Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dohányzó...

Terhesség alatt dohányzó kismamák? Lett baja a babának?

Figyelt kérdés

Terhességem előtt napi 1 dobozzal szívtam. 5 hetes voltam, mikor megtudtam. Még 6 hetes koromig csökkentettem. Azóta minden nap beleszívok 1, maximum 2 szál cigibe 2 slukkot. Szóval egy nap nem szívok el egy fél szál cigit sem. Nem értem magam, hogy ha a napi 1 dobozról le tudtam szokni, akkor miért kell ez a 2 slukk. 17 hetes vagyok.


Tudom, hogy ezért most jönnek a támadások, de elsősorban olyanok válaszát várnám, akik egy cipőben járnak velem.


2011. okt. 26. 19:11
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
53%

Csak a kérdést olvastam, kommenteket nem. Két ismerősöm koraszülöttként született, nekik dohányzott az anyukájuk a terhesség alatt. Nem tudom, hogy csak ez volt-e a koraszülöttségük oka.

Egyébként szerintem ügyes vagy, hogy ennyire is le tudtad csökkenteni a mennyiséget. Lehet, hogy nagyobb lökés lesz majd arra, hogy abbahagyd teljesen, amikor megérzed mozogni benned a babádat. Az nagyon jó érzés! Amikor a pocakodra teszed a kezed, és odahúzodik a baba. :-)

2011. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
66%
Anyós terhessége alatt napi 1szálra csökkentette a cigiadagját, férjem 2kg-al született,asztmás, anyós büszkén mondja h a méhlepénye egy darab fekete üszök volt. Ha 1 mód van rá, próbáld letenni, sok sikert hozzá!
2011. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ítéllek el, tudom milyen nehéz leszokni. Bár én nem dohányoztam soha, de a szüleim igen erős dohányosok :(

Anyum mind a 3 gyerekével végig dohányzott. Kevesebbet mint a terhesség előtt, de nem tette le. Nem tudta.

Nekem mozgásszervi problémáim vannak, illetve agyi érmeszesedésem.

A középső tesómnak a szeme rossz, 4 éves kora óta szemüveges. Most 30 éves, kontakt lencsét visel, nem lehet műteni.

A kisebbik tesómnak szintén a szeme rossz ill. tartós nőgyógyászati betegsége van.


Nem mondom, hogy a dohányzástól, de mindhármunknál már gyerek korban megmutatkoztak a betegségek tünetei.

Persze ez ugyan úgy megtörténhet egy nem dohányzó anya gyerekével is.

Nekem 2 gyerekem van, irtó rossz az immunrendszerük, pedig sokáig szoptak és életemben 1 szál cigit nem szívtam el.


Szóval szerintem nem az a fél szál cigi fog ártani a kisbabádnak!

Persze jó(bb) lenne ha annyi sem lenne, de inkább, mint, hogy folyamatosan parázz miatta...azt tuti megérzi!

2011. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Gondolom a párod dohányzik nem? És onnan tudsz slukkolni!

Ha így van, akkor szerintem mindegy az a pár slukk, mert passzívan is dohányzol.


Ha meg te veszed a cigit, és úgy pár slukk, akkor az sem sok, de le kéne tenned.

Én pár napja tudom, hogy terhes vagyok, van még 3 szálam, aztán abbahagyom. Holnap reggelre jut még a kávéhoz.

Tipikus mániákus dohányzó vagyok, szóval parázok kicsit, de a családom majd pátyolgat :) Na meg nagyon boldogok, hogy végre egy nyomós indok, amiért abbahagyom!

2011. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Szia! Én régen dohányoztam, de amikor már egy ideje próbálkoztunk a babával, és nem jött össze, sokan azt mondták, hogy befolyásolhatja a cigi is! Én nem hittem el, de mivel nagyon szerettem volna babát, így elhatároztam, hogy megpróbálok leszokni! Jött egy nagyon durva megfázásos valamim, köhögtem is nagyon, 4 hétig eltartott, és nem kívántam a cigit! Ez egy nagyon jó alkalom volt a leszokásra! Azóta nem is kívántam, bár ha a friss levegőn megéreztem a cigi szagát, nagy volt a kísértés! Végül egy évére rá össze jött a baba, viszont a 31.-ik héten terhességi mérgezéssel bekerültem a kórházba(koraszülött lett a fiam), ultrahangos méretek alapján doki azt mondta, kicsi a baba, az első kérdése az volt, dohányzom-e, vagy dohányoztam-e a terhesség alatt! Mondtam neki, hogy nem! Nem tudom, mi össze függés van a kis méret és a dohányzás közt amúgy, de ez volt az első kérdése! Amúgy szerintem ha valaki annyira sikeresen letette, hogy napi egy slukkot szív csak, akkor szerintem már azt is meg tudná állni! Én úgy nem tudtam volna leszokni, hogy egyet egyet azért beleszívok! Én ez miatt nem kockáztatnám! Ha Isten őrizz, valami baja lenne a babának, még ha nem is a cigi miatt, akkor sem fog hagyni a lelkiismeret, hogy nem-e mégis az miatt van!
2011. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

