Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez? Én már...

Mit szóltok ehhez? Én már teljesen ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, sajnos a körülmények miatt nem élünk együtt a párommal, ráadásul messze is lakik tőlünk. Én itthon élek Anyuval és a Papámmal. Párom pedig szintén az anyjával meg a nővérével. Ugyan van munkája, de iszonyat rosszul keres, és nekem havonta csak 5 ezreket adott eddig, ebben a hónapban meg már csak 3 ezret és csodálkozik, hogy veszekszem vele. Amije eddig van a babánknak az Anyukámnak és nekem köszönhető 90 %-ban, ráadásul a párom anyja sem segít semmiben, semmivel nem lepte meg a leendő unokáját, az ilyen ember a szememben egy 0. Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van. Mi az, hogy egy apa, ha távol is van, nem tartja el a családját? Nem ez lenne a normális ebben a helyzetben is? Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy ne aggódjunk, el fog minket tartani. Neki ez az eltartás, hát szép, mondhatom. Kevés, hogy mondja, hogy imád minket, bizonyítsa is be. Egy hónapban egyszer talizunk. Ha én lennék az apa, megszakadna a szívem, ha alig láthatnám a fejlődését a babámnak, én mindent megtennék, hogy minimum hetente lássam a párom. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek? Amúgy én 23 éves vagyok, a párom meg 27 éves, szóval mát eléggé felnőtt ahhoz, hogy komolyan gondolkodjon és eltartsa a kisbabáját. Ha kell, egy apa a föld alól is teremtse meg a feltételeket.
2012. júl. 8. 17:52
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
83%

két dolgot csinálhatsz.

lenyeled a békát lemész vidékre lakni és lesz a gyereknek apja,aki vele van mert addig míg 1*látja egy hónapban addig sem apai érzés sem felelősség nem alakul ki benne addig csak kedves rokon aki havonta jön

vagy

maradsz ahol vagy és puffogsz kedvedre hogy miért nem ...... stb nem fogja éreni a pasi sosem mert nincs veled a boltban mikor veszed a

2012. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

cuccokat neki hogy mennyibe kerül egy gyerek.

lehet hogy szeret titeket de azt nem adhatod a gyerek szájába ha éhes vagy beteg a szüleid még segítenek de előbb utóbb mondani fogják hogy ez így nem jó mert ha most nincs pénzed akkor innentől kezdve ők akik "életben" tartják és ők vesznek gyógyszert ha beteg.

ez nem bántás ez a valóság,készülj fel.

2012. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
88%

Szia én csak annyit tudok írni Neked h én 1hónapban 1 hetet vagyok együtt a párommal, mert itthon nem keresett jól, nem azért mert buta, 2dipolája van, de sajnos ma Magyarországon nagyon nehéz jól fizető állást találni. 2éve van külföldön és most jön a baba, de mindent megtesz azért h a megfelelő körülményeket biztosítsa és hogy mire meglesz a kicsi addigra legyen annyi félretett pénzünk h ha itthon elhelyezkedik, de esetleg jönne valami váratlan kiadás tudjunk mihez nyúlni. Szóval nekem azt ne mondja senki h 5éves kapcsolatban nem lehetett vna annyira előre haladni h a közös jövőtöket megtervezzétek ha nem vidéken nem ott, de ha annyira nagy lett vna a szerelem már rég együtt élnétek, komolyan mit vársz egy ilyen embertől? Már az is gáz h 5év alatt nem jutott eszébe egy jobb állást keresni h előre jusson a kapcsolatotok és a közös jövőt tervezhessétek, na de így h jön a baba és még így sem tesz semmit...!

Én is veszélyeztetett babás vagyok 23éves 5év ledolgozott munkaviszonnyal a hátam mögött, de ha olyan kapcsolatban élnék mint te biztos h nem vállaltam volna a gyereket pedig ellenzem az abortuszt főleg h egy babót elvesztettünk már sajnos. 23évesen nem volt annyi eszed h ha 5év alatt nem tett semmit a kapcsolatotokért akkor nem vállalsz gyereket tőle?

