Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig csak vizesedés? És...

Meddig csak vizesedés? És mikortól toxémia?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 10:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szia! Voltam védőnőnél, és vizelet jó, vérnyomás szokásos 130/90, azt mondta az is jó. De a tüdőm miatt mondta, hogy inkább hívjam fel a dokimat. Felhívtam 5re megyek dokihoz, mert látni akar, remélem nem küld kórházba....
2011. okt. 3. 14:42
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi volt a dokinál? reméljük nincs nagy baj. hány hetes is vagy?
2011. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok. 37hetes vagyok. Doki mindent rendben talált. Azt mondta a baba is teljesen jól van, mindent elmutogatott az UH-n is. Azt mondta természetes a vége felé a vizesedés, bírjam ki még 3hétig. Felejtsem el a sót, hihenjek felpolcolt lábbal. Vérnyomásom , vizeletem rendben volt, csak a lábam kezem vizes nagyon. A tüdőmet meg azt mondta természetes, hogy nyomja már a baba, azért köhögök így. Köszi az együttérzést és a tanácsokat. Mostmár cak a szüléstől való félelmemet kell leküzdenem :)
2011. okt. 4. 10:09
 14/16 anonim ***** válasza:

HURRRRÁÁÁÁ, jaj de jó hírek! akkor pihenj sokat. lassan vége a 3 hétnek :) utána nekem még kellett egy hónap mire elmúlt a zsibbadás.


könnyű szülést neked és jó egészséget.

2011. okt. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is sok erőt, kitartást kívánok!

Javaslatom saját tapasztalat alapján: sose lógasd a lábad, ha ülsz-fekszel, lehetőleg rakd a csípődnél 10-15 centivel feljebb. Ne álldogálj, ne emelgess (házimunka közben se). Egyél sok petrezselymet, az nagyon enyhe vízhajtó és vitamindús is :) (Viszont csalánteát nem szabad, mert a magzatvizet is csappanthatja.)

Ha nem nyílt a méhszáj és a baba rendben, én a helyedben, amíg bírom, csinálnék naponta valami nagyon lájtos keringésjavító terhestornát (pl. emelt lábbal bokakörzés... ilyesmik) ill. legalább egy fél óra sétát (szép lassan, árnyékban). Nagy segítség lehet a kompressziós harisnya is!

Ha túlkíméled magad, a vizesedés sokkal gyorsabban fog fokozódni és szülés után nehezebb lesz felépülni. (Attól van ugyanis, hogy a baba és a te megnövekedett súlyotok elnyomja a vénákat, rossz a nyirokkeringés, és jobb híjján csak az izommunka tud segíteni visszaküldeni a használt vért, vizet hogy ne pangjon.) De erőlködni persze nem szabad!

Nekem szerencsére már rögtön szülés (császár) után elmúlt a zsibbadás, a 3. napra 15 kiló víz ment le :)

2011. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsokat :)

Nagyon kedvesek vagytok.

Mostmár tényleg csak a nagy találkozást kell várnom a babóval :)

2011. okt. 5. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!