Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom. Van olyan kismama...

Aggódom. Van olyan kismama akit az első 12 hét alatt sokat ultrahangoztak és végül egészséges kisbabája született?

Figyelt kérdés
Engem hetente ultrahangoztak az első 12 hétben, pont amikor a legfontosabb szervek fejlődnek ki. Nem árthatott ez a babának? Azóta minden rendben, most már remélhetőleg csak a kötelező ultrahangok lesznek. Olyan kismamik írjanak, akik hasonló cipőben jártak és végül minden rendben volt. Nagyon köszönök minden segítséget! 22 hetes kismama
2011. aug. 2. 16:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem 4 hetes terhes koromtól uh-ztak 2 hetente a 12. hétig!Semmi baja a lányomnak, de szerintem ez nme is káros!Nekem eszembe sem jutott, én örültem hogy látom, bár nagyon vártam hogy végre ne hüvelyit csináljon hanme hasit! :)


20 hós lesz a lányom a héten, elég sokat karattyol, 10,5 hósan már ment egyedül, minden időre vagy hamarabb csinált!Szóval ne aggódj, örülj, hogy mostmár rendben a terhességed, és légy boldog!Élvezzétek a pároddal a kettesben töltött időt,mert ilyen majd utána soká lesz, ami persze nme baj! :)Sok boldogságot és nyugalmat kívánok!

2011. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem a párom pont emiatt a tévhitek miatt tiltott el az internettől, mikor terhes voltam. :) Annyi hülyeséget lehet olvasni, hogy az ember csak ráparázik mindenre. Az UH nem árt a babának egyik fejlődési szakaszban sem. Mikor kicsit nagyobb lesz, valószínű erős rúgásokkal fogja a tudtodra adni, hogy nem tetszik neki, általában egyik baba sem szereti, mert nekik kellemetlen de ártalmatlan. Sok UH-on voltam én is, mert genetikára kellett járnom, 4 hónapos, gyönyörű, egészséges a kislányom, ne izgulj, élvezd a babavárást, aztán a babázást! :)
2011. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 sumergo ***** válasza:
100%

Lombikos vagyok ,UH-ztak bőséggel:

4+1 héten

5+1 héten

6+3 héten

8+3 héten

10+3 héten, ezek a meddőségiben voltak, és ott mindenkinél így van, mégis rengeteg baba képe van kint a falon, akik teljesen egészségesek. Sok közülük már 10 év körül van. Gondolom csak kiderült volna már, ha ártana nekik.

Aztán miután el kellett kezdeni a normál terhesgondozásra járni, nézte 12 hetesen a magándokimnál, meg 13 hetesen a kötelező genetikai UH-n. Az igaz, h a baba nem szereti, mert menekülni próbál, ez szemmel látható, de ha kárt okozna csak nem nézegetnék ilyen szorgosan!


26+1 hkm

2011. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Higgyétek el, hogy nagyon sok öreg téveszti össze az UH-t a röntgennel. Én is úgy tudom, hogy az ultrahang nem befolyásolja sem károsan, sem pedig előnyére a magzat fejlődését.
2011. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteg ultrahangom volt a 12. hétig mert az orvosom ultrahangmániás.Kisfiam most 4 éves, és okos ügyes,gyönyörűszép gyermek.
2011. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,de miért lenne káros az UH?Nem egyenlő a RTG-el,vagy a mikrohullámú sütővel...
2011. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
az uh-nak semmi káros hatása nincs, annyit tudok, hogy a hosszan tartó uh kicsit felmelegítheti a magzatvizet, aminek a babó annyira nem örül, ezért nem csinálják nagyon sokáig (bár nekem egyszer a 4 D 45 percig tartott) de semmi baja nem lesz tőle !
2011. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a babádnak a sok uh-tól.

A kislányommal már 4 hetes terhesen voltam dokinál uh-n, mert volt már 1 vetélésem és 1 elég komoly méhműtétem. A 12. hétig hetente mentem uh-ra. A kislányom teljesen egészségesen született.

2011. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, nekem is sok volt az első trimeszterben, orvosként dolgoztam és amikor volt időnk rákukkantottunk! :)
2011. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden hozzászólást! Megnyugtató, hogy mások is jártak ilyen cipőben :)
2011. aug. 4. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!