Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Saját felelősségre vissza...

Saját felelősségre vissza utasíthatom a kh-zi befektetést és diabetológiát?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki elítélne,a kérdést azért ettem fel,mert van egy egy éves kisfiam akit nem tudok kire bízni és nem vagyok még terhes de szeretnénk másik babát viszont a terhességem végén magas lett a vérnyomásom és érdekelne,hogy mi van akkor ha megint az lesz és vissz autasítanám e befektetést??az sztk 3percre van tőlük ha nagy baj lenne tunék szólni vagy lemenni,tehát amiatt nem aggódnék..a másik,hogy terhességi diabéteszt állapítottak meg anno 8as lett,járnom kellett a diabetológiára de az egy baromság volt.Mindenkit 160gros diértára fogtak,tökmindegy volt,hogy egy otthon ülő anyuka vagy vagy 10órát dolgozol vagy épp ikreket vársz és ez szetm nemhelyes-és tudom mindenki azt mondja ne én döntsem el,de orvosok közt dolgoztam én is tudom ,hogy ment ez-igaz nem szülészeten...ja és nem mellesleg akiket megkérdeztem a diabon senki nem diétázott-én sem.Gyönyörű egészséges babám lett és nem is bánom,ma sem tennék máshogy így számomra az jön le,hogy tök felesleges lenne az időt húzzam ott.......csak érdekel,ki mit tud erről mondani...
2009. jún. 24. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy visszautasíthatod, de gondolom lesz fogadott orvosod akivel majd lehet "alkudozni"...:) és nem törvényszerű hogy magas lesz a cukrod most is, ismerek jó néhány kismamát akinek egész más volt a második terhessége, beleértve a cukorszintet is. A magas vérnyomással én azért vigyáznék otthon maradni, azzal könnyen előfordulhat egy életmentő műtét szükségessége, állandó orvosi monitoringra van szükség a toxémia miatt. A dokid talán "simulékony" lesz, de mindenképp őt kérdezd majd:)

18 hetes + 19 hós

2009. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
persze van magán dokim,de nem is azért nem feküdnék be mert felelőtlen lennék hanem mert a kicsivel itthon kell legyek.sajnos a nagyik is több 100kmre vannak,a férjem meg a pénzkereső őt nem lehet ilyennel itthon tartani...
2009. jún. 24. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, értem, én sem akarnék befeküdni. Azért hogy diétáztassanak nem is, de a toxémiától félek, a barátnőmnek az volt, egy-két óra múlva már komoly életveszélyben lett volna ha nem veszik ki azonnal a babát
2009. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Terhességi cukorbetegség miatt akart befektetni diabetológus,nem mentem egy kisgyerek várt otthon+feleslegesnek tartottam,de ezt a szülészemmel megbeszéltem,otthon mindig mértem a cukromat,diétáztam. Gyönyörü,egészséges gyerekem született. A következő terhesség alatt is visszautasitanáma kórházi cukorkezelést,de ebben az is közrejátszik,hogy egészségügyi dolgozó vagyok,a férjem orvos,biztonságban érzem magam otthon is és nem hagynám otthon sokidőre a gyerekeket.
2009. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Engem magas vérnyomásra fektettek be szülés előtt egy nappal,de akkor sem éreztem magam veszélyben.Én állandóan mértem itthon,semmi baj nem volt.a khban olyan rossz volt a vérnyomásmérő,hogy 2-3szor is mérték és mindig más adatot mutatott így azt sem tudom jó volt e a mérése.nyomni akarták a dopegytet én vissza utasítottam...már szülés után is etették volna,aztán a főorvos mondta ezek olyan szerek amiket nem lehet egyik pillanatról a másikba abba hagyni..Csak félek,hogy ha újra terhes lennék akkor mi lenne,persze sok mindent én is máshogy csinálnék,meg persze 2ugyan olyan terhesség sincsen,csak hát azért érdeklődtem,hogy megtehetem e...úgy tudom igen,de nem vagyok biztos...és fogászatban dolgoztam eddig ott egész más a helyzet...természetesen ha gond lenne én sem kockáztatnám a kicsi és saját egészségemet de sztem azt jelezné a testem is.Mert eddig nem volt a jelzésekkel gond.
2009. jún. 24. 11:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és én is mértem a cukromat ,sosem volt vele gond,pedig nem diétáztam.amikor a terheléses csinálták már 3 órája nem ettem mikor kezdték-sztem mindenkinek magas lenne,mert a diabon mondták,minél többet éhezik valaki terhesen reggel annál magasabba cukra..és akinek jó volt nem biztos,hogy ha másnap csinálják is jó lett volna..tehát ez olyan lutri-persze arra vonatkozik aki amúgy sem cukros,mert aki az azt tök máshogy kezelik...
2009. jún. 24. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
És ha valakinek nincs orvosa,és be akarják fektetni,és ugy utasitja vissza akkor mivan? Ha majd eljön az idö nem segitenek vagy mi? Szerintetek ez hogy müködik?
2009. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!Nekme is terhességi cukrom van. Egyet értek veled nagy hülyeség ez a diétás baromság.Attól függetlenül csinálom.Egyszer picit feljebb ment a cukrom beteg voltam és akkor is csak 7.8 ra azonnal inzulinnal fenyegettek. Így inkább diétázok de nagyon nehéz már:(! És még van 7 hetem.

Szerintem ha olyan közel vagy vissza utasíthatod.NA de nem is biztos hogy ugyan az lesz a baj:)! 32+4

2009. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát saját felelősségre bármit megtehetsz!Ha otthon tudod mérni a vérnyomásod és a cukrod,akkor nincsen gond!Én is csak azért nem kerültem be a kórházba annak idején,mert itthon voltak -vannak megfelelő felszereléseim és közel az orvosom is!Na,igen egy 1 éves picit se ajánlatos ilyenkor idegenekre bizni!Dönts saját belátásod szerint!De az se biztos,hogy a 2.terhességedben gondok lesznek!Mindegyik másképp alakul!

Jó egészséget nektek!

2009. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bízom benne hogy nem lesz gond vele,Tudom mérni magamnak itthon ha kell,az inzulinozás nem csak úgy jön,nekem az orvosom azt mondta ahhoz,hogy valakit szúrkáljanak ahhoz kemény vizsgálatok vannak,többszöri megfigyeléssel-khzival.Legalább 3,szval az a doki aki rögtön már inzulinoztat nem normális ,aki hagyja megint nem az.

Nekem mikor 8as cukrot mértek a kisfiammal-tavaly,semmi bajom nem volt és sztem akkor lett volna ha diétázom.amikor jártam a diabra,semmi értelme nem volt,bemutattam mindig a negatív leletet és már jöttem is,ezért minek..akikkel ott beszéltem senki nem csinálta,mert a koplalástól voltak ők is betegek és is azért voltam egyszer rosszul az elején...na mindegy.a magas vérnyomás már dolog azt tudom,bár én itthon jó eredményeket mértem..ezt sem értettem...

2009. jún. 25. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!