Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez? Én már...

Mit szóltok ehhez? Én már teljesen ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, sajnos a körülmények miatt nem élünk együtt a párommal, ráadásul messze is lakik tőlünk. Én itthon élek Anyuval és a Papámmal. Párom pedig szintén az anyjával meg a nővérével. Ugyan van munkája, de iszonyat rosszul keres, és nekem havonta csak 5 ezreket adott eddig, ebben a hónapban meg már csak 3 ezret és csodálkozik, hogy veszekszem vele. Amije eddig van a babánknak az Anyukámnak és nekem köszönhető 90 %-ban, ráadásul a párom anyja sem segít semmiben, semmivel nem lepte meg a leendő unokáját, az ilyen ember a szememben egy 0. Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van. Mi az, hogy egy apa, ha távol is van, nem tartja el a családját? Nem ez lenne a normális ebben a helyzetben is? Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy ne aggódjunk, el fog minket tartani. Neki ez az eltartás, hát szép, mondhatom. Kevés, hogy mondja, hogy imád minket, bizonyítsa is be. Egy hónapban egyszer talizunk. Ha én lennék az apa, megszakadna a szívem, ha alig láthatnám a fejlődését a babámnak, én mindent megtennék, hogy minimum hetente lássam a párom. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek? Amúgy én 23 éves vagyok, a párom meg 27 éves, szóval mát eléggé felnőtt ahhoz, hogy komolyan gondolkodjon és eltartsa a kisbabáját. Ha kell, egy apa a föld alól is teremtse meg a feltételeket.
2012. júl. 8. 17:52
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
58%

34-es vagyok.


Nem értem, miért írtál ki kérdést. Azért ha belegondolsz az a normális, hogyha gyerek lesz, a szülők együtt élnek. Nálatok nem az a helyzet, hogy Apa külföldön van, hanem Magyarországon éltek mind a ketten és mégsem teszel/tesztek semmit, hogy együtt éljetek. És igen, ha azt a részét nézzük, hogy a kislányunkat együtt neveljük, akkor igen, tökéletes az életem különben persze nem, de Te nyugtasd magad ezzel, ha ez Neked így jobb. Nem szoktam a kort felhozni, mert nem szeretem, ha azt mondják, hogy fiatal vagy, de Te nagyon az vagy és gyerekesen gondolkozol.

2012. júl. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én nem fogom azt mondani,hogy baj,hogy vállaltad a picit.Ez jó,hiszen egy kis életről van szó.Viszont azt tudtad,milyen helyzetbe vállalod.Tudtad,hogy a párod nem lesz majd végig melletted,nem keres jól,nem éltek együtt.Akkor most hirtelen miért csodálkozol? Legalább azt a havi 5ezret elküldi,pedig biztosan szüksége volna arra a kis pénzre is. Én a helyedben annak a kis pénznek is örülnék. Ma már nem úgy működnek a dolgok,hogy egyedül az apuka dolga eltartani a gyereket meg a nőt is. Nem bizony. Nem dolgozol,rendben,mert nem tudsz,de ettől függetlenül kapod a táppénzt,mivel anyukáddal élsz,így nem egyedül tartasz fenn egy háztartást sem. Tudtad,hogy ez lesz,mert eddig is ez volt. Anyósodtól nem tudom mit vársz..Szidod,hogy nem vesz ezt meg azt,közben pedig látni sem bírod,nem akarsz vele sem beszélni,sem találkozni. Én azt látom,nem akarlak bántani,de úgy tűnik,mintha mindenki mástól várnád az anyagi segítséget,és azt,hogy mindent megvegyen,ami kell. Elsősorban ez a kicsi a Te gyermeked,akiről Neked kell gondoskodnod,hiszen tudtad,hogy apuka nem tud sokat segíteni. Az,hogy ha valaki más segít,pozitív dolog,de nem elvárt!!! Nálunk apuka még velünk van,közös kasszán vagyunk,együtt élünk,de hidd el nem tökéletes ettől még az életem,ő is bármikor meggondolhatja magát,csak tudod én belekalkulálom ezt is.Azt pedig,hogy az összes válaszolóval elkezdesz vitázni nem értem,hiszen Te kérdezted a véleményünket,mi meg leírjuk..Ha nem fogadod el,vagy nem érdekel,akkor ne kérdezz. Mindenesetre nagyon sok sikert és boldogságot kívánok a kisbabádhoz.

28hkm

2012. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön éltek,és még pénzetek sincs,minek vállaltátok a gyereket?Akartátok mindketten?

Szintén 23 éves vagyok,de mi már házasok vagyunk,amiből ugye következik,hogy együtt is élünk.

35hkm

2012. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

De jóóó..megint egy vita, aminek semmi értelme.

Csajok! Úgysem tudtok olyat mondani neki, ami tetszene, hacsak nem 1000%-ban egyetértetek vele.

