Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tervezett terhesség -...

Nem tervezett terhesség - ikrek. Mit csináljak? Egy babát még elvállalnék nagy nehezen, de kettőt nem tudok. Van ilyenkor megoldás arra, hogy csak az egyiket tartsam meg? Bármennyire is fáj, nincs más megoldás.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 11:55
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezt te írtad: "És inkább megtartom az egyiket minthogy abortuszra menjek..." Már bocs, lehet, hogy nem jó a szövegértelmezésem, de ha csak az egyiket akarod megtartani, a másikat nem, az akkor ugyanúgy abortusz... Úgyhogy ez a mondat így értelmezhetetlen.

Lehetséges, hogy csinálnak ilyet, de biztos, hogy nagy a kockázata, hogy akkor a másik se marad meg. De kérdezd meg az orvosod, hogy mik a lehetőségek ezzel kapcsolatban. Mennyi idős terhes vagy?

Ami az erkölcsi oldalát illeti, ez számomra még rosszabb, mintha valaki 1 gyerekkel terhes, és abortuszra megy. Nem tudom, nekem ez erős, hogy sorsot húzunk két kis élet fennmaradása között. Ilyen nekem eszembe se jutna. De hát te tudod, mindenesetre jól gondold meg.

2012. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ikres vagyok,11 hónaposak a fiaim. Nekünk ugyan tervezve volt a baba,de persze eszünkbe sem jutott,hogy 2 lesz egyszerre. Amikor elmenetem dokihoz és közölte,hogy 2-en vannak,azt hittem leájulok a vizsgálóról. Őszintén? Egy pillanatra én is azt gondoltam,mit lehetne tenni,hogy csak 1 legyen? De csak egyetlen pillanatra!(gyűlöltem is magam azért!) Gondolom a sokk...A sokk pedig utána is tartott,hidd el,zokogtam az ágyon a dokinál,szegény nem is tudott mit mondani. Megmutatta a szívhangokat,azt mondta vannak akik ezért imádkoznak és vannak akiknek összejön:) Nekem is órák kellettek,hogy lenyugodjak,de ahogy ráálltam agyilag,úgy "fogadtam" el és így sokkal könnyebben is ment. Próbáld meg a szemléleted változtani,úgy könnyebb lesz elfogadni is! 3 nap múlva már együtt,kettőjükre tudtam csak gondolni és szeretni őket! Azóta megszülettek,lassan 1 évesek és ugyanúgy mindenük megvan,mintha "csak" 1 babám lenne. pedig nem vagyunk eszméletlen gazdagok,de ami kell,az megvan. Nincs saját lakásunk a férjemmel,de van hol laknunk.

Én szívesen segítek Neked bármiben,ha gondolod írj privit!

2012. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a fog.gátlót miért nem tiltják be!! kb 2 éve olvasom a posztokat, és kb 20 30 embert tudok itt aki ettől a fajta gyógyszer mellet lett terhes! nem értem mérnem figyelnek rá oda az orvosok!!!
2012. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Mert nem gyakorikérdéseken alapulnak a gyógyszerhatékonysági statisztikák. És mert fogalmad sem lehet arról, hogy a nők, akik ezt szedték, nem hagytak-e ki egyet, nem volt-e valamilyen felszívódást gátló esemény. A TriRegollal egy baj van, az, hogy nagyon magas a hormontartalma, egyébként vas is van benne, így vérszegény nőknek pl. kiváló.
2012. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
72%
Márpedig ilyet nem csinálnak kedves kérdező. Egyébként meg nagy igazság, hogy ahol egy gyermek elfér, ott kettő is, függetlenül attól, hogy egyedül vagy-e. Van hol laknod? Van munkahelyed? Magadtól kell elvenned mindent, és a gyermekeidnek adnod, de ha becsúszott, akkor kérlek próbáld meg bevállalni, mert az ellenkezőjét hidd el, egy életen át bánni fogod!
2012. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Nem fogják elvenni csak az egyik gyerkőcöt.Ami megoldás lehet még, az a szülés utáni örökbeadás.Akár névtelenül is...

