Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy manapság túl van lihegve ez Down-kór, és egyéb genetikai rendellenességek körüli dolog?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak érdekel, hogy más is így látja-e, hogy mindent belebeszélnek már a kismamákba, hogy mindenki fizessen drága pénzeket egy vérvételért, ami kimutatja, hogy párezrelék esélye van rá,hogy beteg babát szüljön? Én nem látok pl Down-kóros embereket a környezetemben egyáltalán, tv-ben is csak néha párat, akkor mire ez a nagy hisztéria?
2011. júl. 5. 21:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Azt írod, nem találkozol sok beteg, sérült gyerekkel. Talán mert olyan szinten sérültek, hogy a magyar közfelfogás megbélyegezné őket és a szülőket, vagy bentlakásos intézményben vannak. Vagy talán azért mert sok ilyen baba mag sem születik, mert kiszűrik a terhesség alatt. Ha a Tiédnél merülne fel a down-kór esélye nem éreznéd hogy túl lihegik, egyszerűen kiborulnál és mennél fűhöz-fához, hogy mondjon valaki biztosat. Ez hidd el tragédia! Nekem fogyatékos hugom akkor született, mikor még nem volt ilyen felett szűrési rendszer. Hát hidd el, örök kereszt a szülőkön és a családon, és a sérült emberen is. Ha van ingyenes lehetőség menj el!
2011. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
59%

Hát errefelé sajnos elég sokat látni, de én sem csináltattam meg a tesztet. Hogy miért? Az elsőt 12 hetesen csinálták volna, amikor már nem lehet elvetetni a babát, így is úgy is meg kell szülni, akkor meg minek stresszeljem magam?

Másik, hogy fiatal vagyok én is(24) és a párom is (32), viszonylag egészséges családokból valóak vagyunk, nem tartom magam esélyesnek. A kötelező szűrés 12 hetesen abszolút jó volt, nem aggódom.

2011. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Utolsó! Hogy ne lehetne elvetetni! Ha beteg, akkor elveszik! Ki mondott neked ilyen butaságot,hogy nem!
2011. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, hogy csak Magyarorszagon latnak ebben penzt az orvosok. Egy negyes teszt luxus, amivel kimutatjak az eselyedet down korra. Ha ugy dontesz utana, hogy mesz amniora, azt lehet tb-sen is, de persze fizethetsz erte hatalmas osszegeket ha meg szeretned tudni hamarabb az eredmenyt.

Nekem kulfoldon negyes tesztem ingyen volt, nem is kellett kerni, benne van az alapellatasban. Pozitiv lett, igy mentem amniora, ami szinten ingyen van. Ott a szures celja a SZURES nem a penzkereses.

Egyebkent azert nem lehet annyi Down-koros embert latni, mert mar lehet szurni, es ha kiderul, hogy beteg, legtobb ember elveteti. A megszuletett Down koros babakat pedig minden harmadikat otthagyjak a korhazban, ok aztan mennek olyan szervezetekhez vagy csaladokhoz, ahol megfelelo ellatast kapnak, es nem igazan mozognak "rendes" emberek kozott.

2011. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit ellentmondásosak a véleményeid. "Túl van lihegve" de "nem gondolod, hogy felesleges".

Az, hogy te nem látsz, nem ismersz beteg babát, szerinted tényleg azt jelenti, hogy nincsenek is ezek a betegségek?

Hát vannak! A szerencséseknél kiderül időben (mert szűrik) de ismerek down-os babát, akinél csak szülés után derült ki. Még csak 5 éves a kislány, de már tönkrement az egész család. Szeretik, gondozzák és közben megszakad a szívük érte.

2011. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"nem gondolom, hogy felesleges lenne, és igen, élni kell a lehetőségekkel, én csak az árát sokallom, de nagyon, mert tényleg sokaknak ninsc rá ennyi pénze, és ez igazságtalanság azokkal szemben, akik ki tudják fizetni "


Szerintem neked inkább ez a bajod. Hogy esetleg te nem tudod megfizetni!

2011. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

igen, az a bajom, hogy nme tudom megfizetni

ha megtehetném megcsináltatnám

és igen, túl van lihegve,mert túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki

ha olyan nagy lenne a veszély, ingyenes, vagy olcsóbb lenne

ez a váleményem

2011. júl. 6. 11:27
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de számomra nem létezik ez a kifejezés, hogy a down-kórnak, vagy bármelyik fogyatékosságnak TÚL NAGY jelentőséget tulajdonítanak. Annál nincs jelentősebb dolog, minthogy valaki örök életére sérült! És nagyon jól írta valaki már előbb, hogy tök mindegy, hogy hány ezred százalék, hogy a te gyereked beteg lesz, ha beteg lesz, akkor 100%ban porbadönti annak a gyereknek és családnak az életét!
2011. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

De ha túl van lihegve szerinted, akkor miért akarod egyáltalán megcsináltatni? Kicsit ellentmondásos!

Másrészt nem kellene bántani azokat, akik meg tudják! Ez olyan tipikus magyar!

2011. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
mégegyszer köszönöm a válaszokat, mint mondtam, nem provokálni szerettem volna, nem is bántottam vagy támadtam senkit, ezért nemis szeretnék további vitákba szállni, köszi mégegyszer
2011. júl. 6. 12:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!