Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros a terhesség...

Mennyire káros a terhesség alatti dohányzás (napi5-8 szál)? Milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 16:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Minden ezzel van tele,minden újság meg mi egy más,nem hiszem h nem találkoztál már ilyen írásokkal,figyelmeztetésekkel.

Valószínű a doki is elmondja neked.

Visszataszító aki terhesen dohányzik.Pfujj undorító!

A veszélyei a vetélés,koraszülés, kisebb babaméretek születéskor gyengébb immunrendszer,betegesség, nő a rák valószínűsége,asztma,allergia stb stb amire majd nem is tudják mitől van.

Egy csomó szenvedéstől megóvnád a kisbabádat ha nem függnél annyira attól a drogtól.

2011. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Mindent leirtak elottem mar, a vetelestol, halva szuletestol, koraszulestol kezdve nagyon sok minden. Elkepzelni nem tudod, mennyire karos. Es vitatkoznek, le lehet rakni. 16 evig dohanyoztam sokat, azonnal abbahagytam, amikor babat szerettunk volna, sem felszal, sem 1 szal, sot, egyszer sem mentem olyan helre, ahol dohanyoztak, tudatosan kerultem ezeket a helyeket. Olyan helyen meg, mint pl. egy plaza parkolo, ahol fustolnek, nagy levegot vettem es elhaladtam mellettuk es nem szivtam be fustot. Nagyon karos!

A cigizo kismamanak uzenem,hogy az orvosa egy idiota, elnezest a kifejezesert, de mast nem tudok mondani. Nem, nem jobb a cigi, mint az ideg! Sot, orvos letere tudhatnak, hogy a cigi csak pillanatnyilag csillapitja a streszt, kb. 5 percig, utana pedig meg rosszabb lesz, mint elotte, megha nem is veszed eszre, a szervezeted idegrendszere jobban kikeszul, mintha nem is szivtal volna semmit. Be van bizonyitva, ez teny. Orvosi csaladom van, tudom, mit beszelek. Tonkreteszed magadat, az hagyjan, de a csoppseg mirol tehet?? Nem dobom a koveket en sem, maganugy, de akkor sem ertem, hogy ennyi onuralom nincs... Tudom, hogy marha nehez, sot, de akkor is. Remelem, rajossz minel hamarabb es eszhez tersz. Remelem, hogy nem lesz semmi baj! Elnezest, ha nagyon durva voltam, de muszaj volt:(

2011. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Majdnem mindent leírtak előttem!Egy dolgot nem!


Azt hogy a Te függőséged miatt, a Babád is nikotin függő lesz mikor megszületik! :(


És ha Te nem tudod letenni, akkor ezt miért várod el számodra legfontosabb Emberkétől!Akinek annyi mindennel kell megküzdenie, mikor megszületik!Ne kelljen már le is szoknia!Főleg ha Te képtelen vagy rá!Ő is szenved tőle most is meg akkor is mikor meg fog születni, csak nem tudja Neked elmondani!


Én is cigiztem, akkor tettem le mikor eldöntöttük, hogy indulhat a babaprojekt!Napi két doboz hosszú cigit szívtam...Nem vagyok ráá büszke, de arra igen, hogy egyik napról a másikra letettem!Életem egyik legjobb döntése volt, és mindezt a lányomnak köszönhetem!

Köszi Fanni

2011. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
2011. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%
Annak a válaszolónak üzenném,hogy bár nem mentség, hogy nagy ritkán rágyújtok, de az,akinek nem volt még rákos a férje édesanyja,annak gondolom fingja sincs milyen ez az érzés. Tehát nem azért gyújtottam rá, mert rossz volt a napom. És gondolok a gyerekemre, ezért van,hogy inkább sírok, üvöltök, reszketek és nem többet szívok, de sajnos ezt az egy szálat (ezt sem minden nap) nem bírom most megállni. De igyekszem ezt is elhagyni!
2011. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

Én is hasonló cipőben voltam mint az utolsó, aki nem tudja milyen ez, az örüljön, és ne ítélkezzen.