Ez a tipikus h*lye liba felfogás. 'Aki 100%ban egyetért vele, az ad értékes választ'

Felesleges időt pazarolni rá, hogy meggyőzzétek..

2012. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
08:55-nek. Nem várom el senki segítségét, de az szerintem elég hülye gondolkodás, hogy nem az apának kell eltartania a családját. Már nem kapom a táppénzt 2 hónapja, eddig az összes táppénzem a kisbabámra költöttem, ami természetes is, de így, hogy már nincs, én nem tudok rá költeni, ezért várom el jogosan apukától a segítséget, hiszem ő az apja, és vállaltuk őt mind ketten. Anyukám segített a legtöbbet, nagyon szereti az unokáját, de nem várhatom majd el tőle, hogy eltartson minket, hiszem akkor miért van az apa? Ti, akik már családosok vagytok, igazán megérthetnétek engem, hogy miért gondolkozom így. Meg majd kapjuk a családi adókedvezményt, azt se várjam majd el a páromtól? Persze, jól jön az a havi 5000 ft is, de ha Anyu mondjuk 15 ezret költ a kisbabánkra egy hónapban, párom meg 5000-et, ez így valahogy nem fer, pláne, hogy ő az apa. Párom anyja meg kitiltott tőlük otthonról, ezt nem írtam eddig le, mert nem tartozott a kérdéshez, mert 5 hónapos terhes voltam és én hülye még mindig utaztam le hozzájuk 80 km-t. Akkoriban még 2-szer taliztunk egy hónapban, mert hol ő jött, hol én. Miután mondtam páromnak, hogy többet nem tudok lemenni, mert már a hasam is fájt, az anyja soha nem hívott fel azért, hogy vagyok, persze akkor fel tudott hívni, amikor nem mentem le, mert úgy fájt a hasam, és lecseszett, hogy nem is szeretem a fiát, hogy nem megyek le, értitek 5 hónaposan. Na ennyit róla. Remélem most már kerekebb a történet és megértitek, hogy miért nem megyek le vidékre és, hogy miért utálom a párom anyját.
2012. júl. 9. 13:51
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

És most mit vársz, mit mondjunk? Mondd meg, mi azt mondjuk amit mondassz, aztán örülhetsz, hogy egyetértünk veled, a téma pedig le lesz zárva. :D:D


Na szóval mi a kérdés?

2012. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Miért KELLENE eltartania a családját? Esetleg a vele élő családját max, de azt is csak akkor, ha ő ezt akarja, és nem kényszer.

Ez már nem az a világ, ne haragudj, nekem 3 kisgyerekem van, és boldogan élek a férjemmel-együtt-, de isten ments, hogy engem bárki eltartson. Dolgoztam x évet, így normális pénzt kapok, közös a kassza, amibe mind a ketten teszünk.


Az eltartásnak max akkor lenne értelme szerintem, ha cserébe otthon szerető asszonyka várná, aki rendben tartja a háztartást, főz rá, mos rá... Ez régen is így működött. Olyat még nem hallottam, hogy bárki eltartott volna valakit, akivel havi 1x találkozik. A gyerekre, aki még meg se született, ad 5000 Ft-ot, ez szerintem még rendes dolog is tőle.

te otthon fetrengsz az anyukádnál, aki gondolom ellát, megcsinál mindent, a srác meg dolgozza hülyére magát, és azt a keveset, amit keres, adja neked, csak azért mert havi egyszer szét tetted a lábad neki és még a

2012. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
82%

Folyt.


És még nem is védekeztetek. Én sajnálom a pasit, jó kis kelepcébe került.


Mivel a gyerek az övé, egy bíróság meg is ítélhet majd tartásdíjat... Bár számít, hogy nem éltetek együtt, szóval ott se számíts nagy összegre, a kevés fizetésének a 15% a kb, de lehet annyi sem.


Szerintem nem egy apának kell a föld alól is előteremteni a feltételeket, hogy eltartsa a kisbabáját, hanem az anyának is.

2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
62%
Mindenki annyi gyereket vállaljon, és csak akkor vállaljon, amennyit el tud tartani egyedül is. Hisz a férfivel bármi is történhet. Ha valaki úgy vállal, hogy semmi anyagi háttere, akkor úgy kell neki, oldja meg.
2012. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez az utolsó válasz elég erős...

Annyi ilyen kérdése van, ahol az anyuka nem kap elég segítséget a férjétől, támogatást, stb. Itt panaszkodik. Általában mindenki védi az anyát, a pasit meg ócsárolja. Itt meg totál rászálltatok erre a lányra.

Azért igenis ha a férfi teherbe ejtette a lányt és közösen úgy döntöttek hogy megtartják a babát, akkor az elvárható hogy tartsa el őket. Sőt ha nem közösen döntenek úgy, ha ő a vér szerinti apa, akkor anyagilag támogatnia kell az anyát.

2012. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!