Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg tudtok nyugtatni? Nagyon...

Meg tudtok nyugtatni? Nagyon ideges vagyok!

Figyelt kérdés

A menstruáció szerint 5+4 hetes terhes vagyok, orvosnál még nem voltam. Az előbb észrevettem a fehérneműmön több barnás foltot, hívtam az ügyeletet, ahol a nő kb. hülyének nézett, és közölte, hogy barna foltokkal ők nem foglalkoznak, akkor menjek be, ha görcsölök vagy vérzek. Lehet, hogy nem is kellett volna a hívásra pazarolni az időt, hanem rohanni be, de egyedül vagyok itthon autó nélkül egy alvó 15 hónapossal, a kórház meg három várossal odébb, nem mozgok túl könnyen. :S

Az is aggaszt, hogy az előző terhességemmel nagyon sokat voltam rosszul, most meg semmi, bár úgy emlékszem, az is olyan 6-7 hetesen kezdődött.

Volt mással is ilyen? Ugye lehet, hogy tényleg nem lesz baj?


2011. aug. 3. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A lányommal volt egy kis barnázásom kb ennyi idősen, vagy kicsit később, de nem csináltak vele semmit és nem lett baj. És nem voltam vele rosszúl.

Az ikrekkel meg tök más volt a terhesség, kicsit rosszabbúl voltam, de közel se annyira mint mások. Egyszer hánytam csak, de inkább túlettem magam és azért.

Rosszúllétet ne várj, nem biztos hogy most is lesz, ha előző terhességnél volt. Minden pocakosság más.

2011. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Folyás terhesség alatt


A terhesség alatt ijesztő lehet, ha bármilyen folyása van az embernek, de a legtöbb esetben ártalmatlan jelenségről van szó.


Ha a folyás színtelen, nagy mennyiséű és szagtalan, akkor nem kell aggódni, ez teljesen normális jelenség, a második harmadtól folyamatosan előfordulhat ilyen.


Ha a folyás fehér, és nagy mennyiségben egyik percről a másikra jelentkezik, nem akar múlni, akkor hüvelygyulladásról lehet szó, amit orvossal kell kezeltetni.


A különféle gombás fertőzések, és a felfázás is okozhat folyást, ilyen esetben színtelen vagy fehér, esetleg sárgás színezetű, és kellemetlen szagú a váladék. Ezt is minél hamarabb mutasd meg orvosnak, mert a terhesség alatt is gyorsan és hatékonyan kezelhető jelenségről van szó.


A barnás folyás terhesség alatt általában nem jelent jót. Az első harmadban hormonprobléma okozhatja, ha ilyet tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz, ha a saját orvosod nem elérhető, akár az ügyeletre is, itt fel tudják írni azt a tablettát, ami megmentheti a babát.


A szülés előtti utolsó 1-2 hétben a barnás-véres folyás a nyákdugó távozását jelezheti, ami a szülés beindulásának első jele.



(ez a netről van,de nyugi holnap irány a doki,de nem lesz baj úgyse.Anno anyum 3hónapig rendesen menstruált tesómmal)Nyugi...majd irj

2011. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
UI: a www.kismamabol.hu-ról volt a szöveg
2011. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ne parázz be, ha nem fáj, nincs gond, ez a barnázás a hormonok miatt is lehet, nekem is volt.
2011. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
elírtam kismamablogról volt :D
2011. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

lehet haematóma is, menj el holnap dokihoz


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A linkelt cikket én is olvastam, nem lettem tőle nyugodtabb. :(

2011. aug. 3. 21:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon ne idegeskedj, az csak árt. Ha barna azínű a folt, akkor nincs nagy baj, ha élénk piros, akkor már nagyobb. A terhességem alatt hetente mentem kórházba barnázás miatt, de csak magnéziumot adtak, B6 vitamint meg szigoru ágynyugalmat. Ha most nem is tudsz elmenni orvoshoz, holnap, ha megteheted, menj el ultrahangra mindenképp!

Egy hirtelen emeléstől is lehet, én ha nehezet emeltem, mindig barnáztam. De mivel sokat barnáztam az elsö 12 hétben, igy 6 héttel elöbb beindult a szülés és végül 4 héttel hamarabb jött a világra 3280grammal.

Nyugi, holnap doki!

Majd írj!

2011. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az első, és a mostani terhességemnél is barnáztam az első trimeszterben. Mindkét esetben Ultrogestant írt fel az orvos. Ez egy progeszteron tartalmú szer, a barnázás az első trimeszterben szinte mindig erre utal.


Ha csak barnás a vérzés, ne aggódjál. (Én két éve hetekig banáztam, közbe dolgozni jártam, semmi baja nem lett a babának.) Amit tehetsz: minél előbb menj el orvoshoz, hogy írjon fel gyógyszert. Addig pihenjél sokat, ne emeljél semmit. Ha pedig görcsölsz, vagy vörös vér jön, akkor irány az ügyelet! (Bár én a mostani terhességemnél vörös, darabosat véreztem. Aztán itt vagyok 13 hetesen, hat hete nem vérzek.)


Nyugi, én is iszonyatosan megijedtem, amikor először volt ilyen, de valószínűleg nincs nagy baj!

2011. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: A barnázás általában progeszteron hiányra utal.


Át kellene néznem, amit írok.

2011. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!