:09
 12/33 anonim ***** válasza:
66%

Ja mi egészségesek vagyunk,aki Down kóros az meg Downos.. ilyen idiótaságot.A teszt csak elárulja az igazságot (valószinüséget inkább), de nem okoz betegséget ha nem csináltatod meg,sőt az sem ,ha megcsináltatod:D

Ennél jobban csak azt szeretem,mikor valaki azt írja: Minek légzésfigyelő,régen is felnőttek nélküle a gyerekek

Ja,akinek szüksége lett volna rá,az meg nem nőtt fel hanem meghalt,ergo nem fog ide irni,már bocsánat a mordbiditásért!

Nem kell magadat,se másokat győzködnöd róla,hogy a teszt csak pénzpazarlás,mert ezt te sem hiszed el.Ha elhinnéd,nem furdalna a lelkiismeret,hogy nem tudod kifizetni.

DE! Nem kötelező,és ha te biztos vagy benne,hogy nem vetetted el,vagy nem hagyod a kórházban a gyerekedet ha downos lesz,akkor nem kell,hogy furdaljon a lelkiismeret.

2011. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem csináltatják meg, és beteg gyereked születik, akkor meg mész vissza panaszkodni, hogy hát nem csináltatták meg a vizsgálatot.

Egészen addig nem fontosak ezek a vizsgálatok, amíg egészséges a baba.

Mivel előre nem tudom, én megcsináltatom. Inkább feleslegesen.

A légzésfigyelő nem felesleges. Ha érdekel, kérdezz utána, hogyan tudod újraéleszteni a babát, ha szükséges (ez akkor is hasznos, ha nincs légzésfigyelőd). Ha "csak" mentőt tudsz hívni, azonnal, amikor beriaszt és tényleg nem lélegzik a baba, már az is több, mint amit akkor tehetsz, ha fél/1/2 óra után veszed észre, hogy nem lélegzik a gyereked.

2011. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%
Nekem mind a vérvétel, mind pedig az amnio ingyen volt. Egyébként pedig minden pénzt megért volna számomra, hogy ne szüljek beteg gyereket. Éveket vártunk rá, mégis elvetettem volna ha azt mondják, hogy baj van. Mind miatta, mind miattunk.
2011. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

En szakmai szemmel ugy gondolom, hogy nincs tullihegve, sot, elnunk kell a lehetoseggel, erdemes megcsinaltatni a szukseges es konnyen elerheto vizsgalatokat, mert ez jo. Fejlodik a tudomany, ha keznel van, akkor miert ne hasznalnank?

Hozzateszem, hogy most mar nagyon sok helyen a kombinalt teszt nem fizetos, ingyen vegzik. Igy foleg nem ertem, hogy mi akadalya lenne.

En azt tartom tulzasnak, amikor egy 1:500-hoz kockazatu eredmeny eseten ketsegbeejtik a kismamakat es tovabbi vizsgalatokra beszelik ra, ami kb kivetel nelkul negativ lesz. Ez az arany igen jo, de mivel gyakori az egy a tobb ezerhez eredmeny, igy gyakran epp a kismamak kergetik egymast oruletbe.

2011. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%
Amikor én születtem, édesanyámnak egyetlen UH vizsálata sem volt. Akkor most arra se menjek el, mert én is egészségesen születtem?
2011. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 kíváncsicska ***** válasza:
A 16. heti genetikai vérvételből azt is szűrik nem és az ingyenes.Vagy engem tájékoztattak félre?
2011. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

nem gondolom, hogy felesleges lenne, és igen, élni kell a lehetőségekkel, én csak az árát sokallom, de nagyon, mert tényleg sokaknak ninsc rá ennyi pénze, és ez igazságtalanság azokkal szemben, akik ki tudják fizetni

és igen, a szüleink sem vettek részt szűréseken, és nem, nem tudok olyanokról, akik betegen születtek volna

2011. júl. 6. 08:25
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, hogy miért nem mész olyan helyre ahol ingyenes?
2011. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
51%

Lehet,hogy túl van lihegve, ebben igazat adok. Engem pusztán az bánt,hogy támadják azokat, akik megtehetik,hogy alaposabb vizsgálatot csináltatnak. Függetlenül attól,hogy tényleg kell-e van sem.

Én pl. a 12. heti az Istenhegyi úton csináltattam. Igen, 30 ezer forint volt. DE! Nálunk pl. az sztk-s doki a barátnőmet, kb. 10 percig,ha nézte, mindössze ennyit mondott, nem lesz itt baj, semmi mást! Engem majdnem 30 percig néztek, minden méretet elmondtak, mindenre válaszolt a doktornő,amit kérdeztem. A laborrom másfél óra után meg volt, barátnőm több,mint 3 hétig fosott, mert nem jött meg az eredmény.

Nem tudom, lehet,hogy felesleges de nekem megérte,hogy másfél óra alatt megtudtam,hogy nincs semmi baj, és még a húgyhólyagját is megnézték a gyerekemnek.

Más ennek az árát mondjuk elcigizi. Vagy éppen másra költi. Én erre költöttem! És nem szeretem,ha megszólnak érte. Igen, azért dolgozom annyit és azért tanultam annyit, hogy ha én úgy érzem, nekem fontos ez a vizsgálat, vagy meg akarom venni a légzésfigyelőt, akkor meg tudjam!

2011. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!