Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek az első terhességük megmaradt és egészséges babát szültek?

Figyelt kérdés

Olyan sok vetélésről olvasok/hallok, meg hogy bár az első pici elment, de utána született egészséges baba is...

Csak szeretnék pozitív példákat is hallani! :)

(Főleg mert kb 5 hetes lehetek, ez az első terhességem és már rémeket látok! :(:) )


2012. ápr. 16. 15:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
25%
Te most ezt komolyan kérdezed??????? Ha igen, akkor azt tudom írni, hogy IGEN VANNAK ITT OLYANOK! És úgy általában a nők nagy része OLYAN! Az a természetes, hogy egy nő teherbe esik, kihordja és megszüli egészségesen és mindketten azok is maradnak. Persze hogy előfordulnak szomorú esetek, de azért nem az a tipikus. Nem abból kellene kiindulni, hanem az átlagból és azért még hála istennek nem az az átlag, aki elvetél, hanem az aki megszül. Kb 200 nőismerősöm van akinek gyermeke van de lehet, hogy 300 is, abból csak egyet tudok aki elvetélt. az 0,03% körül van, de nem vagyok túl jó matekos. A lényeg az, hogy ha az arányokat nézed, akkor elég jók az esélyeid, hogy nem lesz semmi baj:)! Erre gondolj!
2012. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Kedves utolsó válaszadó, sejtettem, hogy ez a többség, de

1. a korosztályomban még a többségnek nincs gyereke (23 éves vagyok)

2. nem foglalkoztam eddig túl sokat a témával, ezért elég bizonytalan vagyok, kétségek is hamarabb merülnek fel bennem

3. elsősorban persze hogy a szép és egészséges babákról tudok/tudunk, azokról,a kik idő előtt elmentek kevésbé


De egyébként teljesen igazad van, pozitívan kell hozzáállni :)

2012. ápr. 16. 18:57
 23/32 anonim ***** válasza:
2 terhességem volt, 3 gyerekem van. :-) Mindkét terhességem problémamentes volt, még a második, ikres is. Nyugi, és ne olvass netet!!!! :-) Vagy legalábbis ilyeneket, butaság! Minden rendben lesz, és gratulálok!
2012. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Kb 200 nőismerősöm van akinek gyermeke van de lehet, hogy 300 is, abból csak egyet tudok aki elvetélt"

Nem lehet, hogy csak nem akarták reklámozni a dolgot? Az ember nem szívesen "büszkélkedik" az ilyesmivel, pláne nem egy terhes nőnek.

Csak mert az én ismerettségi körömben nem ezt az arányt tapasztalom, amikor az én első babám elment, akkor nagyon sok ismerősöm mesélte, hogy ők is ugyanígy jártak, csak ugye az ember nem reklámozza az ilyesmit.

2012. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, az h a te ismeretségi körödben mi volt, nem tudhatom, de te sem, hogy az enyémben mi. Az viszont mindenképpen biztos, hogy az átlag kihordja és megszül. Sajnálom, ha veled ez történt, de nem kellene a negatív példákat sulykolni, mert hidd el nem az a tipikus! Remélem, hogy veled sem fordul elő többet, de itt éppen azt próbáljuk megértetni szegény kérdezővel, hogy nem szabad rémeket látni, mert amióta világ a világ azóta évente nők milliói szülnek a világon és erre kellene gondolnia.
2012. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én nem riogatom a kérdezőt, meg senkit, csak kicsit sértőnek és degradálónak találom, hogy azt írjátok, hogy az átlagos, normális nő minden terhességből egészséges gyereket szül. Ez nem így van, bizonyított tény, hogy a terhességek több mint fele vetéléssel végződik, csak a nők ezt nem tudják, csak annyit vesznek észre, hogy pár napot késett a vérzésük és kicsit erősebb. Persze több idő telik el, annál kisebb a vetélés esélye.

És abban is biztos vagyok, hogy nem mindenki reklámozza ezerrel a vetéléseit, ezért nem tudunk mindegyikről. 2 hónapos a kisfiam, és ha valaki megkérdezi, hogy első baba-e, akkor rávágom, hogy igen, nem avatok be mindenkit az előzményekbe.

De tényleg nem riogatni akarok, kedves kérdező, azzal biztos nem teszel jót, hogy feleslegesen parázol, nyugodj meg és örülj a babádnak.

2012. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Utolsó! Felhívnám a figyelmed arra, hogy a kérdező leginkább pozitív példákat szeretne hallani, és nem a bizonyított tényeket. Ezzel aztán nagyon sokat nem segítesz most Neki. Sajnálom, ami történt Veled, de valóban nem ezt kéne most sulykolni. Ez a kérdés nem erre hivatott!
2012. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi gond az elso terhessegemmel, egezseges kisfiam szuletett :)

Most varjuk a masodik babat,16 hetes es remelem most is minden rendbe lesz :)

2012. ápr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
67%
26-os!!! Te teljesen félreérted a szövegkörnyezetet, javaslom vagy olvasd el újra figyelmesen, vagy ne akarj veszekedni, hisz nem azért vagyunk itt. Senki nem írt olyat, hogy "átlagos normális nő". Ezt te honnan veszed?Én azt írtam, hogy az az átlagos és normális, ha egy nő megszül. De az átlagos és normális szó abszolút az élethelyzetre ertendő nem a nőre.De szerintem ezt rajtad kívül senki nem értette félre, sztem te sem, csak direkt azt akartad kihozni a válaszomból, h esetleg sértő és akkor tudsz veszekedni. Amúgy ezt a kis aranyos statisztikai adatot honnan szedted?(a terhességek több, mint a fele vetéléssel végződik) Hamár azt írod, h ez tényszerű adat akkor mond, hogy hol van ez leírva?Utánanéznék szívesen. Szerintem ez orbitális baromság, gondolj már bele "több mint a fele????"Akkor évente alig születne néhányszáz ember a világon"Én viszont nem tényszerű adatot közlök, csak ez egy szófordulat volt. Jaaa és egyébként nem kéne magadra venned a véleményeket, senki nem gondolja, h nem vagy normális nő, tisztában vok vele h senki nem teheet arról h elvetél, és sajnálom szívből, de akkor is az a véleményem, h a terhességek többsége egészséges újszülöttel végződik.
2012. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Tessék, ezt találtam most így hirtelen: [link]

Igazad van, tévedtem, nem 50%, hanem 65-70%.

De nem veszekedni akarok, megszoktam már, hogy ha itt nem azt írják amit hallani szeretnétek akkor megy a sárdobálás. Úgyhogy be is fejeztem :)

(Az előbb is leírtam, de látom nem sikerült értelmezni, ezért elmondom még egyszer. A vetélések nagy része lezajlik akkor amikor a nők többsége még nem is tudja, hogy terhes, tehát észre sem veszi, hogy elvetélt. Ez az egyik oka annak, hogy meglepőnek tűnik ez a magas arány. A másik oka az, hogy nem mindenki "dicsekszik" el a vetéléseivel, ezért nem tudtok róla)

2012. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!