Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Saját felelősségre vissza...

Saját felelősségre vissza utasíthatom a kh-zi befektetést és diabetológiát?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki elítélne,a kérdést azért ettem fel,mert van egy egy éves kisfiam akit nem tudok kire bízni és nem vagyok még terhes de szeretnénk másik babát viszont a terhességem végén magas lett a vérnyomásom és érdekelne,hogy mi van akkor ha megint az lesz és vissz autasítanám e befektetést??az sztk 3percre van tőlük ha nagy baj lenne tunék szólni vagy lemenni,tehát amiatt nem aggódnék..a másik,hogy terhességi diabéteszt állapítottak meg anno 8as lett,járnom kellett a diabetológiára de az egy baromság volt.Mindenkit 160gros diértára fogtak,tökmindegy volt,hogy egy otthon ülő anyuka vagy vagy 10órát dolgozol vagy épp ikreket vársz és ez szetm nemhelyes-és tudom mindenki azt mondja ne én döntsem el,de orvosok közt dolgoztam én is tudom ,hogy ment ez-igaz nem szülészeten...ja és nem mellesleg akiket megkérdeztem a diabon senki nem diétázott-én sem.Gyönyörű egészséges babám lett és nem is bánom,ma sem tennék máshogy így számomra az jön le,hogy tök felesleges lenne az időt húzzam ott.......csak érdekel,ki mit tud erről mondani...
2009. jún. 24. 10:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Elolvastam válaszod és azt mondhatom,hogy a diéta nem a fogyis kajával egyenlő!Annyit jelent,hogy ha jó eredményeket szeretnénk,akkor elég a többszöri azonos időben elfogyasztott étel jó arányban elosztva.Én már 10 éve bököm magam és előtte az első terhességemben 10 feletti volt a cukim,de a többszöri jól elosztott étkezéssel leszorult 6-8 közé.Inzusan is szültem 39évesen és egészséges kisfiam született.Azok,akik diétáztak szerintem nem megfelelően csinálták és azért éheztek meg nem voltak jól.Nekem semmi ilyesmi problémám nem volt!Most olvastam egyébként,hogy akinek 10 alatti a cukra,annak egyáltalán nem kell inzulin,de ha a cukroslötyitől felmegy 10 felé,akkor inzulinrezisztenciáról van szó és abban az esetben kell többszöri mérést végezni,mert akkor se mindjárt az inzulinhoz nyúlnak.Előbb a diétával próbálják helyrehozni,majd az inzulin csak végszükség esetén kell!Úgyhogy legyél nyugodt,nem is bizti,hogy a 2.terhességeddel gond lesz!Nekem se volt gond se a 2.-kal,se a 3.-kal.A 4.-kel inzulinoztam magam és egészséges a kisfiam!Jó egészséget nektek!És ne izgasd magad a kórházzal!

2009. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Éna kházat nem a cukorral hoztam egyenrangúvá hanema magas vérnyomival..valószínű azért volt,mert sokat szedtem felmagamhoz képest.

Én tudom,hogy rögtön nincsen inzulin aválaszaimban és is azt mondtam,azt is tudom,hogy nem úgy kell diétázni,hogy koplalunk-ebben azért képben vagyok már én is 30évesen,de 160gramm szénhidráttal egy nap terhesen,10-12óra/napi nem csak ülő fizikai munkával,hanem versenyszerű teljesítménnyel elég húzós ez a mennyiség,mert a szervezetes többet akar,mivel többhöz is volt szokva pláne,hogy egész nap hajtol,hogy meg tudj élni...elég kemény volt nekem elhiheted.Nem hiszem,hogy mindenki aki terhes m,eg tudja azt csinálni,hogy fél nyolckor már dolgozik-egy órát utaztam a munkahelyre és volt,hogy fél 10kor jöttem ki este..addig kb 3szor álltam fel a helyemről..nem terhesen is elég kemény hidd el.Van aki a napi 8órától is nyavalyog én meg a szülésig ezt csináltam.

Szval nem mindegy,hogy valaki otthon pihenget,mert terhes és nem érzi magát jól vagy muszáj dolgozni és nem tehetem meg azt,hogy nem érzem magamat jól.Na mindegy...remélem én is ,hogy nem lesz ilyen ,a második terhességemnél már én is jobban fogok erre ügyelni-meg akkor már nem fogok dolgozni valószínűleg ,remélem,mert most itthon vagyok a kicsivel és szeretném ha még most sikerülne a másik.

de köszönöm a válaszaitokat!!!

2009. jún. 26. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!