Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dohányzó...

Terhesség alatt dohányzó kismamák? Lett baja a babának?

Figyelt kérdés

Terhességem előtt napi 1 dobozzal szívtam. 5 hetes voltam, mikor megtudtam. Még 6 hetes koromig csökkentettem. Azóta minden nap beleszívok 1, maximum 2 szál cigibe 2 slukkot. Szóval egy nap nem szívok el egy fél szál cigit sem. Nem értem magam, hogy ha a napi 1 dobozról le tudtam szokni, akkor miért kell ez a 2 slukk. 17 hetes vagyok.


Tudom, hogy ezért most jönnek a támadások, de elsősorban olyanok válaszát várnám, akik egy cipőben járnak velem.


2011. okt. 26. 19:11
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
53%

Ez tiszta lottó.


Nekem fontosabb volt a babám egészsége, mint a "szenvedélyem", ezért előbb leraktam a cigit, és csak utána kezdtünk el próbálkozni.

November 12-én lesz két éves a fiunk :) és egészséges.

És én sem mérgezem magam tovább - és ezt neki köszönhetem.

2011. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
50%
Egyik ismerösöm nem rakta le a cigit mikor terhes volt 4-6 szál cigit szívott el.1,5 hónap külömbség van a gyerekeink között időre született a babája ,már 1 évesen ugy beszélt mint egy három éves eleven mozgékony kisgyerek .Szinte lehet azt mondani mintha 1 év külömbség lenne a gyerekeink között.Az én kisfiam most lesz 27 hónapos és nemrégota beszél mondatokba.Szerintem semmi baja nincs és remélhetöleg nem is lesz a kisfiának.
2011. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
54%

Párom kolléganője nagy dohányos volt a terhessége előtt. Amikor terhes lett abba akarta hagyni,de nem tudta neki a doki mondta, hogy nagyon keveset szívhat (napi 1 szál), mert az a stressz amit a leszokás kiválthat nagyobb bajt okozhat, mint az az 1 szál cigi.


(kedves utolsó, ha az 1 éves gyerek úgy beszél, mint egy hároméves azért érdemes kivizsgáltatni, mert azért az sem normális...ha nincs is gond azért legalább kiderül, hogy csodagyerek :))

2011. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
79%
Igazán klassz, hogy kérdező próbálkozik, de teljesen le kéne tennie. Én ugyanis rengeteg olyan gyerekkel találkozom, akiknek dohányzott az anyukája terhesség alatt és igen komoly szívfejlődési rendellenességekkel születtek. A lyukas szív alap, különböző artériás és tüdővénás problémák léphetnek fel, és bizony előfordulhat veleszületett szívizom betegség (cardiomyopathia), amit gyógyszerekkel egy darabig karban lehet tartani, de a súlyosságtól függően szívátültetésre is sor kerülhet. Az előttem szólók már írtak agyi oxigénhiány okozta tanulási nehézségekről.
2011. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
55%
Unokatesóm végigcigizte mindkét terhességét, annyi volt hogy a végét már nem szívta el a ciginek. Gyönyörű, rendkívül okos, és hál' Istennek egészséges gyerekei vannak. Keresztanyám is cigizett, az ő fia most 13 éves és asztmás, túlsúlyos. Szóval nem tudom mennyi az összefüggés, de tudok példát erre is és arra is.
2011. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
74%

Tudom milyen nehéz leszokni a cigarettáról,a terhességem előtt leszoktam róla..igy estem teherbe...20évig dohányoztam,napi 2 dobozzal elszívtam..szóval ha én letudta szokni akkor Te is kedves kérdező,főleg úgy,hogy azt írod csak pár slukkot szívsz...az már nem fog hiányozni,meg tudod csinálni a babád és a magad egészségéért is,mert fel is kell azt a kisbabát nevelni..

Tudjuk menni betegség okozója a cigi..add meg magatoknak az esélyt.

Ismerek olyat akinek egészséges babája született ,pedig dohányzott és olyat is akinek,nagyon kis súllyal,oxigénhiánnyal,légzőszervi betegséggel...nem lehet tudni...én nem kockáztatnék.


Erőt és kitartást kívánok Neked és egészséges kisbabát!!!

2011. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
76%
Egy rokonom mindkét terhessége alatt dohányzott, a lányok súlyos asztmások, az egyik korához képest nagyon alacsony is.Én mikor teszteltem, azonnal abbahagytam.Érte bármit.
2011. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
67%
Én a babaprojekt előtt letettem végleg, pedig volt, hogy egyikről a másikra gyújtottam, mégis sikerült egyik napról a másikra teljesen elhagyni. Nem hiszem, hogy napi fél szál cigitől nyugodtabb az ember, vagy éppen attól lesz stresszes, hogy végleg leteszi. A családomban többen dohányoztak terhesen, volt, aki csak este egy szálat, volt, aki úgy, mint korábban, de mindenhol volt gond (asztma, idegrendszeri gondok, hallássérülés, stb.), így én nem mertem kockáztatni. Biztosan vannak kivételek, az sem törvényszerű, hogy a láncdohányos tüdőrákban hal meg.
2011. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
49%

Lehet lepontozni, de én bevallom: végig dohányoztam. Igaz, sokkal kevesebbet, de nem tettem le azóta se, és nem is látok rá esélyt, hogy letegyem, sajnos.

Egészséges lányom született, a kiírt idő előtt 1 héttel, 3320g, 52cm.

2011. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
55%
Szia!Én is dohányoztam a terhesség előtt sokáig de azonnal letettem a pozitív tesztnél.Amikor úgy éreztem hogy rágyújtanék,akkor elrettentő dolgokat néztem/olvastam a neten :)Elég nehéz volt így is az első időszak,de nagyon örülök,hogy meg tudtam állni és azóta is megtudom (már net nélkül is :)))Pedig azért néha még mindig eszembe jut.Próbáld ki,hátha neked is segít.
2011. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!