Egy ilyen pasira nem lehet alapozni, nem az kell h eltartson, mert manapság egy nő is álljon 2lábbal a földön, na de ennyire...egyedülálló anyuka leszel és ebből a kapcs.ból soha nem lesz semmi...!

2012. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
60%

A kérdező még annó azzal állt volna elő hogy elvetess-e a babát vagy megtartsa, a válaszolók többsége azt mondta volna hogy tartsd meg, mert mindig van kiút, stb..ez a tapasztalatom az ilyen jellegű kérdésekkel. Most meg szegénynek azt mondja mindenki miért vállalta a babát??? Hát nem értem én ezt.

Abban igazuk van a válaszolók többségének hogy fel kell készülni hogy egyedül álló anya leszel, mert a kapcsolat így hosszú távon biztos nem fog működni, gyerekkel. Viszont az is lehet, és reménykedjünk hogy ez lesz, hogy amikor megszületik a baba, összekapja magát a párod és felköltözik Pestre. Én azt semmiképpen nem javasolnám hogy az anyóshoz költözz, főleg ha nem szeretitek egymást. Kezdő anyukaként és egy ilyen párral nagyon sokat szenvednél.

Szerencsére anyukád és testvéred melletted állnak. Kitartást ebben a nagy melegben.

2012. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Már csak egy mondatot fűznék hozzá, nem megyek bele vitákba. Meg kell becsülni az első kisbabát, ha megfogant, legalábbis én így gondolom, korom is megvan hozzá. Örök szívfájdalmam lett volna, ha elvetetem az első kisbabámat.
2012. júl. 8. 20:31
 26/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak. Én is így gondolom, ahogy te, most azért, mert nincs meg a megfelelő anyagi helyzet meg megfelelő párkapcsolat, egyből vetettem volna el a babát? Sajnos én is apa nélkül nőttem fel, de egy nagyon jó Anyuka mellett, és lám, itt vagyok! Úgyhogy szerintem egyes hozzászólok gondolkodjanak el!
2012. júl. 8. 20:36
 27/55 anonim ***** válasza:
79%

Le leszek pontozva de nem érdekel....nem bírom ki hogy ne kérdezzem meg : MINEK tettél fel akkor kérdést??? Nem azt kérdezted hogy megtartsd e dacára annak hogy a pasid egyáltalán nem gondolja komolyan a kapcsolatotokat meg a felelősségvállalás témát. Mert akkor ugyanazokat kaptad volna válaszként mint más amikor ilyen kérdést tesz fel, vagyis a válaszadók nagy része azt írná: tartsd meg ha van támogató háttered (mint írod neked van) és ne foglalkozz a pasival.

De te nem ezt tetted fel kérdésként (bár nem is igazán kérdés a kérdésed...)!!!

Te azt vártad ezek szerint amit az utolsó válaszoló írt hogy mindenki együtt szidja veled a szemét pasit aki csak 5 ezret ad a gyerekre, és simogassa meg a lelkedet hogy te bezzeg mennyire fantasztikus ember vagy hogy ilyen rossz körülményre is megtartottad a babát...

Jöhet a piros kéz.

2012. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
54%
Zöld ment tőlem...)
2012. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Azért nem azt kérdeztem, hogy szerintetek így meg-e kellett volna tartanom a babámat vagy sem, mert engem nem ez érdekelt,hogy erről mit gondoltok, hanem arra voltam kíváncsi, hogy mi a véleményetek erről a helyzetről, nem pedig a minősítést kértem, hogy akkor miért tartottam meg. Könnyen beszél az, aki nem terhes. Nem azt vártam, hogy szidjátok agyon a páromat, magamat meg istenítsem meg, hogy ti is, de én akkor is azt gondolom, bár azért szeretem a barátom, de nem értitek? Megígérte, hogy el fog minket tartani. Akkor azt kellett volna mondania, hogy szeretném a babát, de sajnos nem foglak titeket eltartani.
2012. júl. 8. 20:57
 30/55 A kérdező kommentje:
Meg nem pontozok senkit sem, mert nem az ostoba minősítés érdekel, hogy zöld vagy piros kéz, hanem a vélemények érdekeltek. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 8. 20:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!