Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babámat vagy...

Megtartsam a babámat vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18éves vagyok és még gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Pont az érettségi környékén születne a baba. DE nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy a párom nem akarja a babát (24éves). Vajon miért nem? Az rendben van, hogy nem terveztük, meg hogy minden megfog változni, de nekem nem lenne szívem elvetetni. A szüleim sem nagyon örülnek neki, de biztosan mellettem állnának. De hogy ha a párom nem akarja a babát akkor mi értelme van, hogy apa nélkül nőjön fel? Szerintetek megváltozik a véleménye?
2011. okt. 21. 14:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%

én abortuszellenes voltam nagyon.majd amikor a második gyerekünkkel teherbe estem olyan lelkiválságba kerültem hogy mindenképpen el akartam vetetni, és megváltozott a véleményem az abortuszról....

de végül úgy hozta az élet nem vetettem el, és amikor láttam az ultrahangon tudtam jól döntöttem!

ha te nem akarod elvetetni, ne tedd!mert sose leszel túl rajta.én végül ezért nem vetettem el mert tudtam sose lennék túl rajta, mindig gyötörne a lelkiismeretem...

élni, bulizni gyerek mellett is lehet, ne állítsuk már be úgy mintha egy gyerek tönkretenné az életünket....30 évesek is járnak szórakozni. én 20 évesen szültem az első gyerekem, és nem éreztem hogy annyira megváltozott volna az életem, sosem voltam a nagy bulizós, de ha akarok elmegyek a barátnőimmel este, vagy ha apukával ki akarunk kapcsolódni akkor a mamázik a fiunk....nem állt meg az élet, sokkal szebb lett

2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
94%

14:45-ös a legnagyobb igazságot mondta ki. Egy pasi sem ér annyit, mint a gyermeked!

Bár Te még nagyon fiatal vagy, de ha megtartod a babát, szerintem akkor sincs veszve semmi. Tudsz tanulni is. Többeket ismerek, akik gyerek mellett járnak főiskolára, egyetemre, tanfolyamokra.

Igaz az is, hogy férfit is találsz, egy gyerek nem akadály, hanem büszkeség. Ha egy pasi nem így gondolja, arra amúgy is csak az idődet pazarolnád.


FONTOS! BÁR ÉN MÁR 34 ÉVES VAGYOK, DE ÁT TUDOM ÉREZNI A HELYZETED. 33. HÉTEN JÁROK ÉS TELJESEN EGYEDÜL VÁROM A KISBABÁM, AZ APJA NEM AKARTA ÉS MOST SEM AKARJA. SOKAT GONDOLKODTAM AZON, HOGY MIT TEGYEK. KOROMTÓL FÜGGETLENÜL ÚGY ÉRZEM, EGY ABORTUSZ, MINT MINDEN TETTED EGÉSZ ÉLETEDET VÉGIG KÍSÉRI. EZT NAGYON MEG KELL GONDOLNOD, MERT ÉN IS ÚGY ÉRZEM, MINT AZ ELŐTTEM SZÓLÓK, HOGY TE NEM AZ A NŐ VAGY, AKI KÖNNYEN FELDOLGOZNA EGY ABORTUSZT. AZ APA HIÁNYÁT PEDIG EL FOGJA FOGADNI, MEG FOGJA ÉRTENI, MINT AZT IS, HOGY MEGTARTOTTAD.

2011. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 ragnarok1 ***** válasza:
94%
Én 19 éves anyuka vagyok, most szültem augusztusban. A párom szkeptikus volt a babával kapcsolatban, de most el nem tudná képzelni az életét nélküle. Nem azt mondom, valóban nehéz a esti műszak, meg az egyéb dolgok, de nekem meg éri. Én is ebben az évben végeztem, a sulival, de én így is jól érzem magam. :)
2011. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 ragnarok1 ***** válasza:
94%
Ja és egy idézet; " Anya csak egy van, Apa száz is lehet. "
2011. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem beszélj a szüleiddel,utána könnyebb dönteni.Biztos nem örülnek neki elsőnek,de majd megbékélnek a gondolattal.Az én véleményem is az,hogy tartsd meg a babát.Főleg,hogy nincs még és nehogy ne is legyen!