De hidd el, most sok minden motoszkál az agyadba, ami érthető, hiszen ezt a tényt nehéz feldolgozni, de a szülés után néhány hónappal áldani fogod a sorsot, hogy mind a két gyermekedet megtartottad.Csak az első néhány hónap lesz baromi nehéz,érzelmileg is és mindenhogy, de ahogy nőnek a picik,1 éves kor körül már örömmel nyugtázod, hogy jó döntést hoztál.Anyagilag is kapsz majd annyi támogatást, hogy két gyerkőcöt is tudjál nevelni, valóban nem lesz sok különbség egy vagy kettő között.

2012. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem szoktam senkit piszkálni aki ilyen helyzetbe kerül, nem vagyok egy hű de abortuszellenes, elismerem hogy sajnos vannak helyzetek amikor elfogadható, de így, ilyen formában elfogadhatatlan még a gondolat is.Egyiket megölni(ez már abortusz), másikat meg megszülni???ÁÁÁ...De szerintem amúgy sem csinálnak ilyet csak egészségügyileg indokolt esetben, mint ahogy már írták előttem is.

Te életed, te döntésed, el sem lehet ítélni ha az abortusz mellett döntesz, de ahogy leírtad a kérdésben, úgy tényleg elfogadhatatlan.Bele sem tudok gondolni.Két egészséges(reméljük)magzat közül választani?Melyik is szülessen meg?Valóban nem arról van szó hogy két alma közól melyiket egyem meg, és melyiket dobjam a kukába.

Sok sikert, és minél jobb döntést.

2012. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
74%
Kedves 26-os. Senki nem elítélte a kérdezőt, hanem próbáltuk józan belátásra bírni és én személyesen arra sarkalltam, hogy próbáljon más megoldást keresni! De azért ne is haragudj vallásos vagy vagy sem ez itt most senkit nem érdekel. Ha pedig vallásos vagy, akkor azt is érezned kellene, hogy azért a világban nagyon sok olyan ember van akit igen, sajnálni kell, mert nincs fél lába, vagy mert rákos, vagy mert nincs tető a feje felett, vagy mert nevelte és elveszítette gyermekét stb. Ezzel szemben abban az emberben aki két gyermeke közül képes az egyiket ellökni magától, azt azért nem kellene úgy kezelni, mint valakit aki nagyon is sajnálatra méltó! Felnőtt emberről van szó, hibázott és a gyermeket ki szeretné törölni, mint egy félresikerült betűt a radírral. Ha az ember a legjobb indulattal is áll ehhez akkor sem éppen számít sajnálni vagy megérteni vagy támogatni való cselekedetnek! Én pl próbáltam rá felhívni a figyelmét, hogy élete végéig bánná ezt a döntését. Én értem, hogy te mit írsz! Nem szoktam senkit megítélni, viszont az ellenkezője is benne van ebben a történetben, ergo vannak nehéz sorsok és az élet állít minket nehéz feladatok, időszakok elé, de nem lehet mindig megfutamodni pláne nem, ha ilyen nagy az ára. Én azt kívánom a kérdezőnek, hogy emberelje meg magát és küzdjön a gyermekeiért! Mindennek meg van az égben rendelt oka, annak is, hogy 2 gyermeket küldött neki a sors!
2012. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére ilyen döntést nem hozhatsz! Vagy mindkettő avgy egyiksem. Én személy szerint nagyon szerettem volna ikreket. most 4 hónapos a kislányom de már azon agyalunk, hogy 5 hónap múlva orvosom beleegyezésével testóprojektbe kezdünk. egszerűbb lett volna ha egyszer cipelem végig a nagy pocakot és 1 nap alatt szülök 2 gyereket. Most megint győzzem majd kivárni amig megszületik meg izgulhatok, hogy egészséges legyen és szülésnél is minden jól menjen.