mi a párommal dohányoztunk,de amikor elhatároztuk, h jöhet a baba, előtte egy évvel mindketten letettük, első próbálkozásra összejött, itt játszik körülöttem, makkegészséges. Azt mondom, megérte, de néha kívánom a cigit, lehet h csak egy slukk is elég lenne, de onnantól újra visszaszoknék, ez egy függőség, mindig dohányosok leszünk, nem kísérletezhetek, nem itathatok vele bagóízű anyatejet, én sem innám szívesen. Ha elfogadsz egy tanácsot, elmész bárkihez akinek picibabája van és azt képzeled h megfogod a babát és belefújsz a szájába egy slukknyi bagófüstöt.Nem tennéd ugye?Talán ez segít. És amikor rád tör a vágy, ahelyett a pár slukk helyett mindig egyél egy almát ÉRTE, vagy igyál egy pohár vizet ÉRTE, h biztosan ne legyen semmi baja. Semmi garancia arra, h egészséges lesz vagy beteg de kockázatnövelő tényező és amikor esetleg hordani kell rendszeresen orvoshoz vagy kezelésekre, már nagyon bánni fogod h rontottál az életminőségen és a te felelősséged volt. Vagy leteszed teljesen vagy valószínűleg visszaszoksz ha megszületik és ő ebben fog felnőni és nagy valószínűséggel ő is dohányos lesz. Kitartást!

ui: napi 1 dobozról így lecsökkenteni viszont minden elismerésem érte!!!

2011. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Az unokatesóm most 24 éves, az anyukája dohányzott a terhesség alatt is, és néhány éve kiderült, hogy a pajzsmirigyével van gond, és valószínűleg azért, mert dohányzott az anyukája terhesen.

De, szerintem az a tényleg néhány slukk nem okozhat bajt, és 'inkább' a 3. harmadban van jelentősége, amikor elkezd jobban hízni.

Nekem is csak úgy sikerül megállnom, ha arra gondolok, hogy mi van, ha az a slukk fogja megölni..

A kemény dohányosoknál van szerintem nagy jelentősége, ha végig mész a körúton, az olyan, mintha elszívnál egy szál cigit.

Fel a fejjel!

7+3 hkm

2011. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
55%

Száz szónak is egy a vége, semmi nem ér annyit, mint egy egészséges gyermek! Mindenkinek más a teste, lehet hogy semmilyen hátrányotok nem származik a cigarettából, de lehet, hogy a gyerek sínyli meg, és később ti is. Ne legyen így, de tény, hogy a dohányosok több betegségre hajlamosak.

Egészséges babát nektek!

2011. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Én dohányoztam az első terhességem előtt, napi fél doboz fogyott durván. Amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, de már az voltam, magamtól tettem le a cigit, vettem szopogatós tablettát és rágót (Niquitin), és másfél hét alatt el is felejtettem a cigit, rá egy héttel tudtam meg, hogy 8 hetes kismama vagyok. A szülés után nem tudtam szoptatni, mert nem volt tejem, és kb. 3 hónapra rá ismét elkezdtem a dohányzást, a mennyiség maradt a régi. Most 26 hetes pocis vagyok. Aznap, amikor pozitívat teszteltem, elszívtam még egy utolsó szálat (úgy is álltam hozzá, hogy ez az utolsó), és onnantól fogva semmit.


Szóval szerintem le tudod rakni, ha nagyon akarod. Semmiféleképpen nem egészséges a terhesség alatt SEM. Biztos vagyok abban, hogy ha valaki a terhesség alatt rendszeresen dohányzik (teljesen mindegy, hogy mennyit), az csak árthat. Gondolj bele abba, hogy a sok trutyi szegény babád vérébe kerül, így olyan, mintha ő is dohányozna. Borzasztó. Tedd le, ügyes vagy, erős vagy, a kettőtök érdekében, de elsősorban a babád érdekében tedd le. Aztán ha megszülted, majd elválik, hogy visszaszoksz-e vagy sem, de ne kockáztass!!!

2011. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Itt valaki az írta, hogy az utolsó harmadban van jelentősége! Én viszont úgy tudom, az első harmad a legjelentősebb, akkor fejlődik ki igazán minden, ami lényeges! Igen, az utolsó harmadban a hízás miatt, de szerintem sokkal jelentősebb az első harmad! Inkább most tedd le, és mondj le valahogy arról a pár slukkról is, nehogy valami baj legyen, és mardosni fog a lelkiismeret egész életedben, hogy megérte-e?!
2011. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!