Majd tájékoztass bennünket,hogy mire döntöttetek!Kíváncsiak vagyunk!

2011. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
91%

18:11-ES VAGYOK.

Íme itt az én kérdésem, amit anno tettem fel, amikor nem tudtam mit tegyek :-))) Bár még mindig 34 éves vagyok, nem 19, de őszintén nem bántam meg, hogy megtartottam.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
40%

Szép, meg jó, hogy ne vetesse el, de ti fogtok helyette a gyereknek enni adni? A szülő dolga a gyerek nevelés és ellátás, nem pedig a nagyszülőé! Ezt pedig a 25800ft gyesből és 13700ft családi pótlékből nem fogod tudni megtenni!

Én nem mondom, hogy vetesd el, vagy tartsd meg. Csodás dolog a gyerek, de hatalmas felelősség minden téren. Egyedül is meg lehet csinálni, ha valóban úgy érzed, képes vagy rá. Viszont azt nem várhatod el a szüleidtől, hogy eltartsanak mindkettőtöket. Le lehet pontozni, de én csak a kérdésre válaszoltam.

2011. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
30%

Ugye, oldalfüggő is, hol teszed fel a kérdést. Ha az nlc-n, na, ott jól leugatnának, hogy hogy képzeled, hogy a szülőkkel tartatnád el a gyerekedet.

Persze a te dolgod.

De azt tartsd szem előtt, hogy a gyerek apja nem akarja, a szüleid nem akarják, (ők bizonyára akarnák, csak a költségek, nevelés nem tetszik nekik, amiből úgyis ki kéne hogy vegyék a részüket, ha ott vagy, az ő lakásukban), egyedül te akarod.

Akkor tartsd is el egyedül, költözz külön, és neveld egyedül, fizess mindent egyedül ne várj segítséget, csak a gyerek apjától. Ha nem kapsz, akkor így jártál.

Na, de ez már gondolom nem tetszene. Csak addig jó, amíg ott van anyuci meg apuci.

2011. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
56%

Két utolsó, csak az anyagiakra gondoltok, anyagiasak vagytok és érzéketlenek. Nem tudom elképzelni, hogy a Kérdező Szülei nem segítenének. Persze egy nem várt baba soha nem olyan, mint egy tervezett, de akkor sem lehet rögtön elvetetni. Nem vagyok abortusz ellenes,én nem vetettem el a gyerekem, egyedül sem, lakáshitel ellenére sem, stb. és igenis találtam munkát kisbaba mellett, sőt, mindenfelől csak pozitív visszajelzést kaptam, pedig nem büszkeség, hanem természetes számomra, hogy megfogantam és megtartottam.


Emellett egy szülő egész életén át segíti a gyerekét és el sem tudnám képzelni, hogy egy Anya azt mondja a lányának, hogy ne tartsd meg, mert én nem foglak eltartani benneteket. Egyébként is pár évről van szó, konkrétan 2-3 évről, ameddig a gyermek bölcsibe, oviba tud menni. A nagymama is el tud menni gyesre, stb. rengeteg megoldás létezik, csak akarni kell.


Igenis a lány joga, hogy megtartsa a kisbabáját, ha akarja és a szülőnek igenis kötelessége támogatni gyermekét, főleg meg akkor, ha még csak 18 éves!!!!


Én csak azt mondom, hogy egy abortusz tönkreteheti egy életre a lelkét. Hát ezek után még annyit mondanék, hogy most kaparászik a kisfiam a pocakomban.... semmiért nem adnám.


Talán, örökbe is lehet adni a picit és még mindig kisebb a lelkifurdalás, mintha megöli. Rengeteg szerető szülő várja, hogy kisbabája legyen. és a Kédezőnek marad 8 hónapja, hogy átgondolja mit is akar kezdeni. Szülőknek is van idejük....


Nem tudom ezt jobban kifejezni...

2011. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok érzéketlen, a szerető, adott esetben támogató szüleire gondolok, ilyen jó embereket nem szabad kihasználni, mert ha nem örülnek a hírnek, akkor nem jó szívvel adnák a segítséget.

Aki érzéketlen és önző, az az, aki sza.rik a szüleire, és a nyakukba sózná a gyereket, de legalábbis a költségeket.

2011. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!