Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babámat vagy...

Megtartsam a babámat vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18éves vagyok és még gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Pont az érettségi környékén születne a baba. DE nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy a párom nem akarja a babát (24éves). Vajon miért nem? Az rendben van, hogy nem terveztük, meg hogy minden megfog változni, de nekem nem lenne szívem elvetetni. A szüleim sem nagyon örülnek neki, de biztosan mellettem állnának. De hogy ha a párom nem akarja a babát akkor mi értelme van, hogy apa nélkül nőjön fel? Szerintetek megváltozik a véleménye?
2011. okt. 21. 14:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
97%
NE VETESD EL!!!! Én is ebben a cipőben jártam 5 éve, akkor párom azt mondta, vagy elvetetem, vagy elhagy! Mondtam neki, menjél! Nem ölöm meg a gyerekemet! Kihordtam, iskola mellett, születése után pedig magántanulóként folytattam u.abban a suliban! Most 5 éves, biológiai apja még nem látta, de van párom, igy van neki nevelőapukája! Én is sokat szenvedtem, mert fiatal voltam és szerelmes, de SOHA nem bántam meg, hogy megtartottam. 5 év eltelt, most oviba jár a kis csodám. Ha ugy gondolod, hogy szüleid támogatnának, akkor nagyon jó helyzetben vagy. Párt és apát találsz ne keseredj el, de ilyen emberrel én nem tudnék együtt lenni. Aztán lehet, hogy igaza van az előttem szólóknak, és ő csak addig marad ilyen, mig meg nem látja a gyermekét. Ha külön mentek, az nem jelenti azt, hogy a pici apa nélkül nőne fel. Az érettségiről nem tudok mit mondani, de lehet hogy meg lehetne beszélni a sulival, hogy halassz, ne egy teljes évet, hanem valamennyit! Lehet hülyeség, de nem tudom, ez a része hogyan megy. Sok sikert és kitartást!
2011. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
91%
Egy arany igazság: a pasik jönnek-mennek, egy gyerek mindig a gyereked marad! Egy férfi sem ér annyit, mint egy gyerek!
2011. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én ha a te helyedbe lennék megtartanám. Igazuk van azoknak akik azt írták, hogy apukát később is találhatsz. Lehet, hogy már nagy pocakkal fogod megtalálni az igazit (erre is tudok példát). Igaz én 24 évesen szültem az elsőt tervezett baba volt és házasságban éltem, de igazán a gyerekem mellett tanultam meg, hogy mi az a felelősség. Hiába volt olyan állásom ami nagyon nagy felelősséget igényelt nem ott tanultam meg, hogy mit is jelent ez valójában. Még cserepes virágot sem mertem venni nehogy elpusztuljon mellettem. De a gyerek mindent megváltoztatott. Nyilván ha úgy döntesz, hogy megtartod nagyon nehéz lesz, de mint szülő azt mondom, hogy megéri. Bár házas vagyok és boldog a férjemmel sőt 28 hetes terhes vagyok a fiúnkkal ez sem garancia arra, hogy örökre együtt leszünk (pedig imád minket). Ha számíthatsz a szüleidre az pozitív ha velem történne ilyen nem számíthatnék rájuk. Nem ijesztgetni akarlak, de a szomszédunknak volt 1 abortusza és soha többé nem lehetett gyereke (most egyedül él), elmondása szerint megbánta. Sokan vannak akik ennyire fiatalok mint te és gyermeket nevelnek - akár egyedül is.

Remélem, hogy jól fognak alakulni a dolgaid és rendbe jön minden akárhogy is fogsz dönteni.


Egy 26 éves anyuka

2011. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem vagyunk milliomosok, de nem nélkülözünk...szüleimnek "biztos" állásuk van. Már 20éve ugyan azon a helyen dolgoznak.

Abban biztos vagyok, hogy jó anyuka leszek...lehet hülyén hangzik, de én már kislány korom óta arra vágytam, hogy anyuka legyek és legyen egy szép nagy családom :) (bár nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar teljesülni fog az álmom)

2011. okt. 21. 15:06
 15/51 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor nincs több kérdés. Erre vágytál és itt a lehetőség! Biztosan nagyon jó anyuka leszel, ha már most így gondolkodsz! :) Akkor már csak az van hátra, hogy a szüleidnek elmond! Remélem zökkenőmentesen fog menni.