Az egyiket elvetetni épp olyan mint kettőt. Ráadásúl a megfelő időben végzett terhességmegszakítás nem fájdalmas arra a kis sejtfelhalmozódásra nézve amit te ,,babának" hívsz.

örökbeadás? nincsenek még elegen a nevelőotthonokban??? Minek megszülni mikor még dönthetsz anélkül, hhogy bárkiben sérülést okoz? Ha megszülöd anélkül, hogy magad nevelnéd fel akkor döntöttél a legfelelőtlenebbül. Ha áldozatot akarsz hozni akkor legyen inkább az hogy te magad bőgj át a saját hormonaid és saját magad álltalál túlmisztifikált néhány miliméteres érző idegek nélküli és tudattalan akármi elvesztése miatt, minthogy majd a nevelőotthonban bőgjön az árva gyermeked hogy nem tudja miért nem szerette őt az anyukája hogy lemondott róla. Így egy életet teszel tönkre nem pedig problémát oldassz meg. Az sem jó megoldás ha 2 gyerekkel kell nyomorognod. Viszont ikreknél kető közül választani... Később ha rossz lesz így dorgálnád?: ,,feküdtél volna a másik oldalon!"

Szerintem ha ez ilyen probléma akkor ne tartsd meg őket. Ezek szerint egy gyereknek sem tudnád megadni ami más szülő igen. Mikor a boltban vagyunk és egy szegény családból való kisgyerek sír egy zacskó csipszért és a szülei csúnyán szólnak rá, hogy a körülöttük levők fel ne figyeljenek rá ő pedig nem érti más miért kaphat csipszet ő meg miért nem...ilyenkor úgy megvenném neki azt a csipszet mert sajnálom. Nem tehet róla, hogy őt oda tervezték. De nem az én tisztem felnevelni más helyett a gyermekét. Az én kislányomnak már most néhány hónaposan minden extra csodakütyüje meg van. Az a hivatásom, hogy amig ő gyerek addig ne érezzen a felnőttek világából semmi negatívat. Az hogy hogyan van és miből az a mi problémánk. Ne tudja meg egy kisgyerek hogy mi az a gázszámla...:D Sajnos sok családban a szülő a gyerekének panaszkodik és próbálja megmagyarázni, hogy nincs pénz és már akkor megismerkedik a gyerek azzal, hogy baj van. Legyen meg az álomvilága. Legyen szép gyermekkora. És ha majd drága egyetemen akar majd továbbtanulni a gyermeked, hogy legyen belőle valaki? Ha így indítod a világnak, a te lelkeden szárad az a hátrány amivel érkezik. Szerintem nem igaz, hoyg ahol 1nek van helye ott kettőnek is. Szerintem ahol kettőnek nicns ott egynek sincs. Majd jelentkezhetsz a hiradóba a 16 gyerekkel akik 2 szobában élnek egy tanyán... na azokból nem lesz még sikeres orvos... Sajnálom őket hiába hiszi azt az anyujuk hogy ők boldogok...felelőtlen.

2012. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

egszerűbb lett volna ha egyszer cipelem végig a nagy pocakot és 1 nap alatt szülök 2 gyereket. Most megint győzzem majd kivárni amig megszületik meg izgulhatok, hogy egészséges legyen és szülésnél is minden jól menjen.



Hát kedves utolsó! Tudod nem olyan egyszerű ám 38-40 hétig cipelni az ikres-pocakot. Lehet,hogy ugyanannyi vajúdásból 2 gyerek születhet,de a félelem és aggodalom,ami persze 1 babánál is meglehet,az ikerterhesség alatt tényleg megduplázódik! Igazából értem én mit akartál mondani,de amit írtál vagy ahogyan ítad, kicsit fura. Nem vagyunk mi ikresek többek vagy ilyesmi,de az ikerterhesség-szülés nem arról szól ám,hogy "na letudok egyszerre kettőt". Hogy újra izgulhatsz? Ez csak időben tér el, az ikerszülésnél is 2x izgulsz,csak egyszerre...

Amúgy a mondanivalód többi részével egyetértek.

2012. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!