Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babámat vagy...

Megtartsam a babámat vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18éves vagyok és még gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Pont az érettségi környékén születne a baba. DE nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy a párom nem akarja a babát (24éves). Vajon miért nem? Az rendben van, hogy nem terveztük, meg hogy minden megfog változni, de nekem nem lenne szívem elvetetni. A szüleim sem nagyon örülnek neki, de biztosan mellettem állnának. De hogy ha a párom nem akarja a babát akkor mi értelme van, hogy apa nélkül nőjön fel? Szerintetek megváltozik a véleménye?
2011. okt. 21. 14:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
55%
Amíg a gyerkőc kicsi, elég rá a családi pótlék és a Gyes. Nem kell mindenből a legdrágábbat venni, bababörzéken gyönyörű cuccokat lehet kapni fillérekért. Ehhez még hozzáadjuk a gyerektartást, ami tetszik vagy sem, jár a gyereknek. Az meg, hogy az apuka nem akarja, nekem nem kifogás. Ő is tudja, hogyan fogan a kisbaba, ha annyira nem akarja, védekezhetett volna. Gyes alatt az anyuka be tudja fejezni az iskolát, esetleg tovább tanulásba is belefoghat. Amikor a gyerkőc ovis lesz, mehet dolgozni, levelezőn tanulhat. A szülők, amikor túl lesznek az első sokkon, ha szeretik, akkor hagyják dönteni és a döntésében támogatják. A szülők élete erről is szól, amikor gyermeket vállalunk ezt is vállaljuk. Bizony, ez is benne van, hogy leányuk egy nap azzal jön haza, hogy várandós és az apja nem akarja. Figyelembe kell vennünk, hogy ő mit akar. S nekünk támogatnunk kell. Életünk végéig. A gyermekünk nem tizennyolc évig a gyermekünk, hanem élete végéig. Mert egy gyermek nem egy tárgy, amit ajándékba kapunk és ha nem tetszik a kukába dobhatjuk. Az a baba egy kis emberke, akihez már most kötődik az anyukája. S ha ilyenkor elveteti, akkor soha nem bocsájt meg magának és azoknak, akik kényszerítették, hogy ilyen döntést hozzon.
2011. okt. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Atroposz ***** válasza:
80%

Van aki még úgy sem talál munkát hogy nem kismama.Ráérnek a szülők ,ja ha nem dolgoznak.Mi van ha nem talál munkát?Még keményebben kell dolgozni a szülőknek,hogy mindene meg legyen a picinek.Nagy tehert raksz a szülőkre.


De kívánom neked ,hogy a legjobb döntést hozd meg ,ha megtartod a babát akkor nyomás dolgozni addig amíg lehet talán még gyedet is kapsz.Mert nem csak szeretett kell adni a babának , nem vagyok szívtelen csak ez az igazság.



Kívánok neked és a babádnak minden jót és kitartást ,mert ha az ember elakar érni valamit akkor sikerül is csak akarni kell!!!!!!!



Ja és egy 24 éves férfi még gyerek nem csoda ,hogy nem vállalja a babát.A lányok hamarabb felnőnek.

Még leszel újra szerelmes.

2011. okt. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
51%
Szia! 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem idén júniusban. Egyetlen egy pillanatra merült fel bennünk, hogy elvetessük a babát, de gyorsan el is hesegettük a gondolatot. Akkor már jegyben jártunk a párommal, terveztük az esküvőt, és a babát is, csak 1 évvel későbbre. Ám a drágám kidobta a gyógyszer receptemet, a lottóval összefogva, és így már az első hónapban megfogant a kisfiúnk. Az óta minden nap hálát adok, hogy van nekünk Ő. Én úgy érzem, azzal a lottóval mégis csak megnyertük a főnyereményt. :) Azóta összeházasodtunk, és én a világ legboldogabb embere vagyok, már 4,5 hónapos a kisfiam. Hidd el, egy gyerek mindennél többet ér! Lehet, hogy nehéz lesz egyedül, de a kicsi mindenért kárpótolni fog! TARTSD MEG!!!! Nem fogod megbánni. Pasid meg még 1000 is lehet!
2011. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
58%

Azért a te helyzeted egész más, előző válaszadó, gondolom van, hol laknotok, nem a szülők nyakán vagytok, nem ők tartanak el, meg amúgy is akartatok babát, csak később.

De azért te sem vagy piskóta, ha nincs recept, az már felmentést ad a védekezés nélküli nemi életre? Így humoros a szitu, hogy minden oké köztetek, na, de ilyen magyarázatot egy terhességre, na, inkább nem mondok semmit.

2011. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
85%
Ha megszeretnéd tartani akkor tarsd meg sokan nőnek fel apa nélkül. Még fiatal vagy találhatsz magadnak olyan párt aki igazán szeretni fog titeket és elfogad a picivel együtt.
2011. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg, Kérdező, mesélj már mi van veletek, biztos vagyok benne, hogy megtartottad a babát!

Mit szólnak a szüleid, nincs állandó vita, szájhúzás?

2011. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen megtartottuk a babánkat :)

A barátomat elhúztam egy párkapcsolati tanácsadóhoz valamint az ultrahang vizsgálatra és végül ő is úgy döntött, hogy tartsuk meg a babát.

Azóta megkérte a kezem és összeköltöztünk, mert neki már van egy lakása és munkahelye is. Anyáék is kezdenek megbarátkozni a gondolattal. Havi 40ezret adnak anyáék nekem plusz ha valamit suliba kell fizetni akkor azt is fizetik. Szerintem így már elég jól kifogunk jönni anyagilag. Hitelt nem kell fizetnünk, autónk nincs, csak buszbérlet kell az kijön havi 10000Ft-ból 2nek, a rezsi meg 40ezerből kijön + kajára meg ami jön. Párom 120ezer Ft-ot keres én kapok anyáéktól 40ezret + a babára is fogok kapni pénzt, sőt néha nagymamám is kisegít egy kis pénzzel:)

2011. nov. 8. 17:35
 38/51 xStefix ***** válasza:
67%

Ez örömteli hír, gratulálok. :)

De, Kérdező, idővel tudod majd neked is módot kell találni arra, hogy a szüleidet tehermentesítsd egy kicsit.. Persze nem most rögtön (ha nincs rá lehetőséged), de majd idővel. Én mondjuk szintén nem pártolom az abot és úgy gondolom, hogy az anyagiak nem mérhetők össze egy élettel, akkor se, ha a pénz is hasonlóan lényeges - de tény, hogy a szülőség nem is arról szól, hogy a végsőkön túl is csak adjunk a gyerekünknek. Persze szuper dolog, hogy anyudék segítenek és te is bátran kérj tőlük, hiszen ez így normális. De ne ess a ló túloldalára és ne használd ki a támogatásukat, mert (majd te is tapasztalod) szülőnek lenni hatalmas feladat és felelősség. És felnőttként, az adott lehetőségeket ésszel kihasználva, igenis kötelességünk visszaadni azt a sok segítséget, amit tőlünk kapunk. Persze teljesen sose fogjuk - de a jószándék és a látható eredmény pont elég is, azt hiszem.

De szerintem ezt te is így gondolod. :)

2011. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok!Sok boldogsagot!!
2011. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39%

Gratulálok!

Csak a szüleidet sajnálom.

2011. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!