A 26 éves anyuka

2011. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
30%

nem olvastam végig a válaszokat, az én véleményem:

-én ebben a helyzetben nem tartanám meg a babát.

élj még, tanulj, utazz szerezz tapasztalatot az élet minden területén. az apa nem szeretne babát(gondolom mert még fiatalok vagytok s talán a kapcsolatotok sem áll annyira szilárd lábakon, valószinű ha igy áll hozzá akkor együtt sem maradtok)te is fiatal vagy, nem dolgoztál még,anyudékkal élsz...én is kislányként is arrol álmodoztam h babám lesz stbstb...de nem ugy h anyámék tartanak el mind2nket, apa nista stb...hát nem tul szépen hangzik. ennek ellenére biztos h nagyon lehet szeretni egy gyermeket, s ha megtartanád nem bánnád meg, hisz lesz életed értelme. de elgondolkoznék h ennek tényleg most kell megtörténnie veled...én tuti nem engedném ugymond a lányomnak h megtartsa ilyen szituációban...ill megpróbálnám lebeszélni róla...annak ellenére mondom ezt h én is anya vagyok,csak reálisan gondolkozom...(17hónapos baba+21hetes pocaklakó)

2011. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
92%

A kommentedből ítélve te szeretnéd ezt a babát. Tanácsot nem adok, mert neked kell eldöntened mit tegyél.

Viszont!

Az első terhességemnél a 10. héten derült ki, hogy elhalt a baba. Bár ebben a helyzetben az embernek nincs választása, de az abortusz, akkor is abortusz. Sosem felejtem el azt az érzést amikor álltam a műtő előtt a soromra várva és a szemben lévő szobában készült haza az anyuka a kisbabájával...

2011. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó választ megkönnyeztem, remélem, azóta már hozzátok is kopogtatott a gólya:D
2011. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
44%

Mivel nem vagy független, önálló nem dönthetsz csak a szíved szerint.

Ha a szüleid néhány éven belül lakáshoz tudnak segíteni, akkor érdemes megtartanod a babát, valószínűleg a te kereseted is elég lesz majd, hogy felneveld.

Ezt a szüleiddel kell megbeszélned, hogy hogyan is álltok anyagilag.

Ha azonban erre nincs remény, hogy külön költözz saját lakásba belátható időn belül, nem jó ötlet megtartani.

Ne okozz fejfájást, és (sok) pluszköltséget a szüleidnek.

Ha azonban örömmel fizetnek, nem gond, akkor nyugodt szívvel megtarthatod. Ha azonban csak ímmel-ámmal egyeznek bele, húzzák a szájukat, nem tartom helyes döntésnek.

2011. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy érzem, hogy már döntöttél. "nekem nem lenne szívem elvetetni" A szívedben te már anya vagy. Nem érted, hogy a páros miért nem akarja. Sajnos ő nem érzi azt amit te. Idővel, lehet, hogy megváltozik a véleménye, de az is lehet, hogy nem. Ez attól is függ, hogy mennyire szeret téged. Ha nem szeret, akkor menjen. Tényleg találhatsz később mást. Ha miatta veteted el a babádat, hidd el, hogy a kapcsolatotoknak nincs jövője. Azért sem, mert a baba most a te részed. S ha azt miatta tépik ki, később tudattalanul is őt hibáztatod majd érte. S hogy gyereked lehet még sok? Ez egyáltalán nem biztos. Az első gyermek művi abortálása a legveszélyesebb. Sajnos ilyenkor nagyobb az esélye a meddőségnek és a későbbi spontán vetéléseknek. Erről kevesen beszélnek. Abortusz után, már nem mindig zár rendesen a méhszáj ez a későbbi terhességekre nézve nem túl biztató. Nem akartalak riogatni, csak megerősíteni abban, hogy a szívedre hallgass mert az tudja, hogy mit tegyél. Az élet legnagyobb ajándéka a gyermek.
2011. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!