Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babámat vagy...

Megtartsam a babámat vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18éves vagyok és még gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Pont az érettségi környékén születne a baba. DE nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy a párom nem akarja a babát (24éves). Vajon miért nem? Az rendben van, hogy nem terveztük, meg hogy minden megfog változni, de nekem nem lenne szívem elvetetni. A szüleim sem nagyon örülnek neki, de biztosan mellettem állnának. De hogy ha a párom nem akarja a babát akkor mi értelme van, hogy apa nélkül nőjön fel? Szerintetek megváltozik a véleménye?
2011. okt. 21. 14:19
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a döntésetekhez és elsősorban a babához!

Ügyesek vagytok, hogy ennyire előre vittétek az eseményeket! Nem fogsz elveszni az életben :)

Sok boldogságot!


Nálunk is ilyen a család, hogy aki, ahol tud, az segít.

Én nagyon örülök, hogy ilyen családba kerültem, becsüld meg te is! :) A szüleid nagyon fognak örülni az új családtagnak!

2011. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
És hogy vagytok mostanság?
2011. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Andrea1987 ***** válasza:
70%
Szerintem ne vetesd el a babát mert később szerintem biztos megfogod bánni.És ha az apjának nem kell az az ö baja.Innen tudhatod hogy nem gondolkozik felnőttként,és így nem is lenne belőle jó apa.Ha megszülőd utána találhatsz magad mellé valakit.Ha úgy döntessz hogy mégis elveteted akkor egy kis csodát dobsz el magadtól.A legszebb dolog a nöi nembe hogy egy kis embernek adhat életet.Egy 4 honapos kisfiu anyukája.
2011. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
47%

Megint igen csak magas IQ - ra vall, hogy az összes olyan választ, ami arra sarkallta a kérdezőt, hogy egy kicsit az agyával is gondolkozzon, lepontoztátok.

Mert igen, szép és jó dolog egy baba még apa nélkül is, de az már nem annyira, ha nem tudunk neki mindent megadni.

És véleményem szerint nem attól lesz valaki felnőtt és szülő, mert önállóan össze tud csináltatni magának egy gyereket, hanem attól, ha önállóan fel is tudja nevelni és el tudja tartani, nem pedig apu, anyu és az egész familia terhére.

Ettől függetlenül minden jót mindenkinek, és mielőtt azt irnátok, hogy anyagias vagyok, egyáltalán nem, viszont egy gyerek egyre több pénzbe kerül, ahogy nő, akár tetszik, akár nem, ez igy van.

2011. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 xStefix ***** válasza:
65%

Én már csak azt kérdezném, hogy közöttünk van olyan, aki "mindent meg tud adni" a gyerekének?

Úgy, hogy közben még házas is, dolgozik és relatíve stabil háttere van (már amennyire lehetséges). Nyilván ők a kisebbség. Szerintem pont ezért teljesen felesleges olyan nagy szavakkal dobálózni, mint hogy "akkor jöjjön majd a gyerek, ha minden körülmény flott". Mert ilyen sosincs. Mindig lesz valami, ami hiányzik - és egy gyereknek (a minimum ellátmányon és a szülői gondoskodáson túl) tényleg nincs szüksége semmi extrára. Az előbbi persze idővel egyre több és több lesz; de aki nem annyira tehetős, az szükségből úgyis meg fog tanulni spórolni és okoskodni. (Azon túl, hogy a múló idő valószínűleg ilyen-olyan anyagi lehetőségeket is fog kínálni az illetőknek.) És ha az ember képes a jót is meglátni, nemcsak a rosszat, akkor nem lesz lelkiismeretfurdalása amiatt, mert nem tudta sose kinyalni a gyerkőce fenekét. Én se tudom, de sose éreztem magam rosszul emiatt, mert ez nem létszükséglet.

Persze ezzel én se azt mondom, hogy ész nélkül kell szülni a kevésbe, de HA már így alakult, meglett az a baba ÉS még a szülei, nagyszülei is (úgy tűnik) hajlandóak átrendezni miatta az életüket, akkor mit lehet csinálni? Csak azért, mert nem úgy alakult végül, ahogy eredetileg terveztük, öljünk meg egy életet?

Nem tudom, csak nekem nem mérhető össze ez a két dolog?

2011. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott, hogy megkérdezzem, ki az a hülye aki kitalálta, hogy egy gyereknek mindent meg kell adni? Az élethez a nincs szó is hozzátartozik. Vannak szükséges dolgok, amit előteremt az ember a gyerekének, akár a föld alól is, de annak a gyereknek lehet és kell is nemet mondani. Nem hal bele ha nem a legdrágábbat kapja mindenből. Sőt abba sem, ha nincs meg minden amit kiejt azon kicsi száján. Ha mindig mindent megkap, akkor soha nem lesz igazán boldog.A másik, hogy a kérdező fiatal, tele energiával, tud majd tanulni a kicsi mellett ha akar és bármi lehet belőle. Az meg, hogy teher-e a környezetének vagy sem, döntsék el ők. Én nagyon sok nagyszülőt ismerek, akik igenis örülnek, ha az unokával lehetnek még az anyuka tanul, dolgozik, stb. Nem örökre kell a nagyszülő támogatása, de ebben a helyzetben, nagyon jó, hogy segítenek.
2011. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 xStefix ***** válasza:
65%
Örülök, hogy más is így gondolja. :)
2011. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Nagyon jó olvasni, hogy vannak olyanok is akik úgy gondolkoznak mint én. Anya mesélte, hogy mikor megszülettem annyi pénzük volt, hogy egész héten 2kenyéren meg tejen éltek és nekem megvettek minden szükségeset. Nem azt mondom, hogy soha nem kaptam márkás ruhát, mert van pár olyan ruhám, de szerintem sem létfontosságú. Kaptam ételt, volt fedél a fejem alatt, melegben voltam, volt lehetőségem arra, hogy tanuljak, pihenjek, szórakozzak és ami a legfontosabb, rengeteg szeretetet kaptam és kapok most is.

Nem csak a pénz a fontos, nem csak a külső értékek, természetesen az is fontos, de ilyenkor nem kell elmenni a végletekig. Egészségügyet tanulok, és a WHO szerinti egészség fogalom így szól: Teljes testi, lelki és szociális jóllét állapota nem csupán a betegség vagy fogyatékosság hiánya. Tehát attól, hogy ha megkapunk mindent, viszont a legfontosabbat a szeretetet nem ugyanúgy betegek lehetünk, mert a lelkünk megbetegszik és az bizonyított tény, hogy minden betegség visszavezethetően lelki eredetű. Tehát a tesi, lelki és szociális jóllét között találni kell egy olyan egyensúlyt, egy olyan harmóniát, hogy egyik se sérüljön!

2011. nov. 18. 15:53
 49/51 anonim ***** válasza:

Pontosan, csakhogy a testi-lelki-szociális jóllét állapotához pénzre is szükség van.

Sajnos.

2011. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 xStefix ***** válasza:
75%

Most bele akarjuk beszélni a Kérdezőbe, hogy nincs elég anyagi fedezetük a babavállaláshoz? Dehát ezt hagy tudja már jobban ő meg a családja...

Szerintem vannak annyira értelmesek, hogy ezt el tudják dönteni. És már döntöttek is. :)

2011. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!