Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez? Én már...

Mit szóltok ehhez? Én már teljesen ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, sajnos a körülmények miatt nem élünk együtt a párommal, ráadásul messze is lakik tőlünk. Én itthon élek Anyuval és a Papámmal. Párom pedig szintén az anyjával meg a nővérével. Ugyan van munkája, de iszonyat rosszul keres, és nekem havonta csak 5 ezreket adott eddig, ebben a hónapban meg már csak 3 ezret és csodálkozik, hogy veszekszem vele. Amije eddig van a babánknak az Anyukámnak és nekem köszönhető 90 %-ban, ráadásul a párom anyja sem segít semmiben, semmivel nem lepte meg a leendő unokáját, az ilyen ember a szememben egy 0. Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van. Mi az, hogy egy apa, ha távol is van, nem tartja el a családját? Nem ez lenne a normális ebben a helyzetben is? Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy ne aggódjunk, el fog minket tartani. Neki ez az eltartás, hát szép, mondhatom. Kevés, hogy mondja, hogy imád minket, bizonyítsa is be. Egy hónapban egyszer talizunk. Ha én lennék az apa, megszakadna a szívem, ha alig láthatnám a fejlődését a babámnak, én mindent megtennék, hogy minimum hetente lássam a párom. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek? Amúgy én 23 éves vagyok, a párom meg 27 éves, szóval mát eléggé felnőtt ahhoz, hogy komolyan gondolkodjon és eltartsa a kisbabáját. Ha kell, egy apa a föld alól is teremtse meg a feltételeket.
2012. júl. 8. 17:52
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Már 5 éve együtt vagyunk, szóval nem egy futókalandból fogant a babánk, én is többre tartottam a kapcsoltunkat és bíztam a jobban tényleg, de nem így lett :(! Itt az a gond, hogy én egyedi eset vagyok, ritka, hogy egy pár nem él együtt, amikor terhes lesz a nő. Meg az is a baj, hogy anyám asszony katonája, szerintem az anyja telebeszéli a fejét, ahelyett, hogy inkább mellettem állna, ahogy az én Anyukám, mert az ő anyjának az unokája is. Boldog vagyok, de egyben szomorú is. Nem tud állásinterjúkra járni, mert mire végez a melóval, addigra már késő van. Hetente fizetnek neki, ha épp fizetnek, és ezt én sínylem meg.
2012. júl. 8. 18:25
 12/55 anonim ***** válasza:
62%
De ha nem kérsz több lecseszést, akkor mégis mit akarsz tőlünk? Arról még egy szó sem esett, hogy pl. te miért nem dolgozol!!! Nem csak az apa dolga eltartani egy gyereket.
2012. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
Dolgoztam előtte, kaptam táppénzt, ami egy ideje lejárt, mert nem volt annyi ledolgozott időm, de szerencsére nem küldtek el a munkahelyemről. Már nincs félretett pénzem, mind a kisbabámra költöttem. Anyjáékhoz nem mehetek, ha jót akarok a kislányomnak, ezt most nem részletezem, de tudom, mit írok.
2012. júl. 8. 18:28
 14/55 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy egyeseknek miért engem kell csesztetni, amikor nem tudjátok az egész helyzetet. Veszélyeztetett terhes vagyok, és fizikai munkát végeztem, nem tehettem meg 3 hónapos terhességem után, hogy így dolgozzak, féltettem a babámat.
2012. júl. 8. 18:30
 15/55 anonim ***** válasza:
85%
Oké de akkor mit vártál vagy vársz? Hogy együtt zúgolódunk veled hogy hú de gáz a párod?? Vagy hogy valaki gyorsan munkát ajánl neki?
2012. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
78%

Vállaltad? Vállaltad, ennyi.

Pasi szavában hinni meg.....! 2 eset van most, vagy apja lesz a kicsinek, vagy "csak" az apja. Mindkét esetre készülj fel. Még jó, h van mögötted háttér......

2012. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, együtt sem éltek, alig találkoztok, nem tervezett, hanem becsúszott baba... Én nem tudom a párod hibáztatni. Írod, hogy keveset keres, akkor hogy adjon többet??? és mégis, miért kéne eltartania, amikor nem is vele élsz???


Ez a 21. század, a nők is dolgoznak, nem is értem miért kéne eltartania a párodnak, főleg, hogy a saját családoddal élsz. Tartsanak el ők, ha magadat nem tudod.


Mindenki hasonlókat ír, elgondolkodhatnál, hogy esetleg a válaszolóknak van igaza. Nem kéne elvárni pénzt egy olyan férfitől, akivel egy hónapban egyszer találkozol. Még ha gyerek lesz, akkor sem. Majd ha megszületik a gyerek, lehet menni bíróságra, de akkor se neked, hanem csak a gyerekre kellhet fizetnie valamennyit. Ami, mivel nem túl nagy a fizetése, és ugye attól függ, hogy mit határoznak meg, egyáltalán nem biztos, hogy több lesz, mint amit most kapsz.

2012. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
85%
Igyekszem kedvesen fogalmazni de kicsit nehéz mert azt kell mondjam tényleg felelőtlenül döntöttél. Én abortusz ellen vagyok teljes mértékben, de legalább azt felmérhetted volna mi lesz ha egyedül maradsz a babával. Az hogy volt félretett pénzed szerintem enyhe túlzás mert nemtudom miket vehettél a babának hogy elfogyott az összes... Nekem eddig csak diákmunkám volt mert ebben az országban nagyon szar a helyzet, ez tény, és én nem kaptam semmilyen juttatást arra az időre amíg nem dolgoztam, pedig tudtam volna de nem mérgező anyagokkal teli gyárakban, mert oda nyilván nem mentem. 2hónap múlva jön a baba, majdnem mindene megvan és még mindig van félretett pénzem pedig az apja sajnos nem tudott beleadni egy forintot sem! Balesete volt és gyógyszerekre ment el minden pénze.... És engem a szüleim sem tudnak segíteni annyi hitelük van. A legjobb amit tehetsz az hogy gyerektartást kérsz, amit ha nem tud fizetni a párod akkor az állam fizeti helyette és majd behajtják rajta...
2012. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
53%
hat nem lennenk a helyedbe az tuti... nem lassa a gyereked fejlodeset, hogy varod el; hogy majd ragaszkodni is fog hoza???
2012. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén? Szerintem nagyon nagy butaságot csináltál. Ez a véleményem. Bocs, ha bunkó voltam, de te kérdezted, hogy mit szólunk hozzá. Én ezt. Nem lett volna szabad vállalni. Ennyi.
2012. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!