Nekem a bátyám halt meg, amikor 9 hetes terhes voltam. A terhesség előtt erős dohányos voltam, de amikor babát terveztünk természetesen letettem. De aztán amikor ez történt, nagyon kiborultam, nem is gondolkodtam, és úgy éreztem megőrülök, ha nem gyújtok rá. Aznap elszívtam néhány cigit, és utána is pár napig napi 1 szálat. Szerencsére kb egy hét múlva valamennyire magamhoz tértem és megint leálltam. Nem vagyok rá büszke, de azt hiszem valamennyire megérthető, hogy ebben a szituban kicsit elgyengültem.

A babával minden rendben azóta, legalábbis eddig úgy tűnik.

Szóval mégegyszer, csak akkor ítélkezzetek valaki felett ha ismeritek a körülményeit.

2011. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%

SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNY NEM JOGOSÍT FEL ARRA HOGY VESZÉLYEZTESS A BABÁDAT!!!

Annyi mindenre rá lehetne fogni hogy most elszívok egy szál cigit.

2011. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%
Pont mostanában pontoztak le az ilyen "szuperanyuk" az egyik topicban, ami arról szólt, hogy emelgessük-e pár hetes terhesen a 3-4 éves gyerekünket. A többség mondta, hogy persze, cipelni kell a gyereket, mert nehogymár szegény apukának kelljen a gyerekhez nyúlni esténként, hogy berakja a kádba meg ilyenek. Szinte mindenki nekem esett, amikor ezen kiakadtam. Kb ugy voltak vele, hogy ha elmegy a baba, hát elmegy. Ha a cigiről van szó, akkor viszont megy ám a kövezés... Érdekes kettősség.
2011. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Utolsó!


Az a topic nagyon nem úgy szólt, ahogyan te azt itt leírod! Senki nem írta, hogy "ha elmegy a gyerek, hát elmegy", sem azt, hogy "nehogy apucinak kelljen a gyerekhez nyúlni." Azt írták a tapasztalt, többgyermekes anyukák, hogy - az egyelőre gyermektelenül gyártott elméleteiddel szemben - apuka nincs otthon egész nap, hogy emelgesse a gyereket, másrészt pedig egy egészséges terheség nem vetélhet el a megszokott, mindennapos tevékenységektől. Akkor sem, ha ez neked fáj.

De álljon itt az említett kérdés linkje, hogy mindenki elolvashassa, mennyire nem mondtál igazat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


u.i: Bocs az OFF-ért, de annyira fel tudom húzni magam, amikor valaki olyasmiben okoskodik, amiben semmi tapasztalata nincs!

2011. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%

Kedves dohanyzo kismama! Neked meg fingod nincs arrol, hogy mit teszel!!! Tudod, olod a sajat gyermekedet. Ha betegen szuletik mittad vagy kesobb lesz beteg, hogy fogsz a szemebe nezni??? Miert teszed tonkre az egeszseget, miert kell majd szenvednie miattad?

Tudod, milyen erzes, hogy a ferjed edesanyja rakos, de tudod azt, hogy amiatt, hogy cigizel a gyereked is nagyobb esellyel lesz rakos???? Mert ugye ezek szerint orokolheti, genjeiben benne van, de te is rateszel egy rakas lapattal!!! Hogy nezel makd a szemebe? Most meg nem erzed at igazan az anyasag erzeset, de ha megszuletik az a csoppseg, o lesz a mindened, ezer anyos sem erhet fol vele, hidd el!! Biztos, hogy szornyi, amin keresztul mesz, de ne tedd tonkre a babadat, mert amit teszel, az visszafordithatatlan, ha beteg lesz, nem tudod visszacsinalni!!!

(Bocs a durvasagert, de hidd el, hogy nagyom banni fogod...)

2011. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!