Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek amniocentézisre...

Holnap megyek amniocentézisre a korom miatt. Bátorítanátok kicsit? Nagyon félek. Van valakinek esetleg tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 12:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

De jóóó!!! Örülök neked!

Úgy néz ki nekem is kiscsaj lesz, de remélem az amnio megerősíti!!

Jó egészséget nektek!

2012. márc. 27. 18:22
 12/31 anonim ***** válasza:
16%

Az tökjó hogy nem bántad meg, MÉG. Az is tökjó, hogy nem fájt. De ez nem egy veszélytelen vizsgálat, 1-2%-ban vetéléshez vezethet. (a vetélés általában néhány napon, esetleg heteken belül következhet be, úgyhogy még nem tudhatod, hogy minden oké) Én nem csináltatnám meg csak a korom miatt, ha amugy minden rendben, pont azért, mert én is aggódós vagyok.

Ne érts félre, nem kötekedni akarok, és nem is riogatni, senkinek semmi köze hozzá, hogy megcsináltatod-e vagy sem. Csak jó lenne, ha az itt tájékozódó kismamáknak nem az jönne le, hogy ez egy teljesen veszélytelen rutin vizsgálat, mint mondjuk a 4d UH, és hogy mindenkinek érdemes megcsináltatnia a biztonság kedvéért, mert nagyon nem így van.

2012. márc. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm, de bátorítást kértem, és nem elrettentést!

A vetélés százaléka megegyezik a korom miatti beteg magzat kockázatával, mivel a rokonságban is van rá példa sajnos.

Tehát inkább vállaltam ezt, mint esetleg egy nem egészséges gyermeket.

Szóval örülök, hogy neked elég a 4D ultrahang vizsgálat, én tutira megyek.

És nem lesz baj, mert tudom, érzem, nem fogom bevonzani a bajt.

Azért köszönöm a válaszokat, boldog babavárást mindenkinek!

2012. márc. 28. 19:56
 14/31 anonim ***** válasza:
12%

Ja bátorítást kértél, szóval akkor hazudni kell, értem.

Ok, akkor tuti minden rendben lesz, mert nem "vonzod be" a bajt, meg gondolom a horoszkópod is megírta.

Nem azt mondtam, hogy nekem elég a 4D, hanem hogy nem kockáztatnám a babám életét, ha nem indokolt.

2012. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

" mindenkinek érdemes megcsináltatnia a biztonság kedvéért"

Mindenkinek meg sem csinálják egyébként, 35 éves kor alatt, még kifejezett kérésre sem!

Mi hárman voltunk tegnap, 2 csaj, akik nem voltak még 30évesek sem, 2,7-es tarkóredővel, és rossz véreredménnyel, megkérdezte az orvos tőlük, hogy minek jöttek erre a vizsgálatra :S

Tőlem nem kérdeztek semmit....

2012. márc. 28. 20:07
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a horoszkópban XD
2012. márc. 28. 20:08
 17/31 anonim ***** válasza:
22%

Ja és még valami, nagyot tévedsz, ha azt hiszed, hogy ezzel tutira mész. Az amnioval csak néhány gyakori kromoszómarendellenességre szűrnek, rengeteg olyan kromoszómarendellenesség van, amit nem mutat ki a vizsgálat. Ezen kívül van egy csomó nem genetikai eredetű betegség, arról nem is beszélve, hogy mennyi minden történhet a szülés alatt, után...

Tudom le leszek pontozva, nem érdekel. Nem riogatni akarok még mindig, csak jó lenne, ha úgy vállalnának be kismamák ilyen veszélyes vizsgálatokat, ha előbb tájékozódnának annak veszélyeiről és előnyeiről. Mert ahogy te leírtad tényleg az jön le, hogy ez teljesen veszélytelen és mindenkinek meg kéne csináltatnia, ráadásul ezzel "tutira lehet menni". De ezt elmondtam az előző hozzászólásban is, akkor sem értetted :(

2012. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
38%
A horoszkópot meg ironikusan értettem, mert kb pont annyi a valóságalapja, mint a "baj bevonzásának"
2012. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Figyelj, te biztosan nagyon okos nő vagy, elhiszem neked!

Nem pontoztalak le, sőt...

Nem akarok vitatkozni, semmi kedvem hozzá, örülök, hogy túl vagyok rajta.

Szerintem zárjuk is le ezt a topicot, mert már csak a vita van belőle.

Mindenki maga dönti el, vállalja, vagy sem-

Elsősorban olyan anyukák, kismamák tapasztalatait vártam, és kaptam, akik átestek ezen a beavatkozáson.

További szép napot, és jó egészséget!

2012. márc. 28. 20:24
 20/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Nekem volt januárban egy ilyen beavatkozásom,ami sajnos betegséget igazolt,és a 15.héten meg kellet szülnöm ,nekem maga a mintavétel nem fájt,csak lelkileg az a tudat,hogy mind erre azért kerül sor mert fent áll a lehetőség hogy nem egészséges a babám.És 29 éves vagyok.
2